
Britse politie onderzoekt kappen van 'iconische' boom
HENSHAW (ANP) - De Britse politie heeft een onderzoek geopend naar een beroemde boom in Noord-Engeland die in de nacht van woensdag op donderdag opzettelijk lijkt te zijn gekapt. Een 16-jarige jongen is opgepakt in verband met het incident, maar het is nog niet bekend wat hij heeft gedaan. Het is volgens Britse media "een van de meest gefotografeerde bomen van het land". Veel mensen uit de regio zeggen kapot te zijn van het nieuws.
De boom is onder meer bekend doordat die in 1991 verscheen in de film Robin Hood: Prince of Thieves van Kevin Costner. Hij wordt ook wel Robin Hood's Tree genoemd. Het is een plataan die eenzaam tussen twee heuvels staat. De boom bevindt zich pal naast de Muur van Hadrianus, gebouwd onder die Romeinse keizer in de tweede eeuw na Christus. De plataan zelf was volgens The National Trust, een Britse organisatie die historische en natuurlijke plaatsen onderhoudt, bijna tweehonderd jaar oud.
De politiecommissaris Kim McGuiness is zelf ook aangeslagen door het nieuws. "Ik ben er kapot van dat de beroemde plataan verdwenen is. Ik ben witheet omdat dit lijkt op een opzettelijke daad van vandalisme. Die boom was van ons. Een iconisch herkenningspunt in het noordoosten." Een fotograaf die meteen naar de boom is gereden toen hij hoorde van het incident, zegt dat hij "stomverbaasd, woedend en verdrietig" is. Hij noemt de boom een monument voor de regio. Ook op sociale media reageren Britten geschokt.
De plataan werd in 2016 gekozen tot Engelse boom van het jaar. Sommige voorbijgangers hadden de gewoonte om bij de voet van de boom versierde stenen achter te laten.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft donderdag gezegd dat hij de Amerikaanse president Donald Trump in een telefoongesprek had verteld dat een staakt-het-vuren van dertig dagen een "echte indicator" zou zijn voor een beweging in de richting van vrede met Rusland. Zelensky zei ook dat Kyiv bereid was dit bestand onmiddellijk in te voeren.
3 uur geledenQUITO (ANP/AFP) - De Ecuadoraanse president Daniel Noboa heeft donderdag verteld dat hij hulp had gezocht bij Israël en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om de drugskartels te bestrijden die het Zuid-Amerikaanse land terroriseren.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft interne instructies aan het Pentagon gegeven om uiterlijk 6 juni te beginnen met het ontslaan van transgender militairen die niet zelf besluiten te vertrekken. Dat blijkt uit een memo dat persbureau Reuters heeft ingezien.
8 uur geledenOSLO (ANP) - Rusland is zorgelijk druk met militaire voorbereidingen aan de Europese oostgrens, zegt premier Dick Schoof. Het land legt infrastructuur aan waarmee het militairen zou kunnen aanvoeren. En de oostelijke NAVO-landen hebben last van allerlei Russische prikacties.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Ambtenaren van de Amerikaanse stad New York hebben hun prognose voor het aantal buitenlandse toeristen dit jaar met 17 procent verlaagd. Ze stellen dat de importtarieven en het strenge immigratiebeleid van president Donald Trump bezoekers afschrikken.
8 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - De Nederlandse kardinaal Wim Eijk verwacht niet dat de nieuwe paus Leo XIV voor een grote revolutie gaat zorgen in de kerk. "Ik denk dat een heel belangrijke taak van de paus is om de eenheid in de kerk te herstellen", zei Eijk vlak na afloop van het conclaaf.
9 uur geledenNEW DELHI (ANP/DPA) - Pakistan heeft verschillende militaire installaties aangevallen met raketten en drones in het door India gecontroleerde deel van Kasjmir, meldde de Indiase regering donderdag. Een militair station nabij de grens in de Indiase staat Punjab was ook doelwit van de luchtaanvallen, aldus het Indiase leger op X. Pakistan heeft de aanvallen niet bevestigd.
9 uur geleden