Britse minister wil herstel economie met windparken en woningbouw
LONDEN (ANP/RTR) - De nieuwe Britse minister van Financiën Rachel Reeves heeft een reeks maatregelen geschetst om de haperende economische groei van het Verenigd Koninkrijk nieuw leven in te blazen. Zo zei Reeves, die vrijdag werd aangesteld als de eerste vrouwelijke Britse minister van Financiën, in haar eerste toespraak dat de verplichte woningbouwdoelstellingen zullen worden hersteld om het woningtekort aan te pakken.
Reeves, een voormalig econoom van de Bank of England, maakte daarnaast per direct een einde aan het "absurde verbod" op nieuwe windenergieparken op land in Engeland om de groene economie van het land te stimuleren. De nieuwe minister heeft de ambtenaren van haar ministerie ook opgedragen een beoordeling te geven van de stand van de Britse overheidsuitgaven, die ze heeft geërfd van de vorige conservatieve regering. Die beoordeling wil ze voor het zomerreces aan het parlement presenteren.
"Ik heb herhaaldelijk gewaarschuwd dat degene die de algemene verkiezingen zou winnen, de ergste omstandigheden sinds de Tweede Wereldoorlog zou erven. Wat ik de afgelopen 72 uur heb gezien, heeft dat alleen maar bevestigd", zei Reeves in haar toespraak.
Woningbouw topprioriteit
Voorafgaand aan haar toespraak bestempelde Reeves de economische groei al als zowel een partijprioriteit als een nationale missie. Er wordt van haar verwacht dat ze de eerste staatsbegroting in de herfst zal presenteren.
Ook woningbouw kwam naar voren als een topprioriteit van de nieuwe Labourregering, die probeert de administratieve rompslomp te doorbreken die het woningaanbod heeft belemmerd en de vastgoedmarkt van het land heeft laten exploderen. Labour beloofde tijdens de verkiezingen 1,5 miljoen nieuwe huizen te bouwen. De partij verklaarde daarbij niet bang te zijn om waar nodig volledig gebruik te maken van de interventiebevoegdheden van de overheid om de huizen te bouwen die nodig zijn.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de eerste handelsdag na de kerstonderbreking met winst afgesloten. Uitzendconcern Randstad was met een plus van 4 procent de overtuigende koploper in de hoofdgraadmeter, die 0,5 procent hoger sloot op 946,16 punten.
36 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft twee orders voor tientallen toestellen uit China ontvangen van in totaal 8,2 miljard dollar (ongeveer 7 miljard euro). Met de bestellingen van twee Chinese luchtvaartmaatschappijen vergroot de Europese vliegtuigbouwer zijn marktaandeel in de op een na grootste economie ter wereld.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.
3 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse milieuminister Carsten Schneider pleit voor een verbod op wegwerp-e-sigaretten in het land. "Dat is mijn zeer duidelijke voorkeur", vertelde de SPD-politicus aan het Duitse persbureau dpa. "Ik ben er sterk voor."
7 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - Veel brancheorganisaties voor het Duitse bedrijfsleven verwachten komend jaar banenverlies in hun sectoren door de aanhoudende zwakte van de Duitse economie. Dat meldt het economische onderzoeksinstituut IW uit Keulen, dat een peiling hield onder 46 brancheorganisaties.
7 uur geleden