Britse politicus stapt op na bekijken porno in parlement
LONDEN (ANP) - Neil Parish, de afgevaardigde van de Britse Conservatieve regeringspartij die in het parlement op zijn telefoon naar porno keek, geeft zijn zetel op. De partijafdeling in Parish' kiesdistrict, Tiverton en Honiton, heeft dit zaterdag volgens Sky News bekendgemaakt.
Het 65-jarige parlementslid was vrijdag al geschorst voor de duur van het onderzoek tegen hem. Twee vrouwelijke partijgenoten hadden bij twee verschillende gelegenheden gezien dat hij porno keek in het parlement. Medeparlementariërs hadden opgeroepen Parish uit de fractie te zetten. De Conservatieve premier Boris Johnson noemde het gedrag van Parish onacceptabel en mogelijk een reden voor ontslag.
Parish zei zaterdagochtend nog tegen verslaggevers dat hij per ongeluk porno had geopend op zijn telefoon. Hij zei ook dat hij de uitkomsten van het onderzoek wilde afwachten. Onder druk van de toenemende kritiek heeft hij alsnog besloten af te treden, zei een lokale partijwoordvoerder tegen Sky News.
Op 5 mei zijn er in het Verenigd Koninkrijk gemeentelijke en regionale verkiezingen. Johnsons partij gaat gebukt onder schandalen, onder meer wegens het overtreden van de coronaregels en grensoverschrijdend gedrag van politici.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda zijn meer dan duizend doden gevallen, zegt de WHO. In de DRC gaat het om 999 sterfgevallen en over de grens in Oeganda waren het er twee.
49 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse milieuminister Monique Barbut blijft op verzoek van president Emmanuel Macron toch aan. Dat meldt haar kantoor aan persbureau AFP. Barbut kondigde woensdagochtend haar ontslag aan op LinkedIn, vanwege meningsverschillen over het gebruik van pesticiden.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse modellenscout Daniel Siad, die banden had met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein, is dood aangetroffen in zijn woning buiten Parijs. Dat meldt het Franse openbaar ministerie. Siad werd ervan beschuldigd Epstein te hebben geholpen bij mensenhandel en het misbruik van jonge vrouwen.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oud-premier Viktor Orbán heeft gezegd dat de regering van zijn opvolger Péter Magyar zich schuldig maakt aan "tirannie". Ook zei hij functionarissen die worden aangesteld door de Tisza-regering te beschouwen als "onrechtmatig".
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Milieu, Monique Barbut, heeft haar ontslag aangekondigd. Dat doet zij nadat het parlement een wetsvoorstel heeft goedgekeurd dat het gebruik van pesticiden die schadelijk zijn voor bijen weer toestaat. Volgens Barbut was het wetsvoorstel "één milieutegenslag te veel", zo schrijft ze op LinkedIn.
3 uur geledenZAWTAR EL GHARBIYEH (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft woensdag een van de "proefgebieden" in het zuiden van Libanon bezocht. Hij zei er te werken aan een "volledige Israëlische terugtrekking" uit bezet gebied. Daarvoor zou hij alle politieke en diplomatieke middelen inzetten.
4 uur geledenSEOUL (ANP) - De burgemeester van Seoul, Oh Se-hoon, is veroordeeld voor het illegaal laten financieren van peilingen. Hij heeft een boete gekregen van 10 miljoen won (bijna 6000 euro). De burgemeester heeft volgens de rechter opdracht gegeven opiniepeilingen uit te laten voeren in de aanloop naar de tussentijdse burgemeestersverkiezingen in 2021, schrijft The Korea Times. Hij zou een trouwe aanhanger hebben gevraagd de kosten te dekken.
4 uur geleden