Britse politie confisqueert miljoenen van gebroeders Tate
LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft 2 miljoen pond (2,4 miljoen euro) in beslag genomen van de omstreden Amerikaanse influencer Andrew Tate en zijn broer Tristan, meldt GB News. Het duo is beschuldigd van grootschalige belastingontduiking in het Verenigd Koninkrijk. Ze zouden geen belastingen hebben betaald over 21 miljoen pond aan internetinkomsten tussen 2014 en 2022. Het geconfisqueerde geld komt van een aantal bevroren Britse bankrekeningen van het duo.
Tate schepte in een van zijn video's op over zijn belastingontduiking. "Toen ik in Engeland woonde weigerde ik belasting te betalen", zei hij eens. De video werd aangehaald door de openbaar aanklager. Die sprak over de broers als "serie belasting- en btw-ontduikers".
De broers zitten vast in Roemenië waar ze sinds enkele jaren wonen. Ze worden samen met twee vrouwen vervolgd voor mensensmokkel, verkrachting en het vormen van een criminele bende om vrouwen seksueel uit te buiten. Het is nog niet bekend wanneer die zaak begint.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
4 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
9 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
11 uur geleden