Britse politici willen aanpak van banken die investeren in olie
LONDEN (ANP/RTR) - Een groep Britse parlementariërs heeft de Bank of England (BoE) opgeroepen om investeringen van banken in fossiele brandstoffen aan te pakken door te zorgen dat ze moeten betalen voor de klimaatrisico's die daarbij horen. Ook zou de BoE groene investeringen aan moeten moedigen. Daarmee zou de centrale bank kunnen helpen klimaatverandering tegen te gaan.
De BoE zou volgens de politici moeten ijveren voor het op de juiste manier beprijzen van klimaatrisico's. Ook zou de centrale bank zich in moeten spannen om te zorgen dat de financiële sector zich conformeert aan de Britse klimaatdoelen. Verder willen de briefschrijvers dat de BoE banken van goedkopere leningen voorziet op voorwaarde dat die naar duurzame projecten gaan, met name van mkb-bedrijven.
De oproep komt van 51 parlementsleden die in een brief aan gouverneur Andrew Bailey van de BoE schrijven dat hij te weinig doet voor het klimaat. De financiële sector plakt namelijk volgens de politici een te laag prijskaartje op klimaatgerelateerde risico's. Daardoor gaat er nog steeds te veel geld naar fossiele investeringen en te weinig naar de financiering van groene projecten.
Het mandaat van de Britse centrale bank werd onlangs uitgebreid. De BoE moet de regering nu ook helpen bij het halen van de eigen klimaatdoelen. "We steunen de bank bij het in de praktijk brengen van zijn nieuwe mandaat op een manier die past bij de schaal en urgentie van de problemen waar we voor staan", schrijven de politici.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.
12 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.
13 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber breidt zijn maaltijdbezorgingsdienst dit jaar uit naar zeven nieuwe Europese landen. De uitbreiding hoort bij een strategie waarmee de taxidienst en maaltijdbezorger hoopt de komende drie jaar 1 miljard dollar (ongeveer 842 miljoen euro) aan extra inkomsten te ontvangen. Dit meldt de Britse zakenkrant Financial Times (FT). Uber Eats is al actief in Nederland.
15 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.
1 dag geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.
1 dag geledenKYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.
1 dag geleden