Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse politici willen aanpak van banken die investeren in olie

Britse politici willen aanpak van banken die investeren in olie

LONDEN (ANP/RTR) - Een groep Britse parlementariërs heeft de Bank of England (BoE) opgeroepen om investeringen van banken in fossiele brandstoffen aan te pakken door te zorgen dat ze moeten betalen voor de klimaatrisico's die daarbij horen. Ook zou de BoE groene investeringen aan moeten moedigen. Daarmee zou de centrale bank kunnen helpen klimaatverandering tegen te gaan.

De BoE zou volgens de politici moeten ijveren voor het op de juiste manier beprijzen van klimaatrisico's. Ook zou de centrale bank zich in moeten spannen om te zorgen dat de financiële sector zich conformeert aan de Britse klimaatdoelen. Verder willen de briefschrijvers dat de BoE banken van goedkopere leningen voorziet op voorwaarde dat die naar duurzame projecten gaan, met name van mkb-bedrijven.

De oproep komt van 51 parlementsleden die in een brief aan gouverneur Andrew Bailey van de BoE schrijven dat hij te weinig doet voor het klimaat. De financiële sector plakt namelijk volgens de politici een te laag prijskaartje op klimaatgerelateerde risico's. Daardoor gaat er nog steeds te veel geld naar fossiele investeringen en te weinig naar de financiering van groene projecten.

Het mandaat van de Britse centrale bank werd onlangs uitgebreid. De BoE moet de regering nu ook helpen bij het halen van de eigen klimaatdoelen. "We steunen de bank bij het in de praktijk brengen van zijn nieuwe mandaat op een manier die past bij de schaal en urgentie van de problemen waar we voor staan", schrijven de politici.

Meer uit Financieel

Miljarden extra nodig voor aanleg landelijk waterstofnetwerk

DEN HAAG (ANP) - Voor de aanleg van het landelijk waterstofnetwerk, dat vanaf 2030 de grote industriële regio's in Nederland met elkaar moet verbinden, zijn miljarden euro's extra nodig. Volgens de Algemene Rekenkamer zijn de verwachte opstartverliezen meer dan drie keer zo hoog als het beschikbare subsidiebedrag van 750 miljoen euro.

33 minuten geleden
Pensioenuitvoerder APG schrapt komende jaren ruim duizend banen

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenuitvoerder APG gaat tot 2030 ruim duizend voltijdsbanen schrappen, waarvan het grootste deel in Nederland. Het bedrijf doet dat om "sneller, efficiënter en slagvaardiger" te worden en wil inspelen op grote veranderingen in de pensioensector.

1 uur geleden
Microsoft investeert recordbedrag in AI in India

REDMOND (ANP/RTR) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft gaat 17,5 miljard dollar (15 miljard euro) investeren in kunstmatige intelligentie in India. Volgens topman Satya Nadella gaat het om de grootste investering van het bedrijf ooit in Azië. Microsoft wil onder meer investeren in de infrastructuur voor AI in het snelgroeiende land.

1 uur geleden
Unilever herstelt, Magnum zakt verder op tweede beursdag

AMSTERDAM (ANP) - Unilever herstelde dinsdag op het Damrak met een koerswinst van 3,4 procent. Het levensmiddelenconcern zakte een dag eerder 6,7 procent na de beursgang van de afgesplitste ijsjestak The Magnum Ice Cream Company (TMICC) in Amsterdam. Het aandeel Magnum verloor dinsdag ruim 3 procent op 12,57 euro. Zakenbank JPMorgan gaf Magnum een neutraal advies en een koersdoel van 14 euro per aandeel. De openingskoers van het Magnum-aandeel was maandag 12,20 euro.

1 uur geleden
Vlaamse waakhond waarschuwt voor concentratie in mediasector

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Vlaamse toezichthouder op de media waarschuwt in een dinsdag verschenen rapport voor de grote concentratie van uitgevers en zenders in de Belgische mediasector. Vijf mediagroepen, waaronder het ook in Nederland actieve DPG Media, Mediahuis en Roularta, hebben 80 tot 100 procent van de Vlaamse mediamarkt in handen.

3 uur geleden
Nvidia daalt op Wall Street na toestemming chipverkoop aan China

NEW YORK (ANP) - Nvidia behoorde dinsdag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse regering heeft het chipconcern toestemming gegeven om zijn H200-chips voor kunstmatige intelligentie naar China te exporteren. Volgens president Donald Trump ontvangt de Amerikaanse regering in ruil daarvoor 25 procent van de verkoopopbrengst. Het aandeel Nvidia zakte 0,6 procent.

3 uur geleden
Canadees Cronos koopt voor 57,5 miljoen Nederlandse wietteler

TORONTO (ANP) - Het Canadese cannabisbedrijf Cronos koopt de grootste Nederlandse wietteler die meedoet aan het wietexperiment, Canadelaar. Het beursgenoteerde Cronos heeft minstens 57,5 miljoen euro over voor het bedrijf uit Voorne aan Zee en dat bedrag kan nog oplopen.

4 uur geleden