Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse oud-vicepremier John Prescott (86) overleden

Britse oud-vicepremier John Prescott (86) overleden

LONDEN (ANP) - De Britse oud-politicus John Prescott is op 86-jarige leeftijd overleden, heeft zijn familie aan Britse media en via X laten weten. Prescott was vicepremier onder Tony Blair. Hij zat ook veertig jaar in het parlement namens het kiesdistrict Kingston upon Hull East.

"John heeft zijn leven lang geprobeerd de levens van anderen te verbeteren en vocht voor sociale gerechtigheid en bescherming van het milieu, van het moment dat hij kelner was op de cruiseschepen tot hij de langst dienende vicepremier werd", laat zijn gezin weten.

Prescott stierf woensdag in een verpleeghuis waar hij de laatste jaren van zijn leven woonde. Hij leed aan de ziekte van Alzheimer.

De huidige Britse premier Keir Starmer zegt in een verklaring "diep bedroefd" te zijn over de dood van zijn partijgenoot. "John was een echte gigant van de Labourbeweging." Prescott is volgens Starmer belangrijk geweest voor de vakbeweging, als klimaatonderhandelaar en als bestrijder van ongelijkheid. "Zijn passie, krachtige persoonlijkheid en trots op zijn wortels in de arbeidersklasse waren onontbeerlijk voor zijn authenticiteit - een eerlijkheid die gezien en gerespecteerd werd in de verschillende politieke geledingen en door het hele land."

Meer uit Buitenland

Tumor paus niet uitgezaaid, geen verdere behandeling nodig

VATICAANSTAD (ANP) - De tumor die op de long van de paus was ontdekt, is niet uitgezaaid. Volgens het Vaticaan is de operatie van vorige week succesvol verlopen en is er geen verdere behandeling nodig.

4 minuten geleden
Demonstraties in delen Parijs donderdag verboden

PARIJS (ANP/AFP) - In delen van Parijs is het donderdag verboden om te demonstreren, heeft de politie aangekondigd. Na de grote rellen van afgelopen weekend proberen de autoriteiten te voorkomen dat het de komende dagen weer uit de hand loopt.

56 minuten geleden
Cuba beschuldigt VS van druk op landen voor VN-stemming

HAVANA (ANP/RTR) - De Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez stelt dat de Verenigde Staten dreigen met sancties voor landen die Cuba steunen bij een stemming in de Verenigde Naties. Volgende week stemmen alle lidstaten over een resolutie waarin wordt opgeroepen om de Amerikaanse blokkade van het eiland te beëindigen.

58 minuten geleden
Khamenei en Qalibaf bespreken ontwikkelingen VS-oorlog

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei heeft de parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Qalibaf ontmoet en de ontwikkelingen in de oorlog met de Verenigde Staten en Israël besproken. Dit meldde de Iraanse staatsomroep IRIB.

3 uur geleden
Spaanse regering boos na uitspraken Milei over 'dictator' Sánchez

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering heeft verontwaardigd gereageerd op de uitspraken die de Argentijnse president Javier Milei tijdens zijn bezoek aan Madrid heeft gedaan. Hij noemde de Spaanse premier Pedro Sánchez onder meer een "dictator" en riep de Spanjaarden op om hem weg te stemmen bij de verkiezingen van volgende maand. Het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt deze "inmenging" van Milei.

3 uur geleden
Netanyahu: dreiging elimineren kan alleen door omverwerpen Iran

DIMONA (ANP/AFP) - De enige manier waarop de dreiging vanuit Iran weggenomen kan worden is door het regime ten val te brengen, heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gezegd. Hij zei deze opdracht ook te hebben gegeven aan de Israëlische krijgsmacht en de geheime dienst Mossad.

3 uur geleden
Avondklok in Parijs opnieuw verlengd

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De politie in Parijs heeft aangekondigd de avondklok in delen van de stad te verlengen. Het is de derde opeenvolgende nacht met beperkende maatregelen. De avondklok geldt van woensdagavond 23.00 uur tot donderdagochtend 06.00 uur.

5 uur geleden