Britse onderminister: te weinig labcapaciteit voor coronatests
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse onderminister van Gezondheidszorg Edward Argar zegt dat er te weinig capaciteit is in de Britse laboratoria om alle coronatests op tijd af te ronden. Daarnaast neemt de vraag naar de tests steeds meer toe, waardoor er volgens hem gerantsoeneerd moet worden.
"We moeten de capaciteit van de laboratoria flink vergroten, zodat er meer tests verwerkt kunnen worden", aldus de onderminister. Voorlopig worden vooral risicogroepen eerst getest, zegt Argar.
Argar is in een gesprek met Sky News stellig over de geruchten dat er een nieuwe landelijke lockdown wordt ingevoerd. "Premier Boris Johnson is hier duidelijk over. Hij wil dit niet, hij wil dat mensen zich aan de geldende regels houden." Volgens Argar is een nieuwe lockdown ook nog niet besproken binnen de regering. "Daar weet ik niets van, volgens mij is dit niet ter sprake gekomen. Het is meer iets dat speelt in de media."
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/AFP) - Justitie in Cuba klaagt zes bemanningsleden aan van een Amerikaanse speedboot, die vorige week door de Cubaanse kustwacht werd onderschept tijdens een vuurgevecht. Dat meldt het Openbaar Ministerie in een verklaring.
4 uur geledenMASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.
7 uur geledenQOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
12 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
14 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
15 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
15 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
15 uur geleden