Britse overheid belooft steun voor bevoorrading Noord-Ierland
LONDEN (ANP) - De Britse overheid heeft supermarkten steun toegezegd bij het bevoorraden van winkels in Noord-Ierland. Daarbij dreigen problemen door de speciale status van Noord-Ierland onder het brexitverdrag dat het Verenigd Koninkrijk met de Europese Unie sloot. De supermarkten hebben problemen om zich aan te passen aan de nieuwe processen en veranderde procedures.
Noord-Ierland valt weliswaar gewoon binnen het douanegebied van het Verenigd Koninkrijk, maar voldoet ook nog aan de eisen van de Europese interne markt. Dat is zo afgesproken om een harde grens tussen het bij de brexit afgescheiden Noord-Ierland en EU-land Ierland te voorkomen.
De eerste drie maanden geldt er nog een overgangsperiode waarin bedrijven zich aan kunnen passen. Desondanks dreigen er nu al tekorten in Noord-Ierse supermarkten. Met name verse producten die normaal gesproken vanuit Groot-Brittannië naar Noord-Ierland worden vervoerd leveren problemen op.
De topbestuurders van supermarktketens als Asda, Tesco, Sainsbury's en Marks & Spencer hebben naar minister Michael Gove geschreven met het verzoek om hulp. De grootgrutters waarschuwen dat de situatie anders nog ernstiger zou kunnen worden. Zij willen dat er voor eind maart, als de overgangsperiode afloopt, een langetermijnafspraak gemaakt wordt met de EU. De aanpassing in de huidige korte periode noemen ze "onwerkbaar".
Een woordvoerder van de Britse regering kondigde een werkgroep aan die de supermarktketens moet helpen. De regering gaat daarin samen met de supermarkten en de voedingsindustrie manieren ontwikkelen om de toevoer van goederen te stroomlijnen binnen de huidige regels. Volgens de zegsvrouw werkt de overgangsperiode goed en blijven de goederenstromen tussen Noord-Ierland en Groot-Brittannië op peil.
Meer uit Financieel
TEHERAN (ANP) - De aandelenbeurs van Iran is dinsdag heropend. Dat melden staatsmedia van het land. De handel lag de afgelopen 80 dagen stil, nadat de Verenigde Staten en Israël op 28 februari met aanvallen begonnen op Iran.
20 minuten geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Zeecruiseschepen met vertrek uit Duitse havens hebben vorig jaar een recordaantal passagiers aan boord verwelkomd. Volgens het Duitse federale statistiekbureau Destatis stapten in totaal 1,51 miljoen mensen in Duitse havens aan de Noordzee en Oostzee aan boord voor cruises. Dat is een toename van 4 procent vergeleken met een jaar eerder.
28 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - FNV opent een meldpunt voor de duizenden beveiligers op Schiphol die sinds maandag zijn overgegaan naar een andere werkgever door de nieuwe aanbesteding van de beveiliging. "Via het meldpunt wil de vakbond ervaringen, signalen en problemen verzamelen over hoe de overgang in de praktijk verloopt", maakte de bond bekend.
49 minuten geledenBARCELONA (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van de Spaanse modeketen Mango, Jonathan Andic, is gearresteerd in verband met de dood van zijn vader. Hij wordt verdacht van mogelijke betrokkenheid bij de dood van Mango-oprichter Isak Andic, die in december 2024 om het leven kwam. Dat gebeurde nadat hij tijdens een wandeling met zijn zoon Jonathan van een klif viel.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA heeft in 2025 opnieuw meer omzet en meer winst geboekt. De warenhuisketen vernieuwt veel winkels, wat aanslaat bij klanten, licht topvrouw Saskia Egas Reparaz toe aan het ANP. HEMA viert dit jaar zijn honderdjarige bestaan.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het eerste kwartaal van 2026 sterker gegroeid dan verwacht. De groei werd gestuwd door een sterke export en binnenlandse consumptie. Het groeicijfer geeft echter nog niet de volledige impact weer van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten wisten maandag in het laatste handelsuur een belangrijk deel van de eerdere verliezen goed te maken. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld.
14 uur geleden