Britse oppositie bezorgd om uitblijven doorbraak in Brussel
LONDEN (ANP) - Britse politici hebben bezorgd gereageerd op het uitblijven van een doorbraak in het overleg over een handelsverdrag met de EU. De oppositie wijst alvast met een beschuldigende vinger naar premier Boris Johnson, die woensdag naar Brussel vloog voor een werkdiner met de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen.
Het overleg tussen de twee leiders werd gezien als een poging het vastgelopen overleg vlot te trekken, maar er lijkt weinig vooruitgang te zijn geboekt. Angela Rayner van de Britse oppositiepartij Labour klaagde dat Johnson zijn landgenoten een jaar geleden al een deal in het vooruitzicht stelde. "Het onvermogen om de deal te sluiten die hij beloofde komt volledig op zijn conto", zei de linkse politica volgens de BBC.
Johnson suggereerde vorig jaar inderdaad dat een deal klaarlag, maar zegt zelf dat hij die al heeft afgeleverd. Hij doelt dan op het terugtrekkingsakkoord dat met Brussel is gesloten. Daarin maakten het Verenigd Koninkrijk en de EU afspraken over de brexit, die eerder dit jaar al plaatsvond. Inmiddels wordt gepraat over een mogelijk handelsverdrag.
Ook de Schotse SNP-partij is niet te spreken over het gebrek aan vooruitgang. "Het uitblijven van een deal zou betekenen dat in diplomatiek opzicht en qua leiderschap enorm is gefaald", concludeerde parlementariër Ian Blackford, de fractievoorzitter van de partij in het Britse Lagerhuis. "Daar moet Boris Johnson verantwoordelijkheid voor nemen."
De conservatieve brexiteer John Baron nam het juist op voor zijn politieke leider. Hij noemde het lovenswaardig dat Johnson "zijn poot stijf houdt" en niet probeert om snel een compromis te sluiten. "We willen allemaal een deal, maar het moet wel een goede deal zijn. Want zoals we vaak hebben gezegd: geen deal is beter dan een slechte deal."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.
56 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse cementfabrikant Lafarge is door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan het financieren van terrorisme en het schenden van Europese sancties. Het bedrijf hield in het noorden van Syrië een fabriek draaiende tijdens de burgeroorlog. Volgens de rechtbank betaalde Lafarge daarvoor geld aan jihadistische groepen, waaronder IS.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil volgende week woensdag een serie maatregelen presenteren om de hoge energieprijzen tegen te gaan. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na overleg met alle Eurocommissarissen. De maatregelen worden donderdag besproken door de EU-leiders, die dan bij elkaar zijn voor een informeel overleg op Cyprus.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizen van bijna een half miljoen woningeigenaren hebben een hoog risico op funderingsproblemen of een mogelijke kwetsbare fundering. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De hoogste risico's spelen bij de bijna 220.000 huizen van meer dan 120.000 eigenaren. Hun funderingsproblemen moeten volgens de toezichthouder worden hersteld.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.
4 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Ralph Hamers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van bestuur van Banking Circle Group, een in Singapore gevestigd financieel technologieplatform. Hij start op 20 april.
5 uur geleden