Britse omroep BBC stopt berichtgeving uit Rusland
LONDEN (ANP) - De Britse omroep BBC stopt met verslaggeving vanuit Rusland omdat een nieuwe wet "onafhankelijke journalistiek lijkt te criminaliseren", aldus BBC-baas Tim Davie. Het werk van de BBC News-journalisten en het andere personeel wordt opgeschort.
De BBC News-nieuwsdienst voor Rusland gaat buiten het land verder. De BBC benadrukt dat de veiligheid van de medewerkers van het allerhoogste belang is. De omroep is niet bereid ze bloot te stellen aan het risico van vervolging, "gewoon voor het doen van hun werk."
De stap van de BBC volgt op het besluit van het Russische parlement om de straffen voor het verspreiden van zogenoemde valse informatie drastisch te verzwaren. Zo is een gevangenisstraf tot vijftien jaar mogelijk bij het opzettelijk verspreiden van valse informatie over de strijdkrachten, indien dat ernstige gevolgen heeft. Er zijn ook hoge boetes voor zogenoemd nepnieuws en het oproepen tot sancties tegen Rusland.
Media mogen in hun berichten over de strijd in Oekraïne niet spreken over aanval, invasie of oorlogsverklaring. Volgens het Kremlin gaat het om "een speciale militaire operatie" tegen uitsluitend militaire doelen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky waarschuwt voor een "glijdende schaal" na de 'dieseldeal'. In die deal hebben Amerika en Rusland afgesproken dat Rusland miljoenen vaten diesel op de markt gaat brengen. Die deal is voor Oekraïne onacceptabel, "omdat daarna deals volgen voor de levering van gas en daarna sancties worden opgeheven voor het banksysteem, bepaalde individuen en de chemische industrie", zei Zelensky op een persconferentie in Brussel.
43 minuten geledenROME (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo XIV leidt komende zondag gewoon het traditionele angelusgebed, meldt het Vaticaan. Het wordt zijn eerste openbare optreden sinds hij dinsdag werd geopereerd om een tumor in zijn long te verwijderen.
59 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Hongaarse premier Péter Magyar hebben een goed gesprek gehad, zei Zelensky vrijdag. "We komen dichter tot elkaar, wat erg belangrijk is", aldus de Oekraïner.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Amerikaanse satellietnetwerk Starlink is "van essentieel belang voor Oekraïne", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas vrijdag. Door beperkingen daarin eerder deze week kon Oekraïne zijn luchtruim en frontlinies moeilijker verdedigen. "Europa kan deze capaciteit op korte termijn helaas niet zelf leveren", aldus Kallas.
2 uur geledenROME (ANP) - Duizenden Italiaanse studenten demonstreren vrijdag tegen de regering van premier Giorgia Meloni. Ze keren zich onder meer tegen hervormingen in het onderwijs en defensie-uitgaven. In heel Italië gaat het volgens het studentencollectief Osa, een van de organisatoren, om 400.000 demonstranten. Officiële instanties hebben nog geen aantallen gedeeld.
2 uur geledenADDIS ABEBA (ANP) - De Ethiopische regering heeft aangekondigd dat er een interim-bestuur komt in de noordelijke regio Tigray, waar de afgelopen weken weer gevechten zijn opgelaaid met het Tigray Volksbevrijdingsfront (TPLF). Volgens het Ethiopische staatspersbureau ENA moet het tijdelijke bestuur de rust en veiligheid doen terugkeren. Ook moeten er nieuwe verkiezingen komen.
3 uur geledenSOFIA (ANP/RTR) - Bulgarije heeft de NAVO officieel gevraagd om meer gevechtsvliegtuigen en dronebestrijdingswapens naar het land te sturen. Op de Zwarte Zee voor de Bulgaarse kust zijn de laatste dagen meermaals koopvaardijschepen geraakt door drones. Een van de vaartuigen is gezonken.
3 uur geleden