Britse ministers manen Johnson te vertrekken
LONDEN (ANP/RTR) - Vooraanstaande ministers zijn woensdagavond in de ambtswoning van premier Boris Johnson om hem te vertellen dat hij moet stoppen als premier. Britse media melden dat nadat tal van bewindslieden waren opgestapt uit zijn door schandalen getroffen regering.
De greep van de 58-jarige leider op de macht is sinds dinsdagavond verslapt, nadat Rishi Sunak ontslag nam als minister van Financiën en Sajid Javid stopte als minister van Volksgezondheid. Beiden zeiden dat ze de schandaalcultuur die Johnson al maanden achtervolgt niet langer tolereren, inclusief de wetsovertredingen in Downing Street tijdens feestjes in coronatijd.
Onder de bewindslieden die langsgaan in de ambtswoning zijn Nadhim Zahawi, die een dag eerder als opvolger van de opgestapte minister Sunak werd aangesteld. De ministers voor Wales, voor Noord-Ierland en transportminister Grant Shapps, al lang loyaal aan Johnson, maken volgens meerdere bronnen ook deel uit van de groep, evenals de nieuw benoemde onderwijsminister Michelle Donelan.
Vertrouwensstemming
Ondertussen wil het comité van de Britse Conservatieve Partij dat gaat over een vertrouwensstemming over de premier de regels over zo'n stemming veranderen. Maandag houdt het comité volgens een partijlid een verkiezing over nieuwe leden, waarna de regels kunnen worden gewijzigd om een nieuwe stemming mogelijk te maken. Onder de huidige regels kan dat niet omdat Johnson een maand geleden zo'n stemming doorstond en die kan maar één keer in een jaar tijd worden gehouden.
Johnson zegt ervan overtuigd te zijn op zijn post te kunnen blijven. Ook nadat tal van partijgenoten en ministers hun functie hadden opgezegd, zei hij: "Als ik kijk naar de problemen waar dit land voor staat, en ook de oorlog in Europa, zie ik niet hoe het verantwoordelijk is daarvan weg te lopen. Het laatste wat dit land nodig heeft zijn verkiezingen."
Meer uit Buitenland
MAAGDENBURG (ANP) - De radicaalrechtse partij Alternative für Deutschland (AfD) heeft bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt net geen absolute meerderheid behaald. Uit de voorlopige resultaten blijkt dat AfD 43,8 procent van de stemmen kreeg. Dat is twee keer zo veel als tijdens de verkiezingen van 2021.
3 uur geledenMIAMI (ANP/AFP/RTR) - Bij een ongeluk met een vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air op het Miami International Airport zijn zondag minstens vijf mensen om het leven gekomen. Dat heeft de burgemeester van de stad in de Amerikaanse staat Florida bevestigd. Vijf anderen raakten gewond, van wie drie in kritieke toestand verkeren.
7 uur geledenSANTA MARIA CANCHESDA (ANP/AFP/DPA) - Bij een ontploffing van vuurwerk in een kerk tijdens een dorpsfeest in Mexico zijn minstens tien mensen omgekomen en meer dan zestig mensen gewond geraakt. Dat meldt de regering van de centraal gelegen Mexicaanse staat Mexico.
7 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Een vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air, een Boeing 767, is zondag aan het einde van een landingsbaan op Miami International Airport doorgeschoten. Het vliegtuig raakte daarbij meerdere voertuigen en vloog in brand.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Fabien Roussel is net als in 2022 de kandidaat van de Franse Communistische Partij (PCF) in de Franse presidentsverkiezingen van 2027. Dat heeft hij bekendgemaakt op de Franse zender TF1. Roussel is burgemeester van Saint-Amand-les-Eaux, een plaats nabij de grens met België.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft er bij Washington en de internationale gemeenschap "dringend" op aangedrongen te helpen een einde te maken aan de Israëlische aanvallen op zijn land. Zondag kwamen daarbij volgens het Libanese ministerie van Volksgezondheid zeker zeven mensen om het leven, ondanks een bestand en een raamovereenkomst die bedoeld zijn om het geweld te stoppen.
11 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - De CDU-lijsttrekker in Saksen-Anhalt heeft erkend dat zijn partij heeft gefaald bij de deelstaatsverkiezingen. "Het is voor ons een nederlaag", aldus Sven Schulze, de huidige premier van Saksen-Anhalt, bij de Duitse omroep ARD.
11 uur geleden