Britse oppositie bezorgd om uitblijven doorbraak in Brussel
LONDEN (ANP) - Britse politici hebben bezorgd gereageerd op het uitblijven van een doorbraak in het overleg over een handelsverdrag met de EU. De oppositie wijst alvast met een beschuldigende vinger naar premier Boris Johnson, die woensdag naar Brussel vloog voor een werkdiner met de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen.
Het overleg tussen de twee leiders werd gezien als een poging het vastgelopen overleg vlot te trekken, maar er lijkt weinig vooruitgang te zijn geboekt. Angela Rayner van de Britse oppositiepartij Labour klaagde dat Johnson zijn landgenoten een jaar geleden al een deal in het vooruitzicht stelde. "Het onvermogen om de deal te sluiten die hij beloofde komt volledig op zijn conto", zei de linkse politica volgens de BBC.
Johnson suggereerde vorig jaar inderdaad dat een deal klaarlag, maar zegt zelf dat hij die al heeft afgeleverd. Hij doelt dan op het terugtrekkingsakkoord dat met Brussel is gesloten. Daarin maakten het Verenigd Koninkrijk en de EU afspraken over de brexit, die eerder dit jaar al plaatsvond. Inmiddels wordt gepraat over een mogelijk handelsverdrag.
Ook de Schotse SNP-partij is niet te spreken over het gebrek aan vooruitgang. "Het uitblijven van een deal zou betekenen dat in diplomatiek opzicht en qua leiderschap enorm is gefaald", concludeerde parlementariër Ian Blackford, de fractievoorzitter van de partij in het Britse Lagerhuis. "Daar moet Boris Johnson verantwoordelijkheid voor nemen."
De conservatieve brexiteer John Baron nam het juist op voor zijn politieke leider. Hij noemde het lovenswaardig dat Johnson "zijn poot stijf houdt" en niet probeert om snel een compromis te sluiten. "We willen allemaal een deal, maar het moet wel een goede deal zijn. Want zoals we vaak hebben gezegd: geen deal is beter dan een slechte deal."
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
13 uur geleden