Britse minister wil Premier League tijdelijk op open net
LONDEN (ANP) - Een aantal voetbalwedstrijden uit de Premier League moet de komende maanden in het Verenigd Koninkrijk op het open net worden uitgezonden. Dat zegt de Britse minister van Cultuur Oliver Dowden.
Dowden zegt dat de rechtenhouders, met name Sky en BT, moeten worden gerespecteerd maar dat er een opening is omdat de regels die het uitzenden van wedstrijden beperken, niet van toepassing zijn. "Het uitgangspunt is dat mensen de wedstrijd in het stadion kunnen zien en dat daarmee niet geconcurreerd moet worden. Dat gaat dus niet op als we zonder publiek gaan voetballen." De Premier League wordt mogelijk in juni hervat na een lange pauze vanwege het coronavirus. "Ik denk dat dit de kans biedt om wat sport, wat voetbal, op het open net uit te zenden."
Sky en BT hebben het grootste deel van de tv-rechten van de Engelse Premier League. Sky bezit ook de rechten op uitzending van de wedstrijden op het niveau daaronder. "We praten met elkaar. Ik hoop dat we eruit komen", zei Dowden na een bijeenkomst waarin een werkgroep werd opgericht die moet onderzoeken hoe de sport weer voorzichtig kan opstarten wanneer het aantal nieuwe coronabesmettingen blijft afnemen.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
8 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
11 uur geleden