Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse politici willen aanpak van banken die investeren in olie

Britse politici willen aanpak van banken die investeren in olie

LONDEN (ANP/RTR) - Een groep Britse parlementariërs heeft de Bank of England (BoE) opgeroepen om investeringen van banken in fossiele brandstoffen aan te pakken door te zorgen dat ze moeten betalen voor de klimaatrisico's die daarbij horen. Ook zou de BoE groene investeringen aan moeten moedigen. Daarmee zou de centrale bank kunnen helpen klimaatverandering tegen te gaan.

De BoE zou volgens de politici moeten ijveren voor het op de juiste manier beprijzen van klimaatrisico's. Ook zou de centrale bank zich in moeten spannen om te zorgen dat de financiële sector zich conformeert aan de Britse klimaatdoelen. Verder willen de briefschrijvers dat de BoE banken van goedkopere leningen voorziet op voorwaarde dat die naar duurzame projecten gaan, met name van mkb-bedrijven.

De oproep komt van 51 parlementsleden die in een brief aan gouverneur Andrew Bailey van de BoE schrijven dat hij te weinig doet voor het klimaat. De financiële sector plakt namelijk volgens de politici een te laag prijskaartje op klimaatgerelateerde risico's. Daardoor gaat er nog steeds te veel geld naar fossiele investeringen en te weinig naar de financiering van groene projecten.

Het mandaat van de Britse centrale bank werd onlangs uitgebreid. De BoE moet de regering nu ook helpen bij het halen van de eigen klimaatdoelen. "We steunen de bank bij het in de praktijk brengen van zijn nieuwe mandaat op een manier die past bij de schaal en urgentie van de problemen waar we voor staan", schrijven de politici.

Meer uit Financieel

Kenner Randstad: geen massaontslagen om stijgende energieprijzen

DIEMEN (ANP) - Als de oorlog in het Midden-Oosten en de daardoor stijgende energie- en brandstofprijzen lang blijven aanhouden, leidt dat niet tot massale ontslagen in Nederland. Dit verwacht de topman van de Nederlandse tak van uitzendconcern Randstad. "Met de huidige arbeidsmarktkrapte denk ik dat het misschien wat minder krap wordt", zei topman Jeroen Tiel van Randstad Nederland dinsdag tijdens een persbijeenkomst over de ontwikkelingen op de arbeidsmarkt.

34 minuten geleden
ANVR: aantal gestrande reizigers via Midden-Oosten onbekend

DEN HAAG (ANP) - Het is onbekend hoeveel Nederlanders gestrand zijn die via het Midden-Oosten naar Nederland zouden reizen. Volgens een woordvoerder van de ANVR gaat het zeker om "duizenden" reizigers die door de oorlog in Iran vastzitten op hun vakantiebestemming. Exacte cijfers zijn er niet en bovendien fluctueren die per dag. "Hoe langer de oorlog duurt, hoe groter de groep wordt."

49 minuten geleden
Topman Aramco waarschuwt voor 'catastrofale gevolgen' door oorlog

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een langdurige oorlog in het Midden-Oosten kan "catastrofale gevolgen" hebben voor de wereldwijde oliemarkt en het is van "cruciaal belang" dat de Straat van Hormuz wordt heropend voor de scheepvaart. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco bij de bekendmaking van jaarcijfers. Door de oorlog heeft Saudi-Arabië zijn olieproductie moeten beperken.

1 uur geleden
Von der Leyen: Europa maakte 'strategische fout' met kernenergie

PARIJS (ANP) - Het is een "strategische fout" geweest van Europa om de afgelopen decennia niet meer te investeren in kernenergie, stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. Met name nu de oorlog in het Midden-Oosten aantoont hoe afhankelijk Europa is van anderen voor de invoer van olie en gas, zei ze dinsdag in een toespraak op een top over kernenergie in Parijs.

1 uur geleden
Kansspelautoriteit deelt hoogste boete ooit uit: bijna 25 miljoen

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft zijn hoogste boete ooit uitgedeeld. Het gokbedrijf Novatech, bekend van gokwebsites Qbet.com en 55Bet.com, heeft een boete van bijna 25 miljoen euro gekregen voor illegaal gokaanbod. Daarnaast heeft de toezichthouder een boete van bijna 2 miljoen euro opgelegd aan Fortaprime. Dat bedrijf zit achter websites als amonbet101.com, kaasino.com en hiddenjack.com.

1 uur geleden
Miljoenenboete voor brievenbusfirma Fleurette vanwege omkoping

AMSTERDAM (ANP) - De in Nederland gevestigde brievenbusfirma Fleurette Properties Limited heeft een boete betaald van 25,8 miljoen euro voor omkoping van een ambtenaar in de Democratische Republiek Congo. Dat heeft het Nederlandse Openbaar Ministerie bekendgemaakt na afronding van het langdurige onderzoek naar het bedrijf van de Israëlische diamant- en grondstoffenhandelaar Dan Gertler.

1 uur geleden
Recordresultaten voor speelgoedbedrijf LEGO

BILLUND (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LEGO heeft vorig jaar recordresultaten behaald, waarmee het Deense bedrijf zijn positie als 's werelds grootste speelgoedfabrikant verder versterkte. Volgens het bedrijf werd het productaanbod uitgebreid naar een recordniveau en werden vooral goede zaken gedaan met de verkoop van bouwsets van LEGO City, LEGO Icon, LEGO Technic en LEGO Botanicals, net als met speelgoed van Star Wars. In alle markten was er groei te zien.

2 uur geleden