Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse politie meldt oprollen grote drugsbende met Nederlanders

Britse politie meldt oprollen grote drugsbende met Nederlanders

MANCHESTER (ANP/DPA) - De Britse nationale recherche (NCA) heeft trots melding gemaakt van het oprollen van een van de grootste drugssmokkelnetwerken ooit, met bases in Nederland. Het netwerk wordt verantwoordelijk gehouden over de jaren voor circa 8,4 miljard euro aan drugs het Verenigd Koninkrijk binnengesmokkeld te hebben. Na twee zeer lange strafprocessen zijn achttien beklaagden tot celstraffen veroordeeld onder wie ook Nederlanders. Twee door ons land uitgeleverde Nederlandse leden van een betrokken bende kregen celstraffen van achttien en van twintig jaar.

Het onderzoek naar de drugssmokkelaars is gedaan samen met de Nederlandse politie, meldt de NCA. Een van de twee processen duurde volgens justitie 23 maanden en is daarmee voor zover bekend een van de langste strafprocessen ooit gehouden in Engeland en Wales.

De 59-jarige spil in het drugsnetwerk, Paul Green, kreeg 32 jaar gevangenisstraf. Hij was meer coördinator dan bendeleider. Hij was volgens justitie een coördinator voor meerdere drugsbendes en organiseerde hun smokkelpraktijken. Verscheidene bendes smokkelden zo tonnen heroïne, cocaïne, cannabis en amfetamine naar de Britse Eilanden. Het politieonderzoek begon in de zomer van 2015. Het criminele centrum van het netwerk was in het noordwesten van Engeland en had veel contacten in Nederland. De drugs werden over het algemeen in ladingen riekende waar verscheept, zoals uien, knoflook en gemberplanten.

In de rechtbank in Manchester oordeelde rechter Paul Lawton dat de bendeleden "verslaving, sociale misère, ellende en dood hebben verspreid". De nummer twee en de financiële man van de bende kreeg 28 jaar gevangenisstraf.

Meer uit Buitenland

Vier mensen die optreden Israël verstoorden uit zaal gezet

WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.

2 uur geleden
Israël en favorieten plaatsen zich voor songfestivalfinale

WENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.

3 uur geleden
Golden Dome-project van Trump kost 1,2 biljoen dollar

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.

3 uur geleden
Peter Jackson krijgt op openingsavond Cannes ere-Palm voor oeuvre

CANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.

4 uur geleden
Reuters: Saudi-Arabië voerde geheime aanvallen uit op Iran

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.

5 uur geleden
VK wil met mijnrobots en straaljagers helpen in Straat van Hormuz

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.

6 uur geleden
Oekraïne ontvangt in juni eerste deel EU-lening voor drones

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.

7 uur geleden