Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse overheid noemt importheffingen VS 'teleurstellend'

Britse overheid noemt importheffingen VS 'teleurstellend'

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse overheid vindt de importheffingen die de Verenigde Staten vanaf woensdag hebben ingevoerd op staal en aluminium "teleurstellend". Het Verenigd Koninkrijk neemt nog geen tegenmaatregelen, maar wil nog steeds een economische overeenkomst sluiten met de VS.

De Britse handelsminister Jonathan Reynolds zegt dat het Verenigd Koninkrijk alle opties openhoudt en "niet zal aarzelen om te reageren in het nationaal belang". Hij stelt "nauw en productief" te blijven samenwerken met de VS "om de belangen van het Britse bedrijfsleven te behartigen".

De Europese Unie kondigde na het ingaan van de importheffingen tegenmaatregelen aan op 26 miljard euro aan Amerikaanse goederen. Die worden vanaf 1 april ingevoerd en vanaf 13 april zijn ze volledig van kracht, meldde voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie eerder woensdag. Reynolds stelt dat de Britten zich richten op een "pragmatische aanpak" en dat zijn land snel wil onderhandelen over een breder economisch akkoord. Londen wil daarmee Amerikaanse heffingen voor het land vermijden om "Britse bedrijven en onze economie te bevoordelen".

'Verwoestende klap'

De Britse premier Keir Starmer sprak vorige maand met de Amerikaanse president Donald Trump in Washington over het akkoord. Daarbij gaf Trump aan dat de twee landen een "geweldig" handelsakkoord kunnen sluiten. De Britten willen dit al sinds de Brexit.

De Britse staalindustrie noemde de Amerikaanse importheffingen van 25 procent eerder een "verwoestende klap". Het Verenigd Koninkrijk exporteert ongeveer 10 procent van zijn staal naar de VS. In 2023 bedroeg de staalexport naar de grootste economie ter wereld bijna 400 miljoen pond (ongeveer 474 miljoen euro).

Na de aankondiging van de importheffingen kondigde Starmer aan 2,5 miljard pond uit te trekken om de staalindustrie van het land te beschermen.

Meer uit Financieel

Meer capaciteit groen gas door koppeling Zeeuws en Brabants net

GRONINGEN (ANP) - Gasunie heeft de capaciteit voor groen gas vergroot met een nieuwe koppeling tussen de gasnetwerken bij Ossendrecht in Noord-Brabant en Axel in Zeeland. Noord-Brabant kan dankzij reststromen uit de landbouw veel groen gas produceren en met de nieuwe verbinding kan er meer aan het bestaande netwerk worden geleverd. Met volgende vernieuwingen wil Gasunie de capaciteit in de provincie de komende tijd verder laten groeien.

2 uur geleden
Prins Bernhard verkoopt zakelijke belangen, ook circuit Zandvoort

AMSTERDAM (ANP) - Prins Bernhard van Oranje verkoopt al zijn zakelijke belangen, onder meer die in circuit Zandvoort en vastgoed. De belangen worden verkocht aan zijn zakenpartners Menno de Jong en Coen Groeneveld. Dat meldt een woordvoerder van prins Bernhard in een verklaring.

3 uur geleden
Franse minister: natuurbrand Bordeaux klap voor lokale economie

BORDEAUX (ANP/RTR) - De grote natuurbrand nabij de Franse stad Bordeaux is een grote klap voor de lokale economie omdat bijvoorbeeld toerisme en horeca worden geraakt. Dat heeft de Franse minister van Financiën en Economische Zaken Roland Lescure gezegd. Hij heeft overleg gevoerd met de burgemeester van Bordeaux over de economische impact van de natuurbrand.

4 uur geleden
Vakbonden dreigen met acties beveiligers op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Vakbonden CNV en FNV dreigen met acties van beveiligers op luchthaven Schiphol. In een gezamenlijke verklaring laten de vakbonden weten te zijn "uitonderhandeld". Volgens de bonden zijn de voorstellen van de luchthaven te vaag, te traag en onvoldoende om de hoge werkdruk en gezondheidsklachten van het beveiligingspersoneel op korte termijn aan te pakken.

4 uur geleden
Wachtlijst voor stroomaansluiting bij Alliander loopt terug

ARNHEM (ANP) - Alliander, het bedrijf achter netbeheerder Liander, heeft voor het eerst zijn wachtlijst voor de stroomaansluiting van bedrijven kunnen verkleinen. Mede dankzij oplossingen voor slimmer energieverbruik konden in het eerste halfjaar 1800 bedrijven worden aangesloten. Dat meldt Alliander in zijn halfjaarverslag.

5 uur geleden
AEX opent licht hoger, Shell bij dalers door lagere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met winst aan de nieuwe handelsweek begonnen. De aandacht van beleggers bleef uitgaan naar het Midden-Oosten. De olieprijzen daalden flink door een gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran.

5 uur geleden
Olie- en gasprijzen flink omlaag door gevechtspauze in Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olie- en gasprijzen zijn maandag flink gezakt nadat de Verenigde Staten hun aanvallen op Iran hebben opgeschort. Nu hopen handelaren erop dat de spanningen in het Midden-Oosten afnemen en de versperring van de Straat van Hormuz binnenkort voorbij is. Dan zouden olie- en gastankers weer normaal uit de Perzische Golf kunnen varen.

5 uur geleden