Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse ministers manen Johnson te vertrekken

Britse ministers manen Johnson te vertrekken

LONDEN (ANP/RTR) - Vooraanstaande ministers zijn woensdagavond in de ambtswoning van premier Boris Johnson om hem te vertellen dat hij moet stoppen als premier. Britse media melden dat nadat tal van bewindslieden waren opgestapt uit zijn door schandalen getroffen regering.

De greep van de 58-jarige leider op de macht is sinds dinsdagavond verslapt, nadat Rishi Sunak ontslag nam als minister van Financiën en Sajid Javid stopte als minister van Volksgezondheid. Beiden zeiden dat ze de schandaalcultuur die Johnson al maanden achtervolgt niet langer tolereren, inclusief de wetsovertredingen in Downing Street tijdens feestjes in coronatijd.

Onder de bewindslieden die langsgaan in de ambtswoning zijn Nadhim Zahawi, die een dag eerder als opvolger van de opgestapte minister Sunak werd aangesteld. De ministers voor Wales, voor Noord-Ierland en transportminister Grant Shapps, al lang loyaal aan Johnson, maken volgens meerdere bronnen ook deel uit van de groep, evenals de nieuw benoemde onderwijsminister Michelle Donelan.

Vertrouwensstemming

Ondertussen wil het comité van de Britse Conservatieve Partij dat gaat over een vertrouwensstemming over de premier de regels over zo'n stemming veranderen. Maandag houdt het comité volgens een partijlid een verkiezing over nieuwe leden, waarna de regels kunnen worden gewijzigd om een nieuwe stemming mogelijk te maken. Onder de huidige regels kan dat niet omdat Johnson een maand geleden zo'n stemming doorstond en die kan maar één keer in een jaar tijd worden gehouden.

Johnson zegt ervan overtuigd te zijn op zijn post te kunnen blijven. Ook nadat tal van partijgenoten en ministers hun functie hadden opgezegd, zei hij: "Als ik kijk naar de problemen waar dit land voor staat, en ook de oorlog in Europa, zie ik niet hoe het verantwoordelijk is daarvan weg te lopen. Het laatste wat dit land nodig heeft zijn verkiezingen."

Meer uit Buitenland

Koning stuurt aan op doorbraak begrotingscrisis België

BRUSSEL (ANP) - De Belgische koning Filip spreekt dinsdag, woensdag en donderdag met de partijvoorzitters van de vijf coalitiepartijen. Vrijdagochtend komt premier Bart De Wever opnieuw bij de koning. Dan moet het duidelijk worden of er nog hoop is op een begrotingsakkoord, of dat verkiezingen onvermijdelijk zijn. De koning voelt niets voor nieuwe verkiezingen.

20 minuten geleden
Wizz Air-vliegtuig wijkt om bomdreiging uit naar Boedapest

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Een vliegtuig van de Hongaarse luchtvaartmaatschappij Wizz Air, op weg van Londen naar Sofia, is vanwege een bomdreiging uitgeweken naar Boedapest. Daar is het toestel veilig onder begeleiding geland op de internationale luchthaven.

53 minuten geleden
China spreekt steun aan Iran uit bij beschermen soevereiniteit

BEIJING (ANP/AFP) - China steunt Iran "bij het beschermen van de eigen soevereiniteit en veiligheid". De Chinese buitenlandminister Wang Yi zei dat tijdens een bezoek van een Iraanse veiligheidsfunctionaris aan Beijing.

1 uur geleden
Honderden verwelkomen Britse avonturier na tocht van 28 jaar

HULL (ANP/AFP) - Een Britse avonturier is maandag na een wandeltocht van 50.000 kilometer in zijn geboorteplaats Hull in Noordoost-Engeland door zo'n vijfhonderd mensen verwelkomd. Karl Bushby begon zijn reis 28 jaar geleden vanuit Chili.

1 uur geleden
EU veroordeelt militaire escalatie door de Houthi's in Jemen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie veroordeelt de aanhoudende militaire escalatie door de Houthi's in Jemen. Alle militaire acties van de Houthi's moeten onmiddellijk worden gestaakt, stelt EU-buitenlandchef Kaja Kallas namens de EU.

1 uur geleden
Rusland: maandelijks hulp voor uitgehongerd Oekraïens Olesjky

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - De benarde Oekraïense stad Olesjky kan maandelijks humanitaire hulptransporten verwachten, zegt bezetter Rusland. Dat zou het land met bemiddelaar Melania Trump hebben afgesproken nu niet alle inwoners een gevechtspauze hebben aangegrepen om een veilig heenkomen te zoeken.

3 uur geleden
Israëlisch leger trekt zich terug uit Hebron op de Westoever

HEBRON (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zich teruggetrokken uit Hebron op de bezette Westelijke Jordaanoever na een militaire operatie, aldus een militaire functionaris. De operatie begon nadat twee Palestijnen twee Israëlische soldaten hadden doodgeschoten in Hebron. De schutters werden hierna zelf gedood.

4 uur geleden