Britse politici willen aanpak van banken die investeren in olie
LONDEN (ANP/RTR) - Een groep Britse parlementariërs heeft de Bank of England (BoE) opgeroepen om investeringen van banken in fossiele brandstoffen aan te pakken door te zorgen dat ze moeten betalen voor de klimaatrisico's die daarbij horen. Ook zou de BoE groene investeringen aan moeten moedigen. Daarmee zou de centrale bank kunnen helpen klimaatverandering tegen te gaan.
De BoE zou volgens de politici moeten ijveren voor het op de juiste manier beprijzen van klimaatrisico's. Ook zou de centrale bank zich in moeten spannen om te zorgen dat de financiële sector zich conformeert aan de Britse klimaatdoelen. Verder willen de briefschrijvers dat de BoE banken van goedkopere leningen voorziet op voorwaarde dat die naar duurzame projecten gaan, met name van mkb-bedrijven.
De oproep komt van 51 parlementsleden die in een brief aan gouverneur Andrew Bailey van de BoE schrijven dat hij te weinig doet voor het klimaat. De financiële sector plakt namelijk volgens de politici een te laag prijskaartje op klimaatgerelateerde risico's. Daardoor gaat er nog steeds te veel geld naar fossiele investeringen en te weinig naar de financiering van groene projecten.
Het mandaat van de Britse centrale bank werd onlangs uitgebreid. De BoE moet de regering nu ook helpen bij het halen van de eigen klimaatdoelen. "We steunen de bank bij het in de praktijk brengen van zijn nieuwe mandaat op een manier die past bij de schaal en urgentie van de problemen waar we voor staan", schrijven de politici.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - Een grote meerderheid van 606 Europarlementariërs heeft ingestemd met een nieuw quotum voor de import van staal waardoor 18,3 miljoen ton staal tariefvrij kan worden ingevoerd. Dat is 47 procent minder dan het huidige staalquotum. Ook stemde het parlement in met het voorstel om het importtarief voor staal buiten het quotum te verhogen van 25 naar 50 procent.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adverteerders zijn blij dat Netflix vanaf 2027 een abonnement met reclame aanbiedt in Nederland. "We zaten hier al een tijd naar uit te kijken nadat Netflix in andere landen met deze propositie kwam", zegt een woordvoerster van de bond van Adverteerders (bvA).
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De maximumprijs van benzine in België stijgt woensdag tot boven de 2 euro per liter, maakte de regering bekend. Het is voor het eerst sinds juli 2022 dat die grens wordt overschreden.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Meer passagiers vlogen in april via Schiphol ten opzichte van een jaar eerder ondanks dat het aantal vliegtuigpassagiers van en naar het Midden-Oosten via de luchthaven afgelopen maand is ingezakt. Luchtvaartmaatschappijen vliegen door de Iranoorlog niet van en naar verschillende bestemmingen in de Golfregio.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gewilde nieuwe Royal Pop-horloges die vanaf afgelopen weekend moesten worden verkocht in drie Nederlandse winkels van Swatch, zijn uit veiligheidsoverwegingen teruggestuurd naar het hoofdkantoor. Dat heeft Swatch gemeld aan het winkelpersoneel, zegt een medewerker dinsdag in de winkel in Utrecht tegen een verslaggever van het ANP.
2 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Nederlandse Loterij heeft vorig jaar een miljoenenverlies geleden, tegenover ruim 30 miljoen euro winst een jaar eerder. De kansspelorganisatie, bekend van onder meer de Staatsloterij, Lotto en TOTO, zegt dat een verhoging van de kansspelbelasting de belangrijkste reden is voor het nettoverlies. Ook strengere speellimieten voor onlinekansspelen, het tabaksverbod en het verbod op sportsponsoring voor onlinekansspelen hadden een negatieve invloed op de resultaten.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De aandelenbeurs van Iran is dinsdag heropend. Dat melden staatsmedia van het land. De handel lag de afgelopen 80 dagen stil, nadat de Verenigde Staten en Israël op 28 februari met aanvallen begonnen op Iran.
2 uur geleden