Britse motorcoureur Rea viert honderdste zege in WK Superbike
ALCAÑIZ (ANP) - De Noord-Ierse motorcoureur Jonathan Rea heeft zijn honderdste overwinning geboekt in het WK Superbike. De 34-jarige Brit schreef de openingsrace van het seizoen in Spanje op zijn naam en werd de eerste motorcoureur die in één WK-kampioenschap honderd wedstrijden wint. In een videoboodschap kreeg Rea felicitaties van onder anderen Lewis Hamilton, Marc Márquez, Giacomo Agostini, Valentino Rossi en ook zijn voormalige Nederlandse teambaas Ronald ten Kate.
"Dit is een mijlpaal, ik ben hier enorm blij mee", zei Rea, die zich na zijn zege op het circuit van Aragón ook nog even richtte tot Formule 1-kampioen Lewis Hamilton. "Nu is het aan jou Lewis, succes!" De 36-jarige Brit staat op 98 overwinningen in de Formule 1.
De Noord-Ier rijdt sinds 2008 in het WK Superbike. Hij werd de afgelopen zes jaar wereldkampioen. Rea had 305 races nodig om tot honderd overwinningen te komen.
Michael van der Mark, de Nederlander in het WK Superbike, kwam in zijn eerste race voor zijn nieuwe team BMW niet verder dan de elfde plaats. De Zuid-Hollander reed de afgelopen jaren voor Yamaha. Hij werd vorig jaar vijfde in het WK.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - George Russell heeft zijn collega-coureurs in de Formule 1 opgeroepen wat minder kritisch te zijn over de nieuwe ingrijpende technische regels. "Iedereen is er als de kippen bij om dingen te bekritiseren, maar je moet het een kans geven", zei de Brit van Mercedes na zijn zege in de openingsrace in Melbourne.
16 minuten geledenMIAMI (ANP) - Lars Huijer kan zondagavond zomaar oog in oog met Juan Soto staan in de wedstrijd van het Nederlands Koninkrijksteam tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic. De 32-jarige pitcher van de Amsterdamse Pirates overwoog drie jaar geleden serieus te stoppen nadat sportkoepel NOC*NSF de honkballers de A-status had afgenomen. Slagman Soto tekende eind 2024 een contract van 765 miljoen dollar dat hem vijftien jaar aan de New York Mets verbindt.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Oscar Piastri heeft de schuld op zich genomen voor zijn dramatische uitvalbeurt bij de Grote Prijs van Australië. De coureur van McLaren was op weg naar de grid voor de start, maar reed iets te wild door een bocht en crashte. Het massaal aanwezige publiek op Albert Park was getuige van de sof voor de populaire thuisrijder. "Dit is natuurlijk heel teleurstellend en zou niet mogen gebeuren, zeker niet tijdens mijn thuisrace", vertelde hij aan verslaggevers ter plaatse. "We moeten bekijken wat er nu precies is gebeurd, maar ik denk dat ik iets te veel de kerbstones raakte. Het is voor een groot deel mijn eigen schuld."
2 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder heeft opnieuw een nederlaag moeten incasseren in de Ultimate Fighting Championship (UFC). De 35-jarige Nederlander verloor in Las Vegas nipt van de Braziliaan Caio Borralho. De jury moest na drie ronden de winnaar aanwijzen en gaf de Braziliaan meer punten.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen begon als twintigste en eindigde als zesde in de Grote Prijs van Australië, maar die inhaalrace kon de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 maar weinig bekoren. "Er zijn niet heel veel positieve dingen te melden, om eerlijk te zijn. Niet over de auto en ook niet over mijn gevoel", zei de coureur van Red Bull na afloop van de openingsrace van het seizoen bij Viaplay.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - George Russell jubelde na zijn zege in de Grote Prijs van Australië over zijn Mercedes. "Ik vind deze auto geweldig, ik vind deze motor geweldig", zei de Brit in het interview na afloop op het circuit Albert Park. Hij won voor de zesde keer in zijn carrière een Formule 1-race.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft een inhaalrace in de Grote Prijs van Australië bekroond met de zesde plaats. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest door een crash in de kwalificatie achteraan beginnen op Albert Park in Melbourne, maar werkte zich op ouderwetse manier naar voren.
4 uur geleden