Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse minister wil herstel economie met windparken en woningbouw

Britse minister wil herstel economie met windparken en woningbouw

LONDEN (ANP/RTR) - De nieuwe Britse minister van Financiën Rachel Reeves heeft een reeks maatregelen geschetst om de haperende economische groei van het Verenigd Koninkrijk nieuw leven in te blazen. Zo zei Reeves, die vrijdag werd aangesteld als de eerste vrouwelijke Britse minister van Financiën, in haar eerste toespraak dat de verplichte woningbouwdoelstellingen zullen worden hersteld om het woningtekort aan te pakken.

Reeves, een voormalig econoom van de Bank of England, maakte daarnaast per direct een einde aan het "absurde verbod" op nieuwe windenergieparken op land in Engeland om de groene economie van het land te stimuleren. De nieuwe minister heeft de ambtenaren van haar ministerie ook opgedragen een beoordeling te geven van de stand van de Britse overheidsuitgaven, die ze heeft geërfd van de vorige conservatieve regering. Die beoordeling wil ze voor het zomerreces aan het parlement presenteren.

"Ik heb herhaaldelijk gewaarschuwd dat degene die de algemene verkiezingen zou winnen, de ergste omstandigheden sinds de Tweede Wereldoorlog zou erven. Wat ik de afgelopen 72 uur heb gezien, heeft dat alleen maar bevestigd", zei Reeves in haar toespraak.

Woningbouw topprioriteit

Voorafgaand aan haar toespraak bestempelde Reeves de economische groei al als zowel een partijprioriteit als een nationale missie. Er wordt van haar verwacht dat ze de eerste staatsbegroting in de herfst zal presenteren.

Ook woningbouw kwam naar voren als een topprioriteit van de nieuwe Labourregering, die probeert de administratieve rompslomp te doorbreken die het woningaanbod heeft belemmerd en de vastgoedmarkt van het land heeft laten exploderen. Labour beloofde tijdens de verkiezingen 1,5 miljoen nieuwe huizen te bouwen. De partij verklaarde daarbij niet bang te zijn om waar nodig volledig gebruik te maken van de interventiebevoegdheden van de overheid om de huizen te bouwen die nodig zijn.

Meer uit Financieel

Wall Street buigt verlies om in winst door hoop op Irandeal

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York wisten de openingsverliezen maandag gedurende de dag om te buigen in winsten. De handel werd gesteund door president Donald Trump die zei dat Iran "heel graag" een deal wil sluiten. Daardoor verdween de vrees bij beleggers voor een langdurige oorlog in het Midden-Oosten naar de achtergrond.

54 minuten geleden
IEA-baas: olieprijs weerspiegelt nog niet de ernst van de crisis

PARIJS (ANP) - De olieprijzen weerspiegelen nog niet de ernst van de ongekende aanvoercrisis die is veroorzaakt door de oorlog in Iran. Maar dat zal binnenkort veranderen, waarschuwt topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) maandag.

2 uur geleden
LVMH meldt verminderde verkoop door oorlog in Midden-Oosten

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, zag de verkopen in het afgelopen kwartaal dalen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De maker van luxespullen verkocht vooral minder in de belangrijke winkelstad Dubai en andere delen van het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Beurshandelaren krijgen celstraf voor handel met voorkennis

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Twee beurshandelaren uit Genève hebben gevangenisstraffen gekregen voor handel met voorkennis, oordeelde een rechtbank in Parijs. Ze speelden een belangrijke rol in een geheim netwerk, dat ongeveer 20 miljoen euro verdiende met vertrouwelijke informatie. Die voorkennis kwam van een voormalige bankier van de Franse bank Société Générale en ging over een geheime miljardenfusie.

4 uur geleden
Damrak herstelt in slothandel door hoop op vrede in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX op het Damrak liet in het laatste handelsuur maandag wat herstel zien, gedreven door hoop op een uiteindelijk akkoord tussen de VS en Iran. Eerder op de dag stonden de beurzen wereldwijd nog flink lager nadat vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend geen akkoord opleverden. Als gevolg van de mislukte gesprekken kondigde president Donald Trump aan dat de Amerikaanse marine de belangrijke Straat van Hormuz zou blokkeren.

5 uur geleden
Onzekerheid Nederlandse schepen in Straat van Hormuz houdt aan

ROTTERDAM (ANP) - De honderd schepen van Nederlandse reders die in de Straat van Hormuz liggen, blijven in onzekerheid, reageert de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders. De aangekondigde blokkade van de Amerikaanse krijgsmacht vanaf maandag 16.00 uur zorgt voor nieuwe onduidelijkheid.

5 uur geleden
Wall Street daalt door afnemende hoop op snel einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.

7 uur geleden