Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse ministers manen Johnson te vertrekken

Britse ministers manen Johnson te vertrekken

LONDEN (ANP/RTR) - Vooraanstaande ministers zijn woensdagavond in de ambtswoning van premier Boris Johnson om hem te vertellen dat hij moet stoppen als premier. Britse media melden dat nadat tal van bewindslieden waren opgestapt uit zijn door schandalen getroffen regering.

De greep van de 58-jarige leider op de macht is sinds dinsdagavond verslapt, nadat Rishi Sunak ontslag nam als minister van Financiën en Sajid Javid stopte als minister van Volksgezondheid. Beiden zeiden dat ze de schandaalcultuur die Johnson al maanden achtervolgt niet langer tolereren, inclusief de wetsovertredingen in Downing Street tijdens feestjes in coronatijd.

Onder de bewindslieden die langsgaan in de ambtswoning zijn Nadhim Zahawi, die een dag eerder als opvolger van de opgestapte minister Sunak werd aangesteld. De ministers voor Wales, voor Noord-Ierland en transportminister Grant Shapps, al lang loyaal aan Johnson, maken volgens meerdere bronnen ook deel uit van de groep, evenals de nieuw benoemde onderwijsminister Michelle Donelan.

Vertrouwensstemming

Ondertussen wil het comité van de Britse Conservatieve Partij dat gaat over een vertrouwensstemming over de premier de regels over zo'n stemming veranderen. Maandag houdt het comité volgens een partijlid een verkiezing over nieuwe leden, waarna de regels kunnen worden gewijzigd om een nieuwe stemming mogelijk te maken. Onder de huidige regels kan dat niet omdat Johnson een maand geleden zo'n stemming doorstond en die kan maar één keer in een jaar tijd worden gehouden.

Johnson zegt ervan overtuigd te zijn op zijn post te kunnen blijven. Ook nadat tal van partijgenoten en ministers hun functie hadden opgezegd, zei hij: "Als ik kijk naar de problemen waar dit land voor staat, en ook de oorlog in Europa, zie ik niet hoe het verantwoordelijk is daarvan weg te lopen. Het laatste wat dit land nodig heeft zijn verkiezingen."

Meer uit Buitenland

TikTok schikt in zaak Alabama en stelt limieten in voor kinderen

MONTGOMERY (ANP/AFP/RTR) - TikTok heeft een schikking getroffen in een rechtszaak in de Amerikaanse staat Alabama over beschuldigingen rond de veiligheid van kinderen op het sociale mediaplatform. TikTok stemt in met beperkingen voor kinderen die het platform gebruiken en zal minstens 100 miljoen dollar betalen aan de staat Alabama. De rechtszaak die maandag zou beginnen is daarmee van de baan.

57 minuten geleden
WSJ: Trump weigert Iraans voorstel voor staakt-het-vuren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren hebben geweigerd. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

2 uur geleden
Iran: Hormuz heropent aan einde van zevendaags plan

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran is bereid binnen zeven dagen de blokkade op de Straat van Hormuz op te heffen en de nucleaire onderhandelingen te hervatten, mits de VS akkoord gaan met het eisenpakket van Iran. In de marge van de VN-top in New York zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi, vrijdag dat de bal nu bij de VS ligt om dit zevendaagse plan te accepteren.

4 uur geleden
Online gokken per direct verboden in Brazilië

BRASILIA (ANP/RTR) - Online gokken is per direct verboden in Brazilië. De Braziliaanse president Luiz Inácio 'Lula' da Silva heeft vrijdag een presidentieel decreet uitgevaardigd dat het onmogelijk maakt om nog geld te storten op goksites.

4 uur geleden
Duizenden Kosovaren demonstreren na vonnis Kosovotribunaal

PRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn in Kosovo de straat op gegaan om te demonstreren tegen de veroordelingen in het Kosovotribunaal vorige week. Onder anderen voormalig president Hashim Thaçi werd daar veroordeeld voor oorlogsmisdaden gepleegd in de jaren negentig. Thaçi streed destijds voor een onafhankelijk Kosovo.

7 uur geleden
Doden in Kyiv na Russische aanvallen overdag

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Vijf mensen zijn om het leven gekomen bij Russische aanvallen op Kyiv, melden de lokale autoriteiten. De aanvallen vonden overdag plaats.

9 uur geleden
Staatsbezoek Xi aan VS voorbij, Trump zegt Xi spoedig te zien

WASHINGTON (ANP) - Het staatsbezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de Verenigde Staten is voorbij. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was het driedaagse bezoek "een ontmoeting van vriendschap, kracht en succes - zowel voor China als de Verenigde Staten". Hij meldt dat ze elkaar spoedig weer zullen zien.

9 uur geleden