Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse motorcoureur Sunderland herovert leiding in Dakar Rally

Britse motorcoureur Sunderland herovert leiding in Dakar Rally

WADI AD-DAWASIR (ANP) - De Britse motorcoureur Sam Sunderland heeft de leiding heroverd in de Dakar Rally door Saudi-Arabië. De 32-jarige Sunderland verloor zondag in de zevende etappe veel tijd en moest de eerste plaats in het algemeen klassement daardoor afstaan aan de Fransman Adrien Van Beveren. De Brit herpakte zich een dag later met winst van de achtste etappe, met een klassementsproef over 395 kilometer tussen Al Dawadimi en Wadi ad-Dawasir.

Sunderland was bijna 3 minuten sneller dan de Chileen Pablo Quintanilla, die als tweede eindigde. Van Beveren eindigde als negende op ruim 10 minuten. In het klassement heeft Sunderland nu 3.45 minuten voorsprong op de Oostenrijker Matthias Walkner en 4.43 minuten op Van Beveren. Quintanilla staat vierde op 5.30 minuten. Sunderland won de Dakar Rally in 2017.

Bij de auto's boekte Mattias Ekström zijn eerste dagzege in Dakar. De Zweed legde in zijn Audi de proef als snelste af. Ekström was 49 seconden sneller dan zijn Franse teamgenoot Stéphane Peterhansel. Diens landgenoot Sébastien Loeb eindigde als derde op ruim 3 minuten. Klassementsleider Nasser Al-Attiyah moest ruim 10 minuten toegeven op de Zweed en zag zijn voorsprong op Loeb slinken tot een kleine 38 minuten. Bernhard ten Brinke is na het uitvallen van de tweelingbroers Tim en Tom Coronel de beste Nederlander op de 21e plaats in het algemeen klassement.

Trucks

Bij de trucks was het weer een Russisch feestje. De Kamaz-trucks eindigden op de eerste vier plaatsen, met Dmitri Sotnikov voor de derde keer in deze rally als winnaar. Hij heeft ook de leiding in het klassement, met nu 11 minuten en 25 seconden voorsprong op Edoeard Nikolajev.

De woestijnrally door Saudi-Arabië telt twaalf etappes en eindigt vrijdag.

Meer uit Sport

Djokovic in finale Australian Open na winst op favoriet Sinner

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.

1 uur geleden
Zussen Velzeboer en Van 't Wout rijden in Milaan alle afstanden

MILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.

1 uur geleden
Afdaling Crans-Montana gestaakt na crash topfavoriete Vonn

CRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.

3 uur geleden
Alcaraz overwon krampaanval en bleef geloven in zege op Zverev

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."

3 uur geleden
Alcaraz na marathonpartij naar eerste finale op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van de Australian Open. De 22-jarige Spanjaard knokte zich in een marathonpartij van 5 uur en 27 minuten langs de 28-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-4 7-6 (5) 6-7 (3) 6-7 (4) 7-5.

5 uur geleden
Gadecki en Peers verdedigen titel op Australian Open met succes

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennissers Olivia Gadecki en John Peers hebben op de Australian Open de titel in het gemengd dubbel gewonnen. De Australiërs waren vorig jaar ook al de beste in Melbourne en zijn het eerste gemengde duo in 37 jaar dat de titel bij het eerste grandslamtoernooi van het jaar met succes verdedigt.

7 uur geleden
Politie Curaçao doorzoekt huis van honkbalinternational Schoop

WILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.

22 uur geleden