Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse overheid belooft steun voor bevoorrading Noord-Ierland

Britse overheid belooft steun voor bevoorrading Noord-Ierland

LONDEN (ANP) - De Britse overheid heeft supermarkten steun toegezegd bij het bevoorraden van winkels in Noord-Ierland. Daarbij dreigen problemen door de speciale status van Noord-Ierland onder het brexitverdrag dat het Verenigd Koninkrijk met de Europese Unie sloot. De supermarkten hebben problemen om zich aan te passen aan de nieuwe processen en veranderde procedures.

Noord-Ierland valt weliswaar gewoon binnen het douanegebied van het Verenigd Koninkrijk, maar voldoet ook nog aan de eisen van de Europese interne markt. Dat is zo afgesproken om een harde grens tussen het bij de brexit afgescheiden Noord-Ierland en EU-land Ierland te voorkomen.

De eerste drie maanden geldt er nog een overgangsperiode waarin bedrijven zich aan kunnen passen. Desondanks dreigen er nu al tekorten in Noord-Ierse supermarkten. Met name verse producten die normaal gesproken vanuit Groot-Brittanniƫ naar Noord-Ierland worden vervoerd leveren problemen op.

De topbestuurders van supermarktketens als Asda, Tesco, Sainsbury's en Marks & Spencer hebben naar minister Michael Gove geschreven met het verzoek om hulp. De grootgrutters waarschuwen dat de situatie anders nog ernstiger zou kunnen worden. Zij willen dat er voor eind maart, als de overgangsperiode afloopt, een langetermijnafspraak gemaakt wordt met de EU. De aanpassing in de huidige korte periode noemen ze "onwerkbaar".

Een woordvoerder van de Britse regering kondigde een werkgroep aan die de supermarktketens moet helpen. De regering gaat daarin samen met de supermarkten en de voedingsindustrie manieren ontwikkelen om de toevoer van goederen te stroomlijnen binnen de huidige regels. Volgens de zegsvrouw werkt de overgangsperiode goed en blijven de goederenstromen tussen Noord-Ierland en Groot-Brittanniƫ op peil.

Meer uit Financieel

Deel Jumbo-supermarkten in het noorden later open door code rood

VEGHEL (ANP) - Een aantal supermarkten van Jumbo in het noorden van het land gaat woensdag later open omdat er code rood geldt. Om hoeveel supermarkten het precies gaat, weet de woordvoerster niet.

16 minuten geleden
Navigatiebedrijf TomTom boekt minder omzet, dringt verlies terug

AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom heeft het verlies vorig jaar teruggedrongen, terwijl de omzet daalde. Het Amsterdamse bedrijf levert veel technologie aan de auto-industrie en had er last van dat fabrikanten minder auto's produceerden die TomTom van navigatiemiddelen voorziet. Tegelijkertijd profiteerde TomTom van kostenbesparingen en de verkoop van lucratievere producten.

1 uur geleden
Inflatie daalt in januari naar 2,4 procent

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in januari 2,4 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee viel de inflatie veel lager uit dan een maand eerder, toen de prijzen gemiddeld met 2,8 procent stegen.

2 uur geleden
ABN AMRO ziet juridische kwetsbaarheden in nieuwe box 3-stelsel

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel is op meerdere punten juridisch en praktisch kwetsbaar. Dat zeggen de vermogensexperts Tjarko Denekamp en Peter Beets van ABN AMRO.

8 uur geleden
Nieuwe AI-tool jaagt Amerikaanse beleggers de stuipen op het lijf

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen gingen dinsdag scherp omlaag, vooral door de angst dat AI-ontwikkelingen de positie van gevestigde softwarebedrijven zullen ondermijnen. Die vrees werd eerder op de dag aangewakkerd op de Europese beurzen door een nieuwe tool van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. Het hulpmiddel zorgde voor nog meer twijfels over wat AI gaat doen met de hele informatie- en datasector.

10 uur geleden
OpenAI wil farmaceuten steunen bij ontwikkeling nieuwe medicijnen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topman van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, overweegt farmaceutische bedrijven te ondersteunen bij het ontdekken van nieuwe medicijnen, met behulp van zijn AI-technologieƫn. In ruil daarvoor zou OpenAI vervolgens een deel van de opbrengsten uit die ontdekkingen kunnen ontvangen, zei Sam Altman dinsdag tijdens een AI-conferentie in San Francisco.

11 uur geleden
VS sluiten deze week tot 11 grote deals over zeldzame aardmetalen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan deze week tot elf nieuwe handelsakkoorden over zeldzame aardmetalen aankondigen, zei de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum.

12 uur geleden