Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse oppositie bezorgd om uitblijven doorbraak in Brussel

Britse oppositie bezorgd om uitblijven doorbraak in Brussel

LONDEN (ANP) - Britse politici hebben bezorgd gereageerd op het uitblijven van een doorbraak in het overleg over een handelsverdrag met de EU. De oppositie wijst alvast met een beschuldigende vinger naar premier Boris Johnson, die woensdag naar Brussel vloog voor een werkdiner met de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen.

Het overleg tussen de twee leiders werd gezien als een poging het vastgelopen overleg vlot te trekken, maar er lijkt weinig vooruitgang te zijn geboekt. Angela Rayner van de Britse oppositiepartij Labour klaagde dat Johnson zijn landgenoten een jaar geleden al een deal in het vooruitzicht stelde. "Het onvermogen om de deal te sluiten die hij beloofde komt volledig op zijn conto", zei de linkse politica volgens de BBC.

Johnson suggereerde vorig jaar inderdaad dat een deal klaarlag, maar zegt zelf dat hij die al heeft afgeleverd. Hij doelt dan op het terugtrekkingsakkoord dat met Brussel is gesloten. Daarin maakten het Verenigd Koninkrijk en de EU afspraken over de brexit, die eerder dit jaar al plaatsvond. Inmiddels wordt gepraat over een mogelijk handelsverdrag.

Ook de Schotse SNP-partij is niet te spreken over het gebrek aan vooruitgang. "Het uitblijven van een deal zou betekenen dat in diplomatiek opzicht en qua leiderschap enorm is gefaald", concludeerde parlementariër Ian Blackford, de fractievoorzitter van de partij in het Britse Lagerhuis. "Daar moet Boris Johnson verantwoordelijkheid voor nemen."

De conservatieve brexiteer John Baron nam het juist op voor zijn politieke leider. Hij noemde het lovenswaardig dat Johnson "zijn poot stijf houdt" en niet probeert om snel een compromis te sluiten. "We willen allemaal een deal, maar het moet wel een goede deal zijn. Want zoals we vaak hebben gezegd: geen deal is beter dan een slechte deal."

Meer uit Financieel

Handelaar: minder kerosine door militair gebruik leidingen

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.

1 uur geleden
Damrak onder druk door aanhoudende spanningen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.

1 uur geleden
Frankrijk en Polen bouwen samen militaire satelliet

GDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.

3 uur geleden
Onlinegokmarkt fors gekrompen; illegaal aanbod lijkt te groeien

DEN HAAG (ANP) - De onlinegokmarkt is in het afgelopen jaar fors gekrompen. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in haar jaarverslag over 2025. Het aantal meldingen over het illegale aanbod is wel toegenomen, wat duidt op een vergroting van die markt.

3 uur geleden
Wall Street daalt door oplopende spanningen VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager geopend. Beleggers namen geen risico na de sterke opmars op vrijdag, die volgde op de heropening van de Straat van Hormuz door Iran. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran liepen afgelopen weekend echter weer op door de inbeslagname van een Iraans vrachtschip door de Amerikaanse marine. Ook sloot Iran zaterdag het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz weer af door de aanhoudende Amerikaanse blokkade van de Iraanse havens.

3 uur geleden
Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen weer welkom in Qatar

DOHA (ANP/AFP) - Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen zijn weer welkom op de luchthaven van het Qatarese Doha. Dat is voor het eerst sinds de start van de Iranoorlog eind februari. De Qatarese luchtvaartautoriteit laat weten dat de activiteiten van buitenlandse maatschappijen "geleidelijk worden hervat".

5 uur geleden
Woonbond kritisch over versoepeling Wet betaalbare huur

AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, een belangenvereniging voor huurders, is kritisch op het voorstel van het kabinet om de Wet betaalbare huur te versoepelen. Met het voorstel worden "veel te hoge huren opnieuw mogelijk".

5 uur geleden