Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse minister wil bezuinigen om 'geërfd' gat in financiën

Britse minister wil bezuinigen om 'geërfd' gat in financiën

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe Britse minister van Financiën Rachel Reeves wordt geconfronteerd met een extra gat van 22 miljard pond in de overheidsfinanciën, omgerekend ruim 26 miljard euro. Die "erfenis" van de vorige regering is qua omvang "niet houdbaar", vertelde Reeves het parlement maandag. De minister kondigde daarom bezuinigingen aan van 13,5 miljard pond voor de komende twee jaar. "Niets doen is gewoon geen optie", betoogde zij.

Reeves gaf bij haar aantreden opdracht de overheidsfinanciën door te lichten. De resultaten van het begrotingsonderzoek werden maandag gepresenteerd. Maar sinds de overwinning van Labour begin deze maand, heeft de partij al meerdere keren aangegeven dat de zaken er slechter voorstaan dan verwacht. De Conservatieven zijn het daar niet mee eens. Volgens de partij van voormalige premier Rishi Sunak wil de centrumlinkse Labour-regering voorsorteren op belastingverhogingen.

Labour heeft benadrukt niet van plan te zijn de inkomstenbelasting en btw te verhogen en daarmee vast te houden aan de verkiezingsbelofte. Mochten wel wijzigingen worden doorgevoerd, dan worden die later dit jaar duidelijk. Reeves presenteert haar eerste jaarlijkse begroting op 30 oktober, heeft zij eveneens maandag bekendgemaakt.

Tegelijkertijd heeft de minister aangekondigd de lonen in de Britse publieke sector te verhogen. De regering wil daar 9 miljard pond voor uittrekken. Daarmee komt de staatskas weliswaar alsnog onder druk te staan, maar worden ontwrichtende stakingsacties voorkomen. De afgelopen jaren hebben artsen, verpleegkundigen, leraren en ambtenaren al vaker het werk neergelegd uit onvrede over hun salaris.

Meer uit Financieel

AEX-index licht lager ondanks uitstel aanvallen VS op Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran en verlopen de onderhandelingen met het land "zeer goed".

13 minuten geleden
India komt met belastingwijzigingen om gestegen brandstofprijzen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India heeft een reeks belastingwijzigingen aangekondigd om consumenten te beschermen tegen de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. India behoort tot de landen die erg veel last hebben van de oorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz. Het land kampt met grote tekorten aan vloeibaar petroleumgas (lpg), dat wordt gebruikt voor koken, en vloeibaar aardgas (lng).

15 minuten geleden
RAI Vereniging: voor miljoenen fraude bij import motoren

AMSTERDAM (ANP) - Jarenlang is er voor miljoenen per jaar gefraudeerd met de bpm-belasting bij de import van tweedehands motoren. Dat vermoedt RAI Vereniging, die berichtgeving hierover door De Telegraaf bevestigt. De branchekoepel schreef eerder over soortgelijke fraude met de import van tweedehands auto's. Volgens Tom Crooijmans, voorzitter van de sectie motoren bij RAI Vereniging, is dit probleem bij motoren "mogelijk nog groter".

29 minuten geleden
Biotechnologiebedrijf Galapagos wil van naam veranderen

MECHELEN (ANP) - Het Belgisch-Nederlandse biotechnologiebedrijf Galapagos wil zijn naam veranderen in Lakefront Biotherapeutics. Dat meldt het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf bij het publiceren van zijn jaarverslag.

53 minuten geleden
Consumentenclub blij met stap tegen onveilige Chinese pakketjes

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenrechtenkoepel BEUC is blij dat in Brussel een akkoord is bereikt over een hervorming van de Europese douaneregels. Voortaan kunnen webshops die onveilige producten naar de Europese Unie importeren een boete krijgen. Dat moet de stroom aan pakjes uit onder meer China met spullen die niet aan Europese regels voldoen, tegengaan.

59 minuten geleden
Olieprijs daalt licht na uitstel aanvallen VS op Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen lieten vrijdagochtend een kleine daling zien na de stijging een dag eerder. De prijsdaling volgde op het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten verder uit te stellen tot 6 april. Het uitstel zorgt voor enige rust op de gespannen oliemarkt, maar verlengt tegelijkertijd de onzekerheid over het verloop van de oorlog tot ver in april.

1 uur geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic mogelijk in oktober naar de beurs

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van zijn chatbot Claude, overweegt in oktober al naar de beurs te gaan. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Het bedrijf is in een race verwikkeld met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om als eerste naar de beurs te gaan.

1 uur geleden