Britse politicus Farage bepleit massale deportaties
LONDON (ANP/RTR) - De voormalige Brexit-activist Nigel Farage heeft plannen voor "massale deportaties" van illegale immigranten die met bootjes op de Engelse kust landen. In een vraaggesprek met The Times zegt de leider van de partij Reform UK dat het land zich onder meer moet terugtrekken uit de Europese Conventie voor Mensenrechten en dat Londen bilaterale afspraken moet maken met betrokken landen over de repatriëring van migranten.
Farage wil volgens The Times opvangcentra voor circa 24.000 illegalen op vliegvelden. Daar zouden vijf vluchten per dag uitgevoerd moeten worden. Als dat plan faalt, zouden migranten kunnen worden ondergebracht op een afgelegen Brits eiland in de Atlantische Oceaan. Farage noemt het eiland Ascension dat ongeveer halverwege tussen Brazilië en West-Afrika ligt. Volgens Farage is "het doel van het voorstel massale deportatie". Hij stelt dat de enorme aantallen asielzoekers een enorme crisis en volkswoede veroorzaken. In het VK zijn zaterdag meerdere betogingen gepland tegen immigratie.
Afgelopen jaar kwamen 37.000 illegalen in bootjes over het Kanaal naar Engeland. Dat was een kwart meer dan het jaar ervoor. In het Verenigd Koninkrijk groeit de weerstand tegen illegale immigratie. Volgens een onderzoek van de Universiteit van Oxford heeft tot dusver circa twee derde van de mensen die met bootjes over het Kanaal kwam, met succes asiel aangevraagd. Slechts 3 procent is gedeporteerd.
Reform UK kreeg in de laatste verkiezingen 14 procent van de stemmen, maar door het districtenstelsel slechts 5 van de 650 parlementszetels.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
10 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
10 uur geleden