Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse parlementariërs leggen eed af na verkiezing

Britse parlementariërs leggen eed af na verkiezing

LONDEN (ANP) - Britse parlementariërs komen dinsdag bijeen om beëdigd te worden na de verkiezingen van vorige week. Bovenaan de agenda staat de verkiezing van hun voorzitter Lindsay Hoyle, die vorige maand de bekende "mister speaker" John Bercow opvolgde. Hoyle moet vanwege de verkiezingen opnieuw worden gekozen, maar dat wordt gezien als een formaliteit.

Er zijn deze week veel nieuwe gezichten te zien in het parlement. Daar maken 109 van de 365 Conservatieve parlementariërs hun debuut. De partij van premier Boris Johnson veroverde bij de verkiezingen een grote meerderheid in het 650 zetels tellende Lagerhuis en kreeg ook kiesdistricten in handen die traditioneel naar de linkse Labourpartij gaan.

Premier Johnson wil nu haast maken met de doorvoering van zijn brexitdeal met de EU. De koningin houdt donderdag haar troonrede en opent daarmee het parlementair jaar. Er wordt mogelijk een dag later al gestemd over de wetgeving die nodig is voor het Britse vertrek uit de Europese Unie. Die moet in het parlement meerdere stadia doorlopen voordat ze definitief is goedgekeurd.

Johnson wil dat zijn land eind volgende maand de EU verlaat. Dat betekent dat hij nog enkele weken de tijd heeft om de benodigde wetgeving goedgekeurd te krijgen door beide huizen van het parlement. Dat gaat naar verwachting ook nog met kerstreces.

Meer uit Buitenland

Oekraïne: moeilijkste dag voor stroomvoorziening sinds eind 2022

KYIV (ANP/RTR) - De elektriciteitsvoorziening in Oekraïne kende donderdag de grootste problemen sinds de grootschalige stroomuitval in november 2022 door Russische aanvallen. De situatie blijft "uiterst moeilijk", aldus minister van Energie Denys Sjmyhal.

1 uur geleden
EU-buitenlandchef: onze betrekkingen met VS hebben klap gekregen

BRUSSEL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas hebben de betrekkingen met de VS deze week een behoorlijke klap gekregen vanwege de situatie rondom Groenland. "En die onderlinge meningsverschillen komen vooral Rusland en China ten goede", zei ze voorafgaand aan overleg met de EU-leiders.

2 uur geleden
Trump kijkt terug op 'ongelooflijke tijd' in Davos

DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is onderweg van het World Economic Forum (WEF) naar Washington, meldt hij op zijn eigen platform Truth Social. Trump schrijft dat hij een "ongelooflijke tijd" heeft gehad in Davos, waar hij een toespraak gaf en met NAVO-chef Mark Rutte afspraken maakte over Groenland.

2 uur geleden
Poolse premier Tusk: Oekraïne moet weer prioriteit EU worden

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet weer de belangrijkste prioriteit worden, zei de Poolse premier Donald Tusk. "Dit is een cruciale kwestie voor de veiligheid van Europa", zei Tusk bij aankomst in Brussel voor de ingelaste EU-top met regeringsleiders. "Het mag niet zo zijn dat Oekraïne, door zowel noodzakelijke als onnodige afleidingen en emoties, naar de achtergrond is verdwenen."

2 uur geleden
Veel ontheemden in noorden van Syrië door gevechten

DAMASCUS (ANP/AFP) - Ruim 134.000 mensen zijn ontheemd in het noordoosten van Syrië na gevechten en een bestand tussen het regeringsleger en Koerdische strijders. In drie dagen is het aantal ontheemden in de provincie Hasakeh gestegen tot zeker 134.803 personen, vergeleken met 5725 geregistreerde gevallen zondag, meldt de Internationale Organisatie voor Migratie van de Verenigde Naties.

3 uur geleden
Macron blijft 'uiterst waakzaam' op dreiging na Groenland-crisis

BRUSSEL (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron zegt "uiterst waakzaam" te blijven, ook nu de ergste crisis over Groenland voorbij lijkt te zijn. Dat zei hij voorafgaand aan overleg met de EU-leiders in Brussel. "We staan klaar om de middelen die tot onze beschikking staan ​​te gebruiken, mochten we opnieuw het doelwit van bedreigingen worden", zei hij.

3 uur geleden
Merz dankbaar dat Trump plan Groenland te annexeren laat varen

BRUSSEL (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is "zeer dankbaar" dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn "oorspronkelijke plan om Groenland te annexeren heeft laten varen". Dat zei hij voorafgaand aan een ingelaste EU-top over de Groenland-kwestie. "En ik ben ook dankbaar dat hij heeft afgezien van het opleggen van extra tarieven op 1 februari", zei hij.

4 uur geleden