Britse oud-ambassadeur in Myanmar veroordeeld tot jaar cel
NAYPYIDAW (ANP) - Een rechtbank in Myanmar heeft de Britse oud-ambassadeur Vicky Bowman en haar echtgenoot schuldig bevonden aan het overtreden van de immigratiewet. Ze zijn allebei tot één jaar cel veroordeeld, meldt de BBC.
Bowman was van 2002 tot en met 2006 ambassadeur in Myanmar. Ze is getrouwd met Htein Lin. Hij is een van de bekendste kunstenaars in Myanmar en zat van 1998 tot 2004 in de gevangenis vanwege zijn protest tegen de junta die op dat moment in het land heerste.
De oud-ambassadeur werd vorige week opgepakt voor haar verblijf op een ander adres dan waar ze op stond ingeschreven. Htein Lin werd toen gearresteerd voor het helpen van zijn vrouw. Volgens Britse media werd het koppel overgebracht naar een gevangenis waar veel politieke gevangenen worden vastgehouden.
De banden tussen het Verenigd Koninkrijk en Myanmar, ooit een Britse kolonie, is verslechterd sinds de militaire staatsgreep in Myanmar op 1 februari 2021. De Britten hebben sancties opgelegd en steunen de zaak tegen Myanmar bij het Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Het proces gaat over de vermeende genocide op de Rohingya-minderheid.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De VS zijn aan de winnende hand in de oorlog die het land samen met Israël begonnen is tegen Iran. Dat zei minister van Defensie Pete Hegseth in een gezamenlijke persconferentie met generaal Dan Caine.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De leider van een Iraanse groep die de Amerikaanse president Donald Trump wilde vermoorden, is gedood. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Peter Hegseth op een persconferentie. Hij zei niet om wie het ging.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS zitten achter een aanval op een Iraanse oorlogsbodem dicht bij Sri Lanka. Dat heeft minister van Defensie Pete Hegseth gezegd tijdens een persconferentie. De aanval werd uitgevoerd door een onderzeeër. Volgens Sri Lanka zijn er minstens tachtig doden gevallen.
43 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de EU-leiders António Costa, heeft in een telefoongesprek met de Spaanse premier Pedro Sánchez laten weten dat de EU volledig achter Spanje staat. Dat schrijft Costa op X.
47 minuten geledenPARIJS/MADRID (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez "de Europese solidariteit van Frankrijk" overgebracht. Dit naar aanleiding van Sánchez' conflict met president Donald Trump. Die heeft met economische sancties gedreigd in reactie op de Spaanse weigering om de VS bases in het zuiden te laten gebruiken voor de oorlog tegen Iran.
55 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO veroordeelt de Iraanse aanval met een ballistische raket op Turkije, zegt de woordvoerder van NAVO-topman Mark Rutte. De raket werd woensdag op weg naar Zuidoost-Turkije neergehaald door de NAVO-luchtverdediging, zonder slachtoffers te maken.
1 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP/RTR) - Na het zinken van een Iraans marineschip voor de Sri Lankaanse kust zijn meerdere doden geborgen. Het reddingswerk gaat door, zegt de Sri Lankaanse marine. Hoeveel opvarenden zijn omgekomen, zijn gered en nog worden vermist is onduidelijk.
2 uur geleden