Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse minister zegt sorry na uitbarsting om 'betoncrisis' scholen

Britse minister zegt sorry na uitbarsting om 'betoncrisis' scholen

LONDEN (ANP) - De Britse minister van Onderwijs heeft excuses aangeboden na een uitbarsting over de sluiting van scholen door problemen met beton. Gillian Keegan zei na een interview in grove bewoordingen dat anderen zaten te niksen, terwijl ze zelf hard werkte om het probleem op te lossen. Ze leek volgens Britse media niet te beseffen dat haar uitspraken nog werden opgenomen.

De boze uitspraak van de minister ging over de zogenoemde 'betoncrisis' die momenteel voor ophef zorgt in het Verenigd Koninkrijk. De autoriteiten hebben een honderdtal scholen opdracht gegeven om gebouwen te sluiten vanwege zorgen over de veiligheid. In de scholen is de lichte betonsoort RAAC verwerkt. Die werd ooit gezien als wondermiddel, maar bleek een beperkte houdbaarheid te hebben van enkele decennia.

Minister Keegan ligt onder vuur vanwege de crisis en daar lijkt ze zich flink aan te ergeren. Ze klaagde na een interview met ITV dat niemand ooit zegt dat ze "verdomme goed werk doet", in tegenstelling tot "alle anderen" die in haar ogen op hun handen zaten. Haar microfoon stond toen nog aan en ook de camera draaide nog.

Niet verantwoordelijk

Het was niet duidelijk op wie ze doelde, maar Keegan heeft aangegeven dat haar ministerie niet verantwoordelijk is voor het onderhoud van schoolgebouwen. De minister bood later excuses aan voor haar taalgebruik. "Dat was onnodig", erkende ze. "De interviewer had me erg op de huid gezeten over waarom ik dit probleem niet had opgelost, dat al speelt sinds 1994."

De oppositie was er ondertussen snel bij om het voorval te veroordelen. "In plaats van duidelijk te maken wat we gaan doen om de problemen op te lossen, geven kabinetsleden anderen de schuld", reageerde oppositieleider Keir Starmer volgens de BBC.

Meer uit Buitenland

Europees Parlement wil maatregelen tegen Israël om Gaza

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met een resolutie over Gaza. Daarin roept het parlement de Europese Commissie en de EU-lidstaten op het handelsdeel van het associatieverdrag met Israël op te schorten.

55 minuten geleden
VS spraken in Minsk met Belarus, delegatie terug met gevangenen

VILNIUS (ANP/RTR) - Een Amerikaanse delegatie onder leiding van de speciale gezant John Coale heeft in de Belarussische hoofdstad Minsk onderhandeld met onder anderen president Aleksandr Loekasjenko. De delegatie heeft volgens de Amerikaanse ambassade in de Litouwse hoofdstad Vilnius op de terugreis ex-gevangenen van verschillende nationaliteiten kunnen meenemen.

57 minuten geleden
Polen, Litouwen en Oekraïne stemmen luchtverdediging af

VILNIUS (ANP) - Polen, Litouwen en Oekraïne willen dat hun luchtverdediging beter gaat samenwerken. Dat is nodig om "de Russische agressie te pareren", zeggen hun buitenlandministers daags nadat een flink aantal Russische drones Polen was binnengevlogen.

1 uur geleden
Duitse kritiek op weren Israëlische dirigent door festival Gent

BERLIJN (ANP/BELGA) - De Duitse regeringscommissaris voor antisemitisme veroordeelt het besluit van het Gent Festival van Vlaanderen om een Israëlische dirigent te weren. Het optreden van het Münchner Philharmoniker gaat niet door wegens "onvoldoende duidelijkheid over de houding van de dirigent tegenover het genocidaire regime in Tel Aviv", aldus de organisatie.

1 uur geleden
Twee moties van wantrouwen ingediend tegen Von der Leyen

STRAATSBURG (ANP) - Er zijn twee moties van wantrouwen ingediend tegen voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. De ene is ingediend door de Partij voor de Dieren, samen met andere leden van de Linkse fractie, en de tweede door de radicaal-rechtse fractie Patriotten voor Europa. In beide moties wordt het leiderschap en het gevoerde beleid van Von der Leyen sterk bekritiseerd.

1 uur geleden
Turkse justitie grijpt in bij eigenaar grote tv-stations

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De openbaar aanklager in Istanbul heeft in het kader van een fraudeonderzoek ingegrepen bij een bedrijf dat eigenaar is van drie grote tv-zenders: Habertürk TV, Show TV en Bloomberg HT. Tien directieleden zijn gearresteerd, melden lokale media. Het bedrijf, Can Holding, is onder overheidstoezicht gesteld.

2 uur geleden
Burgemeester Rome wil binnen vijf jaar zwemmers in de Tiber

ROME (ANP/RTR) - De burgemeester van Rome wil de Tiber binnen vijf jaar openstellen voor zwemmers. Zwemmen in de rivier die door de Italiaanse hoofdstad stroomt, is al jaren niet toegestaan.

2 uur geleden