Britse politie confisqueert miljoenen van gebroeders Tate
LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft 2 miljoen pond (2,4 miljoen euro) in beslag genomen van de omstreden Amerikaanse influencer Andrew Tate en zijn broer Tristan, meldt GB News. Het duo is beschuldigd van grootschalige belastingontduiking in het Verenigd Koninkrijk. Ze zouden geen belastingen hebben betaald over 21 miljoen pond aan internetinkomsten tussen 2014 en 2022. Het geconfisqueerde geld komt van een aantal bevroren Britse bankrekeningen van het duo.
Tate schepte in een van zijn video's op over zijn belastingontduiking. "Toen ik in Engeland woonde weigerde ik belasting te betalen", zei hij eens. De video werd aangehaald door de openbaar aanklager. Die sprak over de broers als "serie belasting- en btw-ontduikers".
De broers zitten vast in Roemenië waar ze sinds enkele jaren wonen. Ze worden samen met twee vrouwen vervolgd voor mensensmokkel, verkrachting en het vormen van een criminele bende om vrouwen seksueel uit te buiten. Het is nog niet bekend wanneer die zaak begint.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah heeft solidariteit uitgesproken met bondgenoot Iran. De Libanese groep waarschuwt in een verklaring dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen "ernstige gevolgen" zullen hebben voor iedereen in de regio als niet wordt ingegrepen. Hezbollah stelt echter niet of het zich gaat mengen in de strijd.
2 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP) - Getuigen hebben een explosie gehoord bij de Palmeilanden in Dubai, een bekende locatie in de stad. Daar zou rook zijn opgestegen bij een hotel.
53 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse premier Keir Starmer zegt dat Britse gevechtsvliegtuigen zaterdag hebben deelgenomen aan "gecoördineerde, regionale, defensieve operaties" in het Midden-Oosten. Volgens Starmer vonden de operaties plaats "om onze mensen, onze belangen en onze bondgenoten te beschermen".
57 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse ayatollah Ali Khamenei geeft "binnen enkele minuten" een televisietoespraak, meldt de staatszender Al-Alam TV. In Israëlische media gaat het gerucht dat Khamenei mogelijk is omgekomen bij de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran en werd gespeculeerd dat er een vooraf opgenomen videoboodschap zou worden uitgezonden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt vooral uit te zijn op vrijheid voor het Iraanse volk. "Het enige wat ik wil, is vrijheid voor de mensen", verklaarde hij tegenover de krant The Washington Post.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Anonieme bronnen zeggen tegen Israëlische bronnen dat er "steeds meer tekenen" zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei is omgekomen bij de Israëlische en Amerikaanse aanvallen van zaterdag. Het is onduidelijk waar Khamenei zich bevindt en alle berichten over zijn lot zijn onbevestigd.
2 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Een pro-Iraanse militie in Irak zegt te zijn aangevallen en wil daarom Amerikaanse bases in de regio aanvallen. De beweging Kataeb Hezbollah zegt dat ze de agressie zal vergelden. Er zouden volgens officiële Iraakse bronnen twee doden en drie gewonden zijn gevallen bij luchtaanvallen op de basis van de pro-Iraanse groep.
2 uur geleden