Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse minister wil Premier League tijdelijk op open net

Britse minister wil Premier League tijdelijk op open net

LONDEN (ANP) - Een aantal voetbalwedstrijden uit de Premier League moet de komende maanden in het Verenigd Koninkrijk op het open net worden uitgezonden. Dat zegt de Britse minister van Cultuur Oliver Dowden.

Dowden zegt dat de rechtenhouders, met name Sky en BT, moeten worden gerespecteerd maar dat er een opening is omdat de regels die het uitzenden van wedstrijden beperken, niet van toepassing zijn. "Het uitgangspunt is dat mensen de wedstrijd in het stadion kunnen zien en dat daarmee niet geconcurreerd moet worden. Dat gaat dus niet op als we zonder publiek gaan voetballen." De Premier League wordt mogelijk in juni hervat na een lange pauze vanwege het coronavirus. "Ik denk dat dit de kans biedt om wat sport, wat voetbal, op het open net uit te zenden."

Sky en BT hebben het grootste deel van de tv-rechten van de Engelse Premier League. Sky bezit ook de rechten op uitzending van de wedstrijden op het niveau daaronder. "We praten met elkaar. Ik hoop dat we eruit komen", zei Dowden na een bijeenkomst waarin een werkgroep werd opgericht die moet onderzoeken hoe de sport weer voorzichtig kan opstarten wanneer het aantal nieuwe coronabesmettingen blijft afnemen.

Meer uit Voetbal

FC Barcelona in kwartfinales Champions League zonder Raphinha

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.

2 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

13 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

13 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

13 uur geleden
Oranje klopt Noorwegen in voorbereiding op WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.

13 uur geleden
Nederlands elftal in oefenduel met 2-1 te sterk voor Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.

13 uur geleden
Iraans elftal protesteert bij oefenduel tegen schoolbombardement

BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.

19 uur geleden