
Britse oppositieleider Starmer naar Parijs voor gesprek met Macron
PARIJS (ANP/RTR) - De Britse oppositieleider Keir Starmer reist dinsdag af naar Parijs voor een gesprek met de Franse president Emmanuel Macron. Starmer staat ver voor in de peilingen en probeert op deze manier waarschijnlijk vast internationale ervaring op te bouwen voor de verkiezingen, die vermoedelijk volgend jaar zijn.
Het Elysée zegt dat de ontmoeting onderdeel is van "de dialoog die de president onderhoudt met Europese politieke spelers". Het is niet bekend waar ze het over zullen hebben.
Officiële ontmoetingen tussen Britse oppositieleiders en buitenlandse leiders zijn betrekkelijk zeldzaam, al sprak Starmer vorig jaar ook al eens met de Duitse bondskanselier Olaf Scholz. Als de leider van Labour inderdaad verkozen wordt tot de volgende premier van het Verenigd Koninkrijk wil hij waarschijnlijk nauwer gaan samenwerken met de Europese Unie, waar de Britten in 2020 uitstapten. Starmer was een tegenstander van de Brexit en wil minder handelsbarrières tussen zijn land en de EU.
Een woordvoerder van de huidige Britse premier Rishi Sunak vindt het niet gek dat de oppositieleider zo nu en dan wereldleiders ontmoet.
Meer uit Buitenland
OREM (ANP) - FBI-directeur Kash Patel heeft in een bericht op X laten weten dat de verdachte die eerder was aangehouden in verband met de moord op de conservatieve Amerikaanse influencer Charlie Kirk, weer is vrijgelaten na verhoor door de politie.
58 minuten geledenN i e u w bericht: reacties van Europese leiders in 5e en 6e alinea
59 minuten geledenSEOUL (ANP) - Zuid-Korea en de Verenigde Staten gaan overleggen over het mogelijk instellen van een nieuwe visumcategorie voor Zuid-Koreaanse werknemers. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap op basis van de Zuid-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken Cho Hyun.
1 uur geledenOREM (ANP) - Volgens de gouverneur van Utah, Spencer Cox, gaan de autoriteiten ervan uit dat er slechts één persoon betrokken was bij de dodelijke schietpartij op Charlie Kirk op een universiteitscampus in Utah.
1 uur geledenOREM (ANP) - Op sociale media hebben veel prominente politici uit de Verenigde Staten hun afschuw uitgesproken over de moord op de Amerikaanse conservatieve activist Charlie Kirk.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gezegd dat zijn beslissing om Hamas in Qatar aan te vallen niet verstandig was. Dat meldt de Amerikaanse krant The Wall Street Journal op basis van hoge functionarissen binnen de Amerikaanse regering.
3 uur geledenDOHA (ANP) - De premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, zegt dat zijn regering haar positie als bemiddelaar in de oorlog tussen Hamas en Israël heroverweegt, nu Israël een aanval heeft uitgevoerd op Qatarese bodem. Dat zei hij in een interview met CNN, een dag na de aanval in de Qatarese hoofdstad Doha.
3 uur geleden