Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse motorcoureur Sunderland wint Dakar Rally voor tweede keer

Britse motorcoureur Sunderland wint Dakar Rally voor tweede keer

DJEDDA (ANP) - De Brit Sam Sunderland heeft voor de tweede keer de Dakar Rally bij de motoren gewonnen. De 32-jarige coureur van GasGas maakte in de twaalfde en laatste etappe door Saudi-Arabië naar Djedda geen grote fouten en verzekerde zich van de eindzege. Sunderland won de befaamde rally in 2017 op Zuid-Amerikaanse bodem voor het eerst, toen op een KTM-motor.

De Chileen Pablo Quintanilla schreef de laatste klassementsproef over 164 kilometer op zijn naam en eindigde als tweede in het klassement, op 3 minuten en 27 seconden van Sunderland. De Oostenrijker Matthias Walkner werd derde op 6.47.

De afgelopen dagen wisselden Sunderland, Walkner en de Fransman Adrien Van Beveren elkaar steeds af aan kop van de ranglijst. Van Beveren verloor donderdag in de voorlaatste etappe veel tijd en moest de leiding daardoor weer afstaan aan Sunderland, die een relatie heeft met de zus van de Fransman.

Tricky

"Ik ben dolgelukkig", zei de Brit aan de finish. "De laatste etappe was zo moeilijk, ik voelde zoveel stress. Het was soms best tricky met het navigeren. Mijn hoofd explodeerde bijna en ik was een paar keer bang dat ik verkeerd reed. Ik heb deze Dakar Rally zoveel moeilijke momenten gehad, maar daarom voelt deze eindzege des te mooier. Het is een droom die uitkomt om voor twee verschillende teams de Dakar Rally te winnen." Sunderland verruilde eind vorig jaar het KTM-fabrieksteam voor GasGas, dat wel tot de stal van KTM behoort. "Het is fijn om al het harde werk van iedereen bij dit team zo te kunnen terugbetalen."

De Brit eindigde in 2019 en vorig jaar als derde in Dakar. Hij volgt de Argentijn Kevin Benavides op als winnaar van de rally door Saudi-Arabië.

Meer uit Sport

Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

26 minuten geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

18 uur geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

19 uur geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

19 uur geleden
Nationaal recordhouder Phijffers wint 400 meter NK indooratletiek

APELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.

19 uur geleden
Schulting wint ook derde afstand op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.

20 uur geleden
Schaatser Bosker wint NK allround en mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.

21 uur geleden