Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse overheid noemt importheffingen VS 'teleurstellend'

Britse overheid noemt importheffingen VS 'teleurstellend'

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse overheid vindt de importheffingen die de Verenigde Staten vanaf woensdag hebben ingevoerd op staal en aluminium "teleurstellend". Het Verenigd Koninkrijk neemt nog geen tegenmaatregelen, maar wil nog steeds een economische overeenkomst sluiten met de VS.

De Britse handelsminister Jonathan Reynolds zegt dat het Verenigd Koninkrijk alle opties openhoudt en "niet zal aarzelen om te reageren in het nationaal belang". Hij stelt "nauw en productief" te blijven samenwerken met de VS "om de belangen van het Britse bedrijfsleven te behartigen".

De Europese Unie kondigde na het ingaan van de importheffingen tegenmaatregelen aan op 26 miljard euro aan Amerikaanse goederen. Die worden vanaf 1 april ingevoerd en vanaf 13 april zijn ze volledig van kracht, meldde voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie eerder woensdag. Reynolds stelt dat de Britten zich richten op een "pragmatische aanpak" en dat zijn land snel wil onderhandelen over een breder economisch akkoord. Londen wil daarmee Amerikaanse heffingen voor het land vermijden om "Britse bedrijven en onze economie te bevoordelen".

'Verwoestende klap'

De Britse premier Keir Starmer sprak vorige maand met de Amerikaanse president Donald Trump in Washington over het akkoord. Daarbij gaf Trump aan dat de twee landen een "geweldig" handelsakkoord kunnen sluiten. De Britten willen dit al sinds de Brexit.

De Britse staalindustrie noemde de Amerikaanse importheffingen van 25 procent eerder een "verwoestende klap". Het Verenigd Koninkrijk exporteert ongeveer 10 procent van zijn staal naar de VS. In 2023 bedroeg de staalexport naar de grootste economie ter wereld bijna 400 miljoen pond (ongeveer 474 miljoen euro).

Na de aankondiging van de importheffingen kondigde Starmer aan 2,5 miljard pond uit te trekken om de staalindustrie van het land te beschermen.

Meer uit Financieel

AEX-index zakt flink weg, Philips wint na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag hard omlaag. Het aandeel Philips opende flink hoger, maar zag die stevige koerswinst snel verdampen. Het zorgtechnologiebedrijf boekte meer omzet en winst in het derde kwartaal, ondanks de impact van de hogere importheffingen die de Verenigde Staten dit jaar hebben ingevoerd. Het sterkst groeide het onderdeel dat producten maakt voor de persoonlijke verzorging, zoals scheerapparaten.

14 minuten geleden
Nintendo: verkoop 19 miljoen Switch 2-consoles dit boekjaar

KYOTO (ANP/AFP) - Nintendo verwacht in het lopende boekjaar veel meer van zijn nieuwe gameconsole Switch 2 te verkopen dan eerder gedacht. Volgens het Japanse gamebedrijf worden er in het boekjaar tot eind maart nu naar verwachting 19 miljoen Switch 2-computers verkocht. Eerder werd uitgegaan van 15 miljoen stuks.

1 uur geleden
China beschuldigt Nederland van verstoring chipaanvoer Nexperia

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China geeft Nederland de schuld van de "onrust en chaos" in de wereldwijde halfgeleiderproductie en aanvoerketen van chips. Die is ontstaan doordat de Nederlandse overheid Nexperia in beslag heeft genomen, zegt het Chinese ministerie van Handel.

1 uur geleden
Philips voert winst op ondanks hogere importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips heeft zijn omzet en winst in het afgelopen kwartaal opgevoerd, ondanks de impact van de hogere importheffingen die de Verenigde Staten dit jaar hebben ingevoerd. Het sterkst groeide het onderdeel dat producten maakt voor de persoonlijke verzorging, zoals scheerapparaten.

2 uur geleden
UWV verwacht de komende jaren iets meer banen in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal banen in Nederland zal de komende jaren iets groeien, ondanks veel onzekerheid door onder meer geopolitieke spanningen, importheffingen en technologische ontwikkelingen als automatisering en AI. Het aantal banen neemt tot 2027 met 1,1 procent toe, verwacht uitkeringsinstantie UWV in zijn jaarlijkse arbeidsmarktrapport.

2 uur geleden
Opnieuw minder nieuwe woningen in voormalige kantoren en winkels

DEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe woningen in voormalige kantoren en winkels is afgelopen jaar opnieuw afgenomen. Vooral in voormalige winkels leverden minder vaak een nieuwe woning op. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek op verzoek van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening.

3 uur geleden
Wall Street start november optimistisch na megadeal in AI-sector

NEW YORK (ANP) - De technologiesector op Wall Street is optimistisch aan de nieuwe beursmaand begonnen, aangewakkerd door een grote AI-deal. Amazon en OpenAI sloten maandag een overeenkomst ter waarde van 38 miljard dollar, waarbij de eigenaar van ChatGPT rekenkracht van Amazon Web Services gaat gebruiken. Daarmee krijgt OpenAI toegang tot honderdduizenden geavanceerde Nvidia-processors om de populaire chatbot verder te ontwikkelen. Techconcern Amazon werd hiervoor beloond door beleggers met een 4 procent hogere koers.

11 uur geleden