Britse minister: we hadden geen andere keus dan quarantaine
LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië had geen andere keus dan veertien dagen quarantaine op te leggen aan alle reizigers die vanaf zaterdag aankomen uit Frankrijk vanwege de stijgende coronabesmettingen daar, zei minister van Transport Grant Shapps vrijdag.
De Britse regering kondigde donderdag aan dat zij een quarantaine zou opleggen aan reizigers uit Frankrijk, Nederland, Aruba en Malta, omdat de Covid-19-infecties daar te hoog zijn.
Frankrijk waarschuwde dat het tegenmaatregelen zou nemen.
Vrijdag zei Shapps dat hij sympathiseerde met reizigers, maar dat ze niet helemaal verrast moesten zijn, gezien de veranderlijke situatie rond de Covid-19-pandemie.
"Het is een dynamische situatie, en ik denk niet dat iemand zou willen dat we iets anders doen dan de volksgezondheid en de openbare veiligheid beschermen", zei Shapps tegen Sky News.
"Dat betekent wel dat als we landen een bepaald aantal gevallen zien overschrijden, we geen andere keus hebben dan te handelen", voegde hij eraan toe.
Negatief reisadvies voor Frankrijk
Shapps schatte dat er ongeveer 160.000 Britse vakantiegangers in Frankrijk zijn die te maken krijgen met de nieuwe quarantainevoorschriften. Naast het quarantainebeleid gaf het Verenigd Koninkrijk ook een negatief reisadvies voor Frankrijk.
Britten maakten vorig jaar 10,3 miljoen reizen naar Frankrijk, waardoor het de op een na populairste overzeese bestemming is na Spanje, en Groot-Brittannië ontving 3,6 miljoen bezoekers uit Frankrijk, het op een na grootste aantal na de Verenigde Staten.
De quarantainemaatregel voor onder meer Frankrijk schrikt het reizen daarheen af en veroorzaakt nieuwe kopzorgen voor luchtvaartmaatschappijen en reisorganisaties die hadden gerekend op een herstel in augustus. De financiën van veel bedrijven in de reisbranche staan al bijna op het breekpunt na drie maanden vakantieonderbreking, en ze hebben de overheid opgeroepen tot een alternatief voor quarantaine.
Airlines UK, de brancheorganisatie die onder andere British Airways, easyJet en Ryanair vertegenwoordigt, zei dat in plaats daarvan een testregime moet worden ingevoerd, waarmee mensen quarantaine- of quarantainevoorschriften kunnen vermijden die alleen de meest getroffen regio's bestrijken, in plaats van hele landen. "Het is weer een verwoestende klap voor de reisindustrie die al aan het bijkomen is van de ergste crisis in haar geschiedenis", zei Tim Alderslade, topman van Airlines UK.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in Congo leidt tot groeiende internationale bezorgdheid. Westerse landen, waaronder Nederland, roepen de rebellen van M23 en hun Rwandese bondgenoten in een gezamenlijke verklaring op hun opmars te staken.
44 minuten geledenBRADFORD (ANP/RTR/AFP) - Kunstenares Nnena Kalu heeft de Britse Turner Prize gewonnen. De jury prees onder meer de hangende sculpturen die ze maakt van allerlei materialen. "Gedurfd en pakkend", luidt het oordeel over haar werk.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse Nationale Vergadering heeft voorlopig een nieuwe politieke crisis afgewend. Een begrotingsvoorstel voor sociale zekerheid kreeg na onderhandelingen de steun van een meerderheid van de parlementariërs.
2 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese president Xiomara Castro beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van inmenging in de verkiezingen in haar land en spreekt over manipulatie van de uitslag. De definitieve uitslag van de verkiezingen van 30 november is nog niet bekend, maar de door Trump gesteunde conservatieve kandidaat Nasry Asfura heeft een krappe voorsprong in de voorlopige resultaten.
2 uur geledenUVIRA (ANP/RTR) - Door het oplaaiende geweld in Oost-Congo hebben de afgelopen dagen ongeveer 200.000 mensen hun huizen ontvlucht, terwijl de door Rwanda gesteunde M23-rebellen een opmars maakten richting de strategisch gelegen stad Uvira, op de grens met Burundi. Volgens de VN zijn 74 mensen gedood, vooral burgers. 83 mensen zouden gewond zijn afgevoerd naar het ziekenhuis.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Zelensky zegt klaar te zijn om verkiezingen te houden. Hij vraagt de VS en Europese partners om de veiligheid te garanderen tijdens dat proces.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft van de Verenigde Staten "dagen" de tijd gekregen om te reageren op een vredesvoorstel. Dat voorziet in het opgeven van grondgebied door Oekraïne in ruil voor Amerikaanse veiligheidsgaranties, schrijft de krant Financial Times. Die baseert zich op anonieme bronnen.
3 uur geleden