Britse politie: 680 arrestaties bij klimaatprotesten Londen
LONDEN (ANP/DPA) - De Britse politie heeft 680 arrestaties verricht tijdens dagenlange klimaatprotesten in Londen. Agenten arresteerden mensen voor het hinderen van het verkeer, vandalisme, het verstoren van de openbare orde en andere strafbare feiten. De Londense politie verwacht dat nog meer mensen worden opgepakt.
Activisten van actiegroep Extinction Rebellion hebben deze maand anderhalve week actie gevoerd in de hoofdstad en op andere plaatsen in het land. Activisten blokkeerden onder meer bruggen en krantendrukkerijen. Minister van Binnenlandse Zaken Priti Patel omschreef de actievoerders als "criminelen" die met hun "guerrilla-tactieken" hardwerkende burgers duperen.
Oppositieleden hebben meer sympathie voor de actiegroep. Politica Diane Abbott van de progressieve partij Labour riep de minister op te stoppen met het "stigmatiseren" van de activisten en te luisteren naar hun "belangrijke boodschap". Extinction Rebellion vindt dat door toedoen van de mensheid sprake is van een ongekende klimaatcrisis. De groep wil dat overheden daar meer tegen doen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.
13 minuten geledenBRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een sterke transatlantische samenwerking is nodig om tot vrede in Oekraïne te komen, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. Dat zei ze dinsdag na een videoconferentie met de zogenoemde coalitie van bereidwilligen, waar ook de Amerikaanse minister Marco Rubio (Buitenlandse Zaken) aan meedeed.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn "heel dicht" bij een deal met Oekraïne en Rusland over het beëindigen van hun oorlog, zei president Donald Trump tijdens een evenement in het Witte Huis. "We gaan er komen."
2 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeling van oud-president Jair Bolsonaro definitief is. Dat betekent dat Bolsonaro niet meer in beroep kan tegen zijn straf voor het beramen van een coup.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil met meerdere Europese leiders naar de Amerikaanse president Donald Trump voor overleg over het Amerikaanse vredesplan met Rusland. Volgens de Oekraïense leider is zijn regering klaar om verder te gaan met het voorgestelde akkoord, dat na onderling overleg is aangepast. Hij wil de openstaande gevoelige punten bespreken met Trump, waarbij volgens hem ook Europese bondgenoten aanwezig moeten zijn.
2 uur geledenLONDEN/PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk wil meedoen met de Europese Unie als die bevroren Russische tegoeden aanspreekt voor financiële steun aan Oekraïne. Het VK staat "klaar om in beweging te komen", zei de Britse premier Keir Starmer in een vergadering van Oekraïne-bondgenoten.
3 uur geleden