Britse oppositieleider wil permanent grotere rol van de staat
LONDEN (ANP/RTR) - De staat moet een veel grotere rol gaan spelen als Groot-Brittannië zich herstelt van de gevolgen van de pandemie. Oppositieleider Keir Starmer van Labour brengt dit naar voren en vergelijkt het tijdperk met de jaren na de Tweede Wereldoorlog. "Mensen zullen meer van de overheid verwachten en op hulp rekenen in de moeilijke tijd, op bescherming en een betere toekomst voor hen en hun familie". Starmer ziet dit niet als iets tijdelijks, maar vindt dat de economische crisis die corona heeft veroorzaakt de weg opent naar een permanent 'grote staat'.
Starmer stelt dit in een toespraak over het gewenste beleid na het coronavirus, waarvan persbureau Reuters de tekst al heeft gezien. De minister van Financiën van de regerende Conservatieve partij, Rishi Sunak, komt volgende maand met zijn begrotingsplannen voor de steun aan de door de coronamaatregelen ineengestorte economie.
De coronamaatregelen hebben gezorgd voor een krimp van het bruto binnenlands product van 12 procent over 2020. Gevreesd wordt dat er na het beëindigen van de speciale uitkeringen voor mensen die niet mogen werken door coronabeperkingen het land vier miljoen werklozen zal tellen, vergelijkbaar met de crisisjaren 30. De uitkeringen alleen al kostten de Britse staat meer dan 40 miljard euro.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Bij een grote operatie van de Franse politie in heel het land zijn woensdag een twintigtal mensen aangehouden omdat ze worden verdacht van het kopen van illegale sekspoppen die een kinderlijk uiterlijk hebben. Vijf van de verdachten zijn bekend bij de politie wegens pedofiele praktijken.
22 minuten geledenREYKJAVIK (ANP) - IJsland gaat in navolging van onder meer Nederland en Spanje volgend jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. Dat is woensdag besloten tijdens een bestuursvergadering van de publieke omroep RÚV, maakte de omroep zelf bekend. Vorige week maakte de European Broadcasting Union (EBU), de organisator van het songfestival, bekend dat Israël mee mag doen aan de editie van volgend jaar in Oostenrijk. Hierop besloot een aantal landen het evenement te boycotten.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De leiders van de drie belangrijkste Europese landen hebben de Amerikaanse president Donald Trump gebeld over de jongste Oekraïne-vredesplannen van de Verenigde Staten. Er is druk diplomatiek verkeer tussen de VS, Europa, Oekraïne en Rusland nu de VS mikken op een doorbraak in de dagen voor Kerstmis.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid koopt zelf vliegtuigen om deportaties van illegalen soepeler en sneller te laten verlopen. De deportaties verlopen vooralsnog met allerlei chartervliegtuigen. The Washington Post heeft gemeld dat het ministerie 140 miljoen dollar (120 miljoen euro) uittrekt voor zes Boeing-737's. Daarmee heeft het ministerie meer de hand in de uitzetting van ongewenste migranten.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft de bouw van 764 nieuwe woningen in drie nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever goedgekeurd, aldus minister van Financiën Bezalel Smotrich. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn die nederzettingen illegaal. De huizen moeten worden gebouwd rond Jeruzalem en enkele tientallen kilometers ten noordwesten van de stad.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een federale rechter in New York heeft op verzoek van het ministerie van Justitie ingestemd met de openbaarmaking van tot dusver vertrouwelijke stukken uit het proces tegen de invloedrijke zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein (1953-2019). De magistraat beklemtoonde daarbij dat de veiligheid en anonimiteit van slachtoffers gegarandeerd blijft.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-landen willen voor de EU-top van volgende week een besluit nemen om de bevroren Russische tegoeden voor onbepaalde tijd te bevriezen. Nu moeten alle 27 lidstaten hier elke zes maanden opnieuw mee instemmen. De Europese Commissie wil daar een einde aan maken via een noodbevoegdheid, die kan worden gebruikt bij een crisis of dreigend economisch risico voor de EU.
2 uur geleden