Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse minister wil bezuinigen om 'geërfd' gat in financiën

Britse minister wil bezuinigen om 'geërfd' gat in financiën

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe Britse minister van Financiën Rachel Reeves wordt geconfronteerd met een extra gat van 22 miljard pond in de overheidsfinanciën, omgerekend ruim 26 miljard euro. Die "erfenis" van de vorige regering is qua omvang "niet houdbaar", vertelde Reeves het parlement maandag. De minister kondigde daarom bezuinigingen aan van 13,5 miljard pond voor de komende twee jaar. "Niets doen is gewoon geen optie", betoogde zij.

Reeves gaf bij haar aantreden opdracht de overheidsfinanciën door te lichten. De resultaten van het begrotingsonderzoek werden maandag gepresenteerd. Maar sinds de overwinning van Labour begin deze maand, heeft de partij al meerdere keren aangegeven dat de zaken er slechter voorstaan dan verwacht. De Conservatieven zijn het daar niet mee eens. Volgens de partij van voormalige premier Rishi Sunak wil de centrumlinkse Labour-regering voorsorteren op belastingverhogingen.

Labour heeft benadrukt niet van plan te zijn de inkomstenbelasting en btw te verhogen en daarmee vast te houden aan de verkiezingsbelofte. Mochten wel wijzigingen worden doorgevoerd, dan worden die later dit jaar duidelijk. Reeves presenteert haar eerste jaarlijkse begroting op 30 oktober, heeft zij eveneens maandag bekendgemaakt.

Tegelijkertijd heeft de minister aangekondigd de lonen in de Britse publieke sector te verhogen. De regering wil daar 9 miljard pond voor uittrekken. Daarmee komt de staatskas weliswaar alsnog onder druk te staan, maar worden ontwrichtende stakingsacties voorkomen. De afgelopen jaren hebben artsen, verpleegkundigen, leraren en ambtenaren al vaker het werk neergelegd uit onvrede over hun salaris.

Meer uit Financieel

Ticketverkoper Live Nation keldert op Wall Street na juryoordeel

NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.

5 uur geleden
Ticketmaster-eigenaar in VS schuldig bevonden aan monopolie

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.

5 uur geleden
Oud-ASML-topman Wennink pleit voor nationaal welvaartsakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.

6 uur geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

6 uur geleden
IMF verwacht van zeker twaalf landen steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.

7 uur geleden
Nederlandse en Duitse huiszoekingen in onderzoek dividendstrippen

KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.

7 uur geleden
ASML grote verliezer op Damrak ondanks hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.

9 uur geleden