Britse omroep BBC stopt berichtgeving uit Rusland
LONDEN (ANP) - De Britse omroep BBC stopt met verslaggeving vanuit Rusland omdat een nieuwe wet "onafhankelijke journalistiek lijkt te criminaliseren", aldus BBC-baas Tim Davie. Het werk van de BBC News-journalisten en het andere personeel wordt opgeschort.
De BBC News-nieuwsdienst voor Rusland gaat buiten het land verder. De BBC benadrukt dat de veiligheid van de medewerkers van het allerhoogste belang is. De omroep is niet bereid ze bloot te stellen aan het risico van vervolging, "gewoon voor het doen van hun werk."
De stap van de BBC volgt op het besluit van het Russische parlement om de straffen voor het verspreiden van zogenoemde valse informatie drastisch te verzwaren. Zo is een gevangenisstraf tot vijftien jaar mogelijk bij het opzettelijk verspreiden van valse informatie over de strijdkrachten, indien dat ernstige gevolgen heeft. Er zijn ook hoge boetes voor zogenoemd nepnieuws en het oproepen tot sancties tegen Rusland.
Media mogen in hun berichten over de strijd in Oekraïne niet spreken over aanval, invasie of oorlogsverklaring. Volgens het Kremlin gaat het om "een speciale militaire operatie" tegen uitsluitend militaire doelen.
Meer uit Buitenland
ENDE (ANP) - Bij het Indonesische eiland Flores heeft een aardbeving met een kracht van 7.7 plaatsgevonden. De autoriteiten hebben een tsunamiwaarschuwing afgegeven en vooral de bevolking langs de kust opgeroepen hun woningen onmiddellijk te verlaten en hogere gebieden op te zoeken.
3 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse regering heeft vrijdag aangekondigd 131 politieke gevangenen vrij te laten. Hun detentie zou worden omgezet in andere, niet nader omschreven maatregelen.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De BBC wil Ivanka Trump, Donald Trump jr. en Jared Kushner dagvaarden in de smaadzaak die de Amerikaanse president Donald Trump tegen de Britse omroep heeft aangespannen. Volgens The Guardian willen de advocaten van de BBC hen ondervragen om duidelijkheid te krijgen over Trumps bedoelingen met zijn toespraak en hoe het publiek die kon opvatten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag klachten van familieleden van militairen over de omstandigheden op het vliegdekschip Abraham Lincoln in het Midden-Oosten weggewuifd.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nadat de Verenigde Staten Iran hebben verslagen, wordt de Straat van Hormuz uitgeroepen tot Amerikaans grondgebied. Dat heeft president Donald Trump gezegd tijdens een speech tot een politieacademie in de staat New York.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De voormalige Cambridge-professor Jason Arday (41) is dood gevonden in zijn woning in Londen, meldt de Britse krant The Telegraph. Arday kwam in opspraak na beschuldigingen van plagiaat. Hij nam vorige week ontslag als hoogleraar sociologie. Hij was de jongste zwarte hoogleraar ooit aan de prestigieuze universiteit.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft alle inwoners van Engeland en Wales een noodmelding gestuurd op hun telefoon, vanwege de kans op natuurbranden. De overheid roept op geen activiteiten te doen waarbij er vuur kan ontstaan. Dat gaat onder meer om barbecueën, het maken van een vuurkorf en het afsteken van vuurwerk.
9 uur geleden