Britse politie onderzoekt donaties Reform na undercoveractie
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie onderzoekt of de rechts-radicale partij Reform UK de regels voor het ontvangen van donaties heeft overtreden, meldt The Times. De partij van Nigel Farage kwam vorige week onder vuur te liggen na een uitzending van Channel 4 News. Verslaggevers maakten undercover afspraken met leden van Reform die tegen de regels in zouden gaan.
Labour en de Liberal Democrats deden na de uitzending aangifte bij de politie. Die zegt nu te hebben vastgesteld dat er "mogelijk strafbare feiten" hebben plaatsgevonden. De zaak wordt gevoegd bij het lopende onderzoek naar donaties aan de partij. Farage is al eerder beschuldigd van het overtreden van de regels rond het aannemen van giften.
Reform ontkent iets verkeerd gedaan te hebben en zegt ook in het nieuwste onderzoek mee te werken met de politie. Wel werden vrijdag al twee medewerkers weggestuurd die in de video van Channel 4 News namens de partij handelden.
Undercover
In de uitzending is te zien dat zij met de undercoververslaggever overleggen over hoe ze de regels kunnen omzeilen die donaties uit het buitenland verbieden. De journalist deed alsof hij de zoon was van een rijke Amerikaanse zakenman die in totaal meer dan 500.000 pond (zo'n 580.000 euro) wilde schenken. Ook Farage zelf nam deel aan de gesprekken.
Er zijn de afgelopen maanden meerdere schandalen geweest rond de partijfinanciering van Reform. Zo zou de partij al eerder tussenpersonen hebben gebruikt om te verdoezelen waar donaties vandaan kwamen.
Farage kwam zelf onder vuur omdat hij een gift van 5 miljoen pond van een rijke cryptomiljardair niet correct had aangegeven. Daarnaar loopt een parlementair onderzoek.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Al 47,9 miljoen Amerikanen hebben hun stem uitgebracht voor de midterms van volgende week. Dat is nu al meer dan het vorige record van 2022. Toen stemden 45,9 miljoen mensen voor de verkiezingsdag zelf.
38 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Canada gaat 500 miljoen euro bijdragen aan de EU-lening aan Oekraïne, maakt premier Mark Carney vrijdag bekend na afloop van de top met de EU in Montreal. Hij maakte die verduidelijking nadat de EU en Canada waren overeengekomen dat Canada zou bijdragen aan de lening aan Kyiv.
39 minuten geledenMONTREAL (ANP) - De EU en Canada hebben zich op een top in Montréal gecommitteerd aan een zogeheten "alliantie voor de toekomst". Dat staat in een verklaring van voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-landen António Costa en premier van Canada Mark Carney.
1 uur geledenOLESJKY (ANP/AFP) - De humanitaire operatie in de Oekraïense plaats Olesjky is volgens Rusland afgerond. De mensen die geëvacueerd zijn, bevinden zich inmiddels op de Krim. Vanaf daar reizen ze naar het land waar ze zelf naartoe willen: Rusland of Oekraïne.
2 uur geledenNASHVILLE (ANP) - De Amerikaanse Christa Pike heeft voor het eerst van zich laten horen na de mislukte executie die ze op 30 september onderging. Ze laat weten dat er "geen moment is geweest" dat ze geen pijn had.
4 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo heeft gestemd in de Amerikaanse midtermverkiezingen, bevestigt het Vaticaan. Eerder op vrijdag brachten Amerikaanse media naar buiten dat de paus een stembiljet had aangevraagd. Leo is de eerste Amerikaanse paus, en daarmee is het ook de eerste keer dat een paus stemt voor een verkiezing in de VS.
4 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - De Zwitserse minister van Buitenlandse Zaken Ignazio Cassis is op bezoek in Noord-Korea, de dictatuur waar westerse bewindslieden maar zelden komen. Hij zegt daar te hebben gesproken over "het normaliseren van de politieke betrekkingen en het hervatten van de politieke dialoog". Donderdag werd een Zwitsers diplomatiek kantoor geopend in Pyongyang.
5 uur geleden