Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse parlementariërs leggen eed af na verkiezing

Britse parlementariërs leggen eed af na verkiezing

LONDEN (ANP) - Britse parlementariërs komen dinsdag bijeen om beëdigd te worden na de verkiezingen van vorige week. Bovenaan de agenda staat de verkiezing van hun voorzitter Lindsay Hoyle, die vorige maand de bekende "mister speaker" John Bercow opvolgde. Hoyle moet vanwege de verkiezingen opnieuw worden gekozen, maar dat wordt gezien als een formaliteit.

Er zijn deze week veel nieuwe gezichten te zien in het parlement. Daar maken 109 van de 365 Conservatieve parlementariërs hun debuut. De partij van premier Boris Johnson veroverde bij de verkiezingen een grote meerderheid in het 650 zetels tellende Lagerhuis en kreeg ook kiesdistricten in handen die traditioneel naar de linkse Labourpartij gaan.

Premier Johnson wil nu haast maken met de doorvoering van zijn brexitdeal met de EU. De koningin houdt donderdag haar troonrede en opent daarmee het parlementair jaar. Er wordt mogelijk een dag later al gestemd over de wetgeving die nodig is voor het Britse vertrek uit de Europese Unie. Die moet in het parlement meerdere stadia doorlopen voordat ze definitief is goedgekeurd.

Johnson wil dat zijn land eind volgende maand de EU verlaat. Dat betekent dat hij nog enkele weken de tijd heeft om de benodigde wetgeving goedgekeurd te krijgen door beide huizen van het parlement. Dat gaat naar verwachting ook nog met kerstreces.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse arts met ebola voor behandeling naar Duitsland

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

1 uur geleden
Doden in Kenia bij protesten tegen verhoging brandstofprijzen

NAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.

5 uur geleden
Plunderingen en gewelddadige confrontaties bij protesten Bolivia

LA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.

5 uur geleden
Trump kondigt uitbreiding kortingsregeling voor medicijnen aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.

5 uur geleden
Vijf doden bij schietpartij en 'haatmisdrijf' in moskee San Diego

SAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".

7 uur geleden
Justitie Minnesota vervolgt ICE-agent om onder meer mishandeling

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.

8 uur geleden
Grote politiemacht in San Diego naar moskee om melding schutter

SAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.

8 uur geleden