Britse politie confisqueert miljoenen van gebroeders Tate
LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft 2 miljoen pond (2,4 miljoen euro) in beslag genomen van de omstreden Amerikaanse influencer Andrew Tate en zijn broer Tristan, meldt GB News. Het duo is beschuldigd van grootschalige belastingontduiking in het Verenigd Koninkrijk. Ze zouden geen belastingen hebben betaald over 21 miljoen pond aan internetinkomsten tussen 2014 en 2022. Het geconfisqueerde geld komt van een aantal bevroren Britse bankrekeningen van het duo.
Tate schepte in een van zijn video's op over zijn belastingontduiking. "Toen ik in Engeland woonde weigerde ik belasting te betalen", zei hij eens. De video werd aangehaald door de openbaar aanklager. Die sprak over de broers als "serie belasting- en btw-ontduikers".
De broers zitten vast in Roemenië waar ze sinds enkele jaren wonen. Ze worden samen met twee vrouwen vervolgd voor mensensmokkel, verkrachting en het vormen van een criminele bende om vrouwen seksueel uit te buiten. Het is nog niet bekend wanneer die zaak begint.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/AFP) - In de Hongaarse hoofdstad Boedapest hebben meer dan 10.000 mensen deelgenomen aan de jaarlijkse pride-mars. Het was de eerste keer dat het lhbti-evenement werd gehouden sinds Viktor Orbán de macht heeft overgedragen aan Peter Magyar. Activisten hopen dat de nieuwe premier meer lhbti-rechten zal erkennen.
28 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Hulpverleners hebben een pasgeboren baby gered onder het puin van een ingestort gebouw in de zwaar getroffen kuststad La Guaira. Dat gebeurde 32 uur nadat een dubbele aardbeving delen van Venezuela zwaar verwoestte.
33 minuten geledenKOPENHAGEN/PRAAG (ANP/AFP) - In Denemarken en Tsjechië zijn de hoogste temperaturen ooit gemeten. In Denemarken was het zaterdag 37 graden in Aarhus en in Tsjechië werd het even ten noorden van Praag 40,6 graden.
55 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA) - Het hitterecord in Duitsland is na een dag weer verbroken. Vrijdag werd de tot dan toe hoogste temperatuur ooit gemeten in het land met 41,3 graden, maar zaterdag is 41,5 graden gemeten door een meetstation in het oosten van het land, meldt de weerdienst DWD.
1 uur geledenKABUL (ANP/RTR/AFP) - Het noorden van Afghanistan is getroffen door een aardbeving met een kracht van 6.0, meldt het Europees-Mediterraans Seismologisch Centrum (EMSC). Het is nog niet duidelijk hoe groot de schade is en of er slachtoffers zijn, maar de beving werd in elk geval gevoeld in de hoofdstad Kabul en het noorden van Pakistan.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Hezbollah-leider Naim Qassem verwerpt het raamakkoord tussen Israël en Libanon over het beëindigen van de oorlog in Zuid-Libanon. Hezbollah zal zijn verzet tegen Israël voortzetten, kondigt Qassem aan.
2 uur geledenCARACAS/ROME (ANP/AFP) - Het aantal omgekomen buitenlandse slachtoffers van de aardbevingen in Venezuela is gestegen tot 45. Ambassades en ministeries van verscheidene landen hebben melding gemaakt van omgekomen landgenoten. Portugal meldde het grootste aantal: 28. Daarbij zijn ook mensen die op grond van herkomst nauwe banden met Portugal hebben. Portugal is op zoek naar 85 landgenoten.
4 uur geleden