Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse oppositieleider: onderzoek naar corona-aanpak Johnson

Britse oppositieleider: onderzoek naar corona-aanpak Johnson

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse oppositieleider en voorman van de Labourpartij Keir Starmer noemt een onderzoek naar de manier waarop de Johnson-regering de coronapandemie heeft aangepakt onvermijdelijk. Volgens Starmer heeft Johnson niet snel genoeg gehandeld.

"Ik denk dat een onderzoek onontkoombaar is", aldus de oppositieleider tegen nieuwszender Sky. "Er zal te zijner tijd een onderzoek plaatsvinden." De Labourleider zei dat hij het nu het belangrijkst vindt dat de Britse politiek zich richt op het bestrijden van de coronacrisis.

Gevraagd wat hij van de reactie van de regering op de pandemie vindt, zei Starmer: "Te langzaam, omnoplettend, het moet echt beter." Over Johnson zei Starmer dat de premier weliswaar goed is in retoriek maar slecht in het regeren van het land.

Het Verenigd Koninkrijk is een van de zwaarst door de coronapandemie getroffen landen. Volgens de gegevens van de Jonhs Hopkins University is bij 285.268 Britten een besmetting met het coronavirus vastgesteld. Van hen overleden er 44.080. Het land staat zesde in de reeks landen met de meeste besmettingen en derde in de rij landen met de meeste doden als gevolg van de virusuitbraak.

Meer uit Buitenland

RSF: afgelopen jaar 67 journalisten gedood, bijna helft in Gaza

PARIJS (ANP/AFP) - Wereldwijd zijn in het afgelopen jaar 67 journalisten omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt journalistenorganisatie Reporters sans frontières (RSF) in haar jaarlijkse verslag. Het jaar ervoor ging het om 66 journalisten.

57 minuten geleden
Klimaatdienst EU: 2025 evenaart vermoedelijk een na warmste jaar

BONN (ANP/AFP/BELGA) - Het jaar 2025 zal waarschijnlijk samen met 2023 op een gedeelde tweede plaats eindigen als warmste jaren ooit, achter recordjaar 2024. Dat stelt de Europese klimaatdienst Copernicus. Vorige maand kwam de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) al met eenzelfde voorspelling.

1 uur geleden
Cambodja voert 'tegenaanvallen' uit in grensgebied met Thailand

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja heeft militair ingegrepen na diverse aanvallen van buurland Thailand. Dat meldt de Cambodjaanse senaatsvoorzitter en oud-premier Hun Sen op Facebook, nadat Cambodja eerder had ontkend dat het had gereageerd op beschietingen en luchtaanvallen vanuit Thailand.

1 uur geleden
Trump staat export Nvidia-chips naar China toe

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heeft chipconcern Nvidia toestemming gegeven om H200-chips voor kunstmatige intelligentie naar China te exporteren. Dat maakte president Donald Trump maandag bekend. De Amerikaanse regering zal 25 procent van de opbrengsten inhouden.

4 uur geleden
Von der Leyen en Rutte spreken opnieuw steun voor Oekraïne uit

BRUSSEL (ANP/RTR) - In een overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky hebben NAVO-baas Mark Rutte en EU-Commissievoorzitter Ursula von der Leyen opnieuw hun steun uitgesproken voor Oekraïne. "Terwijl de vredesbesprekingen voortduren, blijft de EU Oekraïne onverminderd steunen", schreef Von der Leyen maandagavond op X.

4 uur geleden
Maker van app die ICE-agenten lokaliseert klaagt regering VS aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De maker van een app die gebruikers laat zien waar zich agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE bevinden, klaagt de regering van Donald Trump aan. De app werd in oktober op verzoek van de autoriteiten uit de appstore van Apple verwijderd.

4 uur geleden
Sint-Maarten vraagt tijdelijk militaire bijstand om criminaliteit

PHILIPSBURG/DEN HAAG (ANP) - Premier Luc Mercelina van Sint-Maarten heeft maandag in Den Haag premier Dick Schoof gevraagd om tijdelijke militaire bijstand. Hij wil hulp bij het bestrijden van de stijgende criminaliteit op het eiland. Volgens Mercelina is er recent sprake van een toename van georganiseerde misdaad.

4 uur geleden