Britse oud-vicepremier John Prescott (86) overleden
LONDEN (ANP) - De Britse oud-politicus John Prescott is op 86-jarige leeftijd overleden, heeft zijn familie aan Britse media en via X laten weten. Prescott was vicepremier onder Tony Blair. Hij zat ook veertig jaar in het parlement namens het kiesdistrict Kingston upon Hull East.
"John heeft zijn leven lang geprobeerd de levens van anderen te verbeteren en vocht voor sociale gerechtigheid en bescherming van het milieu, van het moment dat hij kelner was op de cruiseschepen tot hij de langst dienende vicepremier werd", laat zijn gezin weten.
Prescott stierf woensdag in een verpleeghuis waar hij de laatste jaren van zijn leven woonde. Hij leed aan de ziekte van Alzheimer.
De huidige Britse premier Keir Starmer zegt in een verklaring "diep bedroefd" te zijn over de dood van zijn partijgenoot. "John was een echte gigant van de Labourbeweging." Prescott is volgens Starmer belangrijk geweest voor de vakbeweging, als klimaatonderhandelaar en als bestrijder van ongelijkheid. "Zijn passie, krachtige persoonlijkheid en trots op zijn wortels in de arbeidersklasse waren onontbeerlijk voor zijn authenticiteit - een eerlijkheid die gezien en gerespecteerd werd in de verschillende politieke geledingen en door het hele land."
Meer uit Buitenland
NAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.
6 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.
9 uur geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.
9 uur geleden