Britse motorcoureur Sunderland herovert leiding in Dakar Rally
WADI AD-DAWASIR (ANP) - De Britse motorcoureur Sam Sunderland heeft de leiding heroverd in de Dakar Rally door Saudi-Arabië. De 32-jarige Sunderland verloor zondag in de zevende etappe veel tijd en moest de eerste plaats in het algemeen klassement daardoor afstaan aan de Fransman Adrien Van Beveren. De Brit herpakte zich een dag later met winst van de achtste etappe, met een klassementsproef over 395 kilometer tussen Al Dawadimi en Wadi ad-Dawasir.
Sunderland was bijna 3 minuten sneller dan de Chileen Pablo Quintanilla, die als tweede eindigde. Van Beveren eindigde als negende op ruim 10 minuten. In het klassement heeft Sunderland nu 3.45 minuten voorsprong op de Oostenrijker Matthias Walkner en 4.43 minuten op Van Beveren. Quintanilla staat vierde op 5.30 minuten. Sunderland won de Dakar Rally in 2017.
Bij de auto's boekte Mattias Ekström zijn eerste dagzege in Dakar. De Zweed legde in zijn Audi de proef als snelste af. Ekström was 49 seconden sneller dan zijn Franse teamgenoot Stéphane Peterhansel. Diens landgenoot Sébastien Loeb eindigde als derde op ruim 3 minuten. Klassementsleider Nasser Al-Attiyah moest ruim 10 minuten toegeven op de Zweed en zag zijn voorsprong op Loeb slinken tot een kleine 38 minuten. Bernhard ten Brinke is na het uitvallen van de tweelingbroers Tim en Tom Coronel de beste Nederlander op de 21e plaats in het algemeen klassement.
Trucks
Bij de trucks was het weer een Russisch feestje. De Kamaz-trucks eindigden op de eerste vier plaatsen, met Dmitri Sotnikov voor de derde keer in deze rally als winnaar. Hij heeft ook de leiding in het klassement, met nu 11 minuten en 25 seconden voorsprong op Edoeard Nikolajev.
De woestijnrally door Saudi-Arabië telt twaalf etappes en eindigt vrijdag.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
9 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
9 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
2 dagen geleden