Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse motorcoureur Rea viert honderdste zege in WK Superbike

Britse motorcoureur Rea viert honderdste zege in WK Superbike

ALCAÑIZ (ANP) - De Noord-Ierse motorcoureur Jonathan Rea heeft zijn honderdste overwinning geboekt in het WK Superbike. De 34-jarige Brit schreef de openingsrace van het seizoen in Spanje op zijn naam en werd de eerste motorcoureur die in één WK-kampioenschap honderd wedstrijden wint. In een videoboodschap kreeg Rea felicitaties van onder anderen Lewis Hamilton, Marc Márquez, Giacomo Agostini, Valentino Rossi en ook zijn voormalige Nederlandse teambaas Ronald ten Kate.

"Dit is een mijlpaal, ik ben hier enorm blij mee", zei Rea, die zich na zijn zege op het circuit van Aragón ook nog even richtte tot Formule 1-kampioen Lewis Hamilton. "Nu is het aan jou Lewis, succes!" De 36-jarige Brit staat op 98 overwinningen in de Formule 1.

De Noord-Ier rijdt sinds 2008 in het WK Superbike. Hij werd de afgelopen zes jaar wereldkampioen. Rea had 305 races nodig om tot honderd overwinningen te komen.

Michael van der Mark, de Nederlander in het WK Superbike, kwam in zijn eerste race voor zijn nieuwe team BMW niet verder dan de elfde plaats. De Zuid-Hollander reed de afgelopen jaren voor Yamaha. Hij werd vorig jaar vijfde in het WK.

Meer uit Sport

De Boo grijpt op 1000 meter tweede olympische startbewijs

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.

3 uur geleden
Seizoen veldrijder Sweeck voorbij door val

LOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.

3 uur geleden
Rijpma-de Jong plaatst zich op 1500 meter voor Spelen van Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.

4 uur geleden
Wereldkampioene Beune plaatst zich op 1500 meter niet voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.

4 uur geleden
Van Belle en Wiebes veroveren nog een titel op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.

5 uur geleden
Van der Poel behoudt in Azencross ongeslagen status

LOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.

6 uur geleden
Brand wint in Loenhout voor twaalfde keer op rij veldrit

LOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.

8 uur geleden