Britse overheid trekt 75 miljoen pond uit voor lhbtq-veteranen
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse overheid gaat 75 miljoen pond (ongeveer 91 miljoen euro) uittrekken ter compensatie voor lhbtq-veteranen die ontslagen zijn vanwege hun geaardheid. Dat maakt het ministerie van Defensie bekend.
Tot hervormingen in het jaar 2000, waren lesbiennes, homoseksuelen, biseksuelen en transgenders uitgesloten van de militaire dienst in het Verenigd Koninkrijk. Degenen die er toch waren en werden ontdekt, werden vaak lastiggevallen, mishandeld en ontslagen, volgens een rapport dat vorig jaar in opdracht van de regering was opgesteld. Lhbtq-veteranen ontvangen ongeveer 60.000 euro als compensatie. Ook kunnen zij een aanvraag indienen om hun rang te herstellen en de ontslagreden te wijzigen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
3 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
5 uur geleden