Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse oud-vicepremier John Prescott (86) overleden

Britse oud-vicepremier John Prescott (86) overleden

LONDEN (ANP) - De Britse oud-politicus John Prescott is op 86-jarige leeftijd overleden, heeft zijn familie aan Britse media en via X laten weten. Prescott was vicepremier onder Tony Blair. Hij zat ook veertig jaar in het parlement namens het kiesdistrict Kingston upon Hull East.

"John heeft zijn leven lang geprobeerd de levens van anderen te verbeteren en vocht voor sociale gerechtigheid en bescherming van het milieu, van het moment dat hij kelner was op de cruiseschepen tot hij de langst dienende vicepremier werd", laat zijn gezin weten.

Prescott stierf woensdag in een verpleeghuis waar hij de laatste jaren van zijn leven woonde. Hij leed aan de ziekte van Alzheimer.

De huidige Britse premier Keir Starmer zegt in een verklaring "diep bedroefd" te zijn over de dood van zijn partijgenoot. "John was een echte gigant van de Labourbeweging." Prescott is volgens Starmer belangrijk geweest voor de vakbeweging, als klimaatonderhandelaar en als bestrijder van ongelijkheid. "Zijn passie, krachtige persoonlijkheid en trots op zijn wortels in de arbeidersklasse waren onontbeerlijk voor zijn authenticiteit - een eerlijkheid die gezien en gerespecteerd werd in de verschillende politieke geledingen en door het hele land."

Meer uit Buitenland

Rusland beschuldigt Oekraïne van grote drone-aanval op Moskou

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland beschuldigt buurland Oekraïne van een grote droneaanval op Moskou. Burgemeester Sergej Sobjanin zei dat in de afgelopen dagen zo'n 250 onbemande toestellen zijn neergehaald die onderweg waren naar de Russische hoofdstad.

22 minuten geleden
Kallas: Straat van Hormuz moet snel open, mogelijk met Aspides

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas bespreekt maandag met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken opties om de Straat van Hormuz zo snel mogelijk open te krijgen. Een van die opties die ze aan de lidstaten voorlegt, is een wijziging van het mandaat van de EU-marinemissie Aspides.

42 minuten geleden
Haven VAE schort olie-laadactiviteiten op na nieuwe droneaanval

ABU DHABI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De belangrijke haven van Fujairah in de Verenigde Arabische Emiraten schort de olie-laadactiviteiten op na een nieuwe droneaanval. Daardoor ontstond een brand in het belangrijke oliecomplex. Het zou gaan om een voorzorgsmaatregel; er zijn geen meldingen van gewonden. Afgelopen weekend lag de haven ook stil na een droneaanval.

43 minuten geleden
Cyprus hervat EU-bijeenkomsten vanaf april na droneaanval

BRUSSEL (ANP) - De bijeenkomsten van EU-ministers gepland op Cyprus kunnen vanaf april weer doorgaan. Dat zei minister van Energie Michael Damianos voorafgaand aan overleg met EU-ministers in Brussel. Cyprus, dat tot juli voorzitter is van de EU, had alle bijeenkomsten in maart uitgesteld na een droneaanval op een Britse basis eerder deze maand.

48 minuten geleden
Israël meldt vernietiging vliegtuig van gedode leider Khamenei

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël zegt een vliegtuig te hebben vernietigd dat voorheen is gebruikt door de dode Iraanse leider Ali Khamenei. Iraanse topfiguren zouden met het toestel hebben gereisd in binnen- en buitenland.

58 minuten geleden
Parlement Myanmar jaren na staatsgreep weer bijeen

NAYPYIDAW (ANP/AFP/DPA) - Het parlement van Myanmar is jaren na de militaire staatsgreep van 2021 voor het eerst weer bijeengekomen voor een normale bijeenkomst. De volksvertegenwoordiging is na omstreden verkiezingen gevuld met bondgenoten van het militaire regime.

1 uur geleden
Iran dreigt met aanvallen op doelen die het linkt aan tv-zender

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft landen in de regio opgeroepen niet samen te werken met televisiezender Iran International. In een verklaring wordt gewaarschuwd dat infrastructuur waar de zender gebruik van maakt op de Iraanse lijst met doelwitten kan worden gezet.

2 uur geleden