Britse overheid trekt 75 miljoen pond uit voor lhbtq-veteranen
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse overheid gaat 75 miljoen pond (ongeveer 91 miljoen euro) uittrekken ter compensatie voor lhbtq-veteranen die ontslagen zijn vanwege hun geaardheid. Dat maakt het ministerie van Defensie bekend.
Tot hervormingen in het jaar 2000, waren lesbiennes, homoseksuelen, biseksuelen en transgenders uitgesloten van de militaire dienst in het Verenigd Koninkrijk. Degenen die er toch waren en werden ontdekt, werden vaak lastiggevallen, mishandeld en ontslagen, volgens een rapport dat vorig jaar in opdracht van de regering was opgesteld. Lhbtq-veteranen ontvangen ongeveer 60.000 euro als compensatie. Ook kunnen zij een aanvraag indienen om hun rang te herstellen en de ontslagreden te wijzigen.
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP/AFP) - Verscheidene VN-medewerkers die werken in de door de Houthi-rebellen bezette Jemenitische hoofdstad Sanaa, zijn gearresteerd op beschuldiging van spionage voor Israël. Dat meldt persbureau AFP op basis van een veiligheidsbron.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt plannen om cocaïnefaciliteiten en drugshandelsroutes binnen Venezuela aan te vallen, meldt zender CNN op basis van drie Amerikaanse functionarissen. Ze voegden eraan toe dat Trump er nog geen definitief besluit over heeft genomen.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben strafmaatregelen opgelegd aan de Colombiaanse president Gustavo Petro. Volgens de Amerikanen weigert Petro de cocaïnestroom vanuit zijn land naar de VS te stoppen. Ook Petro's vrouw en zoon en minister Armando Benedetti van Binnenlandse Zaken zijn doelwit van de niet-gespecificeerde sancties.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Turkije heeft een ambassadeur aangesteld voor Syrië. Hakan Fidan, de Turkse minister van Buitenlandse Zaken, heeft zijn plaatsvervanger Nuh Yilmaz aangewezen als nieuwe ambassadeur voor het land. Turkije heeft sinds de val van het dictatoriale regime van Bashar al-Assad de interimregering van interimpresident Ahmed al-Sharaa gesteund.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft gezegd dat de bondgenoten in de zogenoemde coalitie van bereidwilligen nog voor kerst een oplossing moeten bereiken over leningen voor Oekraïne. "We moeten ervoor zorgen dat we vóór kerstavond een oplossing hebben, zodat we Oekraïne de komende jaren kunnen financieren", zei ze tijdens een persconferentie samen met andere Europese leiders.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zal een manier moeten vinden om zijn eigen luchtverdediging op orde te krijgen. Dat zei president Volodymyr Zelensky vrijdag tijdens een gezamenlijke persconferentie met de zogenoemde coalition of the willing. Hoewel het land zo'n 60 procent van de benodigde wapens inmiddels zelf produceert, is het in de oorlog tegen Rusland nog altijd sterk afhankelijk van westerse wapensystemen, zoals de Amerikaanse Patriot-luchtafweersystemen en -raketten.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Andere landen moeten de komende tijd veel meer steun gaan leveren aan Oekraïne om het land de winter door te helpen. Dat zei demissionair premier Dick Schoof na afloop van een overleg van de zogenoemde Coalition of the Willing in Londen. Bij dat overleg van bereidwillige landen, georganiseerd door de Britse premier Keir Starmer, sloten ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en NAVO-chef Mark Rutte aan.
2 uur geleden