Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse noodziekenhuizen weer in gebruik genomen

Britse noodziekenhuizen weer in gebruik genomen

LONDEN (ANP/RTR) - Noodziekenhuizen verspreid over Engeland worden weer in gebruik genomen om het groeiend aantal coronapatiënten te kunnen opvangen. Met name in Londen staat de zorg onder druk.

In het Verenigd Koninkrijk werden de afgelopen vier dagen zeker 50.000 nieuwe coronabesmettingen per dag geregistreerd. Dat aantal ligt deels zo hoog door de nieuwe virusvariant die veel besmettelijker is.

Zorgpersoneel waarschuwt dat het de uitbraak bijna niet meer aankan, zeker nu ook veel collega's ziek zijn of in quarantaine zitten. Er is een tekort aan ziekenhuisbedden, waardoor verpleegkundigen patiënten in ambulances hebben moeten behandelen. In een e-mail aan het personeel van het Royal London Hospital werd al gezegd dat het ziekenhuis werkt in een "medische rampmodus".

Voldoende personeel

Een woordvoerder van de Britse gezondheidsdienst NHS zegt dat er voorbereidingen worden getroffen om het Nightingale-noodziekenhuis in Londen te heropenen. Daar gaat zorgpersoneel aan de slag, gesteund door het leger en vrijwilligers als dat nodig mocht zijn. De vakbond voor verpleegkundigen vraagt zich af of er wel genoeg personeel beschikbaar is om in het ziekenhuis te werken, meldt de BBC.

De noodziekenhuizen werden in maart en april met de hulp van het leger gebouwd. Zo werd de druk verlicht op ziekenhuizen tijdens de eerste golf.

Meer uit Buitenland

NAVO-landen willen geen vast percentage aan Oekraïnesteun leveren

BRUSSEL (ANP) - De Europese NAVO-landen weigeren af te spreken elk een vaste bijdrage vrij te maken voor de steun aan Oekraïne, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Hij had "gedurfd" voorgesteld dat ze 0,25 procent van hun bruto binnenlands product (bbp) voortaan aan Oekraïne zouden besteden, maar daar is te weinig steun voor.

24 minuten geleden
Opvarenden flotilla naar Ashdod gebracht

DEN HAAG (ANP) - De door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla worden naar de Israëlische havenstad Ashdod gebracht. Een woordvoerster van de Nederlandse delegatie bevestigt berichtgeving van de NOS dat ze dat te horen hebben gekregen van internationale organisaties en het ministerie van Buitenlandse Zaken.

28 minuten geleden
Oekraïne krijgt eerste 3,2 miljard van EU-lening uitbetaald

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt binnenkort de eerste uitbetaling van de EU-lening van 90 miljard, meldt de Europese Commissie. Het gaat om 3,2 miljard euro, dat voor 1 juli wordt uitbetaald.

32 minuten geleden
Frankrijk ziet geen bewijs van mijnen in Straat van Hormuz

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse autoriteiten hebben nog niet vastgesteld dat er mijnen zijn gelegd in de Straat van Hormuz. Dat zei minister van Defensie Catherine Vautrin tegen radiozender France Info. "Op dit moment heb ik geen zekerheid over dit onderwerp, maar we bereiden ons in ieder geval voor op de mogelijke noodzaak om mijnen te ruimen."

1 uur geleden
Xi en Poetin halen banden verder aan: meer samenwerking

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping en de Russische president Vladimir Poetin hebben in Beijing de banden tussen hun landen verder aangehaald met nieuwe samenwerkingsdocumenten. Ze zeiden daarnaast dat de relatie tussen hun landen van zeer hoog niveau was.

1 uur geleden
Inwoners Vilnius opgeroepen te schuilen vanwege dronemelding

VILNIUS (ANP) - Inwoners van de Litouwse hoofdstad Vilnius werden woensdag korte tijd opgeroepen te schuilen vanwege een dronemelding. Onder meer de Litouwse president en premier gaven gehoor aan die oproep, nadat ook in het parlement het luchtalarm was afgegaan, melden staatsmedia. Ook het vliegveld nabij de stad sloot enige tijd.

1 uur geleden
NYT: VS en Israël wilden Iraanse hardliner als leider installeren

TEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten en Israël wilden bij aanvang van de oorlog in Iran de voormalige president Mahmoud Ahmadinejad aan de macht helpen. Dat schrijft de Amerikaanse krant The New York Times, die zich baseert op informatie van anonieme bronnen. Het plan zou al meteen zijn misgelopen toen Ahmadinejad daarbij gewond raakte.

2 uur geleden