Britse oppositieleider wil permanent grotere rol van de staat
LONDEN (ANP/RTR) - De staat moet een veel grotere rol gaan spelen als Groot-Brittannië zich herstelt van de gevolgen van de pandemie. Oppositieleider Keir Starmer van Labour brengt dit naar voren en vergelijkt het tijdperk met de jaren na de Tweede Wereldoorlog. "Mensen zullen meer van de overheid verwachten en op hulp rekenen in de moeilijke tijd, op bescherming en een betere toekomst voor hen en hun familie". Starmer ziet dit niet als iets tijdelijks, maar vindt dat de economische crisis die corona heeft veroorzaakt de weg opent naar een permanent 'grote staat'.
Starmer stelt dit in een toespraak over het gewenste beleid na het coronavirus, waarvan persbureau Reuters de tekst al heeft gezien. De minister van Financiën van de regerende Conservatieve partij, Rishi Sunak, komt volgende maand met zijn begrotingsplannen voor de steun aan de door de coronamaatregelen ineengestorte economie.
De coronamaatregelen hebben gezorgd voor een krimp van het bruto binnenlands product van 12 procent over 2020. Gevreesd wordt dat er na het beëindigen van de speciale uitkeringen voor mensen die niet mogen werken door coronabeperkingen het land vier miljoen werklozen zal tellen, vergelijkbaar met de crisisjaren 30. De uitkeringen alleen al kostten de Britse staat meer dan 40 miljard euro.
Meer uit Buitenland
BASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.
8 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.
9 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".
10 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De Cubaanse kustwacht heeft vier opvarenden van een Amerikaanse speedboot doodgeschoten, meldt het Cubaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zou eerst vanaf de boot zijn geschoten, toen de kustwacht het vaartuig benaderde.
10 uur geleden