Britse politie confisqueert miljoenen van gebroeders Tate
LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft 2 miljoen pond (2,4 miljoen euro) in beslag genomen van de omstreden Amerikaanse influencer Andrew Tate en zijn broer Tristan, meldt GB News. Het duo is beschuldigd van grootschalige belastingontduiking in het Verenigd Koninkrijk. Ze zouden geen belastingen hebben betaald over 21 miljoen pond aan internetinkomsten tussen 2014 en 2022. Het geconfisqueerde geld komt van een aantal bevroren Britse bankrekeningen van het duo.
Tate schepte in een van zijn video's op over zijn belastingontduiking. "Toen ik in Engeland woonde weigerde ik belasting te betalen", zei hij eens. De video werd aangehaald door de openbaar aanklager. Die sprak over de broers als "serie belasting- en btw-ontduikers".
De broers zitten vast in Roemenië waar ze sinds enkele jaren wonen. Ze worden samen met twee vrouwen vervolgd voor mensensmokkel, verkrachting en het vormen van een criminele bende om vrouwen seksueel uit te buiten. Het is nog niet bekend wanneer die zaak begint.
Meer uit Buitenland
CAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is door agenten van de Secret Service van het podium geëvacueerd tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis, zo toonden beelden van de locatie. Dat gebeurde nadat er een hard ongeïdentificeerd geluid te horen was. CNN meldt dat de president veilig is.
47 minuten geledenRAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.
13 uur geleden