Britse motorcoureur Sunderland wint Dakar Rally voor tweede keer
DJEDDA (ANP) - De Brit Sam Sunderland heeft voor de tweede keer de Dakar Rally bij de motoren gewonnen. De 32-jarige coureur van GasGas maakte in de twaalfde en laatste etappe door Saudi-Arabië naar Djedda geen grote fouten en verzekerde zich van de eindzege. Sunderland won de befaamde rally in 2017 op Zuid-Amerikaanse bodem voor het eerst, toen op een KTM-motor.
De Chileen Pablo Quintanilla schreef de laatste klassementsproef over 164 kilometer op zijn naam en eindigde als tweede in het klassement, op 3 minuten en 27 seconden van Sunderland. De Oostenrijker Matthias Walkner werd derde op 6.47.
De afgelopen dagen wisselden Sunderland, Walkner en de Fransman Adrien Van Beveren elkaar steeds af aan kop van de ranglijst. Van Beveren verloor donderdag in de voorlaatste etappe veel tijd en moest de leiding daardoor weer afstaan aan Sunderland, die een relatie heeft met de zus van de Fransman.
Tricky
"Ik ben dolgelukkig", zei de Brit aan de finish. "De laatste etappe was zo moeilijk, ik voelde zoveel stress. Het was soms best tricky met het navigeren. Mijn hoofd explodeerde bijna en ik was een paar keer bang dat ik verkeerd reed. Ik heb deze Dakar Rally zoveel moeilijke momenten gehad, maar daarom voelt deze eindzege des te mooier. Het is een droom die uitkomt om voor twee verschillende teams de Dakar Rally te winnen." Sunderland verruilde eind vorig jaar het KTM-fabrieksteam voor GasGas, dat wel tot de stal van KTM behoort. "Het is fijn om al het harde werk van iedereen bij dit team zo te kunnen terugbetalen."
De Brit eindigde in 2019 en vorig jaar als derde in Dakar. Hij volgt de Argentijn Kevin Benavides op als winnaar van de rally door Saudi-Arabië.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
2 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
3 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
3 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
8 uur geleden