Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse overheid belooft steun voor bevoorrading Noord-Ierland

Britse overheid belooft steun voor bevoorrading Noord-Ierland

LONDEN (ANP) - De Britse overheid heeft supermarkten steun toegezegd bij het bevoorraden van winkels in Noord-Ierland. Daarbij dreigen problemen door de speciale status van Noord-Ierland onder het brexitverdrag dat het Verenigd Koninkrijk met de Europese Unie sloot. De supermarkten hebben problemen om zich aan te passen aan de nieuwe processen en veranderde procedures.

Noord-Ierland valt weliswaar gewoon binnen het douanegebied van het Verenigd Koninkrijk, maar voldoet ook nog aan de eisen van de Europese interne markt. Dat is zo afgesproken om een harde grens tussen het bij de brexit afgescheiden Noord-Ierland en EU-land Ierland te voorkomen.

De eerste drie maanden geldt er nog een overgangsperiode waarin bedrijven zich aan kunnen passen. Desondanks dreigen er nu al tekorten in Noord-Ierse supermarkten. Met name verse producten die normaal gesproken vanuit Groot-Brittannië naar Noord-Ierland worden vervoerd leveren problemen op.

De topbestuurders van supermarktketens als Asda, Tesco, Sainsbury's en Marks & Spencer hebben naar minister Michael Gove geschreven met het verzoek om hulp. De grootgrutters waarschuwen dat de situatie anders nog ernstiger zou kunnen worden. Zij willen dat er voor eind maart, als de overgangsperiode afloopt, een langetermijnafspraak gemaakt wordt met de EU. De aanpassing in de huidige korte periode noemen ze "onwerkbaar".

Een woordvoerder van de Britse regering kondigde een werkgroep aan die de supermarktketens moet helpen. De regering gaat daarin samen met de supermarkten en de voedingsindustrie manieren ontwikkelen om de toevoer van goederen te stroomlijnen binnen de huidige regels. Volgens de zegsvrouw werkt de overgangsperiode goed en blijven de goederenstromen tussen Noord-Ierland en Groot-Brittannië op peil.

Meer uit Financieel

Anthropic breidt toegang tot AI-model Mythos flink uit

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - AI-bedrijf Anthropic wil veel meer organisaties toegang geven tot zijn model Mythos. Het bedrijf kondigde dinsdag aan dat ongeveer 150 organisaties, verspreid over ruim vijftien landen, het model ook kunnen gaan gebruiken.

34 minuten geleden
AI-serverfabrikant HPE fors hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Hewlett Packard Enterprise (HPE) behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de kwartaalresultaten van de fabrikant van AI-servers. Ook verhoogde HPE de omzetverwachting voor het hele jaar. Door de sterke vraag naar infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) denkt het bedrijf nu zijn financiële doelstellingen voor de lange termijn twee jaar eerder te behalen. Het aandeel werd ruim 35 procent hoger gezet.

1 uur geleden
Victoria's Secret wint marktaandeel terug met nieuwe 'sexy'-koers

REYNOLDSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Lingerieconcern Victoria's Secret heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Daarmee lijkt topvrouw Hillary Super voortgang te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk. Zij richt zich met Victoria's Secret meer op de verkoop van bh's en het merk PINK, dat gericht is op jongere shoppers.

2 uur geleden
Staking luchtverkeersleiders België zorgt voor 200 annuleringen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Ongeveer tweehonderd vluchten op Brussels Airport gaan niet door vanwege de staking bij luchtverkeersleider Skeyes, meldt persbureau Belga. Eerder werd bekend dat door de acties tussen 14.00 uur en 21.00 uur geen vluchten plaatsvinden van en naar België.

2 uur geleden
Aangekondigde stakingen in zuivelindustrie dinsdagavond van start

UTRECHT (ANP) - De aangekondigde stakingen bij de zuivelindustrie gaan dinsdagavond van start. Dat meldt vakbond FNV. Werknemers leggen het werk vanaf 22.00 uur neer bij vestigingen van FrieslandCampina in Meppel en Beilen. Woensdagochtend volgt ook een vestiging in Nuenen. De stakingen duren tot woensdagavond 22.00 uur.

2 uur geleden
Wapenexport Israël voor vijfde jaar op rij naar nieuw record

JERUZALEM (ANP/AFP) - De wapenexport van Israël is in 2025 voor het vijfde jaar op rij naar een nieuw recordniveau gestegen, aangejaagd door de uitvoer van raketten en luchtafweersystemen. Volgens het Israëlische ministerie van Defensie steeg de exportwaarde met bijna 30 procent tot ruim 19 miljard dollar. Over de afgelopen vijf jaar is de export van wapens en defensiegoederen van Israël meer dan verdubbeld.

3 uur geleden
Pols na onthullingen: ik had eerder iets met verleden moeten doen

DEN HAAG (ANP) - "Met de kennis van nu had ik er eerder iets mee moeten doen", zegt Donald Pols nu NRC zijn extreemrechtse verleden als jongvolwassene in Zuid-Afrika heeft onthuld. "Maar aan wie moest ik verantwoording afleggen toen ik 25 was? Ik was een nobody. Jullie beoordelen mij vanuit wie ik nu ben, een invloedrijke Nederlander. Maar het heeft dertig jaar geduurd om daar te komen", zegt Pols in een interview met de krant.

3 uur geleden