Britse politici bezorgd over gezondheid Elizabeth
LONDEN (ANP) - Verschillende Britse politici hebben hun beterschapswensen voor koningin Elizabeth gedeeld. Donderdag maakte Buckingham Palace bekend dat artsen zich zorgen maken over de gezondheid van de 96-jarige Queen.
Onder anderen Mark Drakeford, de regeringsleider van Wales, schreef op Twitter "bezorgd" te zijn over het nieuws. "Ik stuur mijn beste wensen naar hare majesteit en haar familie namens de bevolking van Wales". Ook de Schotse premier Nicola Sturgeon liet van zich horen. "We maken ons allemaal grote zorgen over de berichten over de gezondheid van hare majesteit. Mijn gedachten zijn op dit moment bij de koningin en de hele koninklijke familie."
Een aantal leiders van Britse politieke partijen sprak de hoop uit dat de koningin herstelt. "Ik sluit me aan bij iedereen in het Verenigd Koninkrijk in de hoop dat ze herstelt", schrijft Labour-leider Keir Starmer onder meer. Leider van de Liberal Democrats, Ed Davey, schreef dat "we allemaal hopen en bidden voor haar volledige herstel".
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense legertroepen zeggen nog steeds het noordelijke deel van de strategische stad Pokrovsk in handen te hebben en van daaruit aanvallen uit te voeren op Russische strijdkrachten. Daarmee wordt de inname van Pokrovsk, maandag geclaimd door Rusland, ontkend.
33 minuten geledenHONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.
5 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
7 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
9 uur geleden