Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse minister: we hadden geen andere keus dan quarantaine

Britse minister: we hadden geen andere keus dan quarantaine

LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië had geen andere keus dan veertien dagen quarantaine op te leggen aan alle reizigers die vanaf zaterdag aankomen uit Frankrijk vanwege de stijgende coronabesmettingen daar, zei minister van Transport Grant Shapps vrijdag.

De Britse regering kondigde donderdag aan dat zij een quarantaine zou opleggen aan reizigers uit Frankrijk, Nederland, Aruba en Malta, omdat de Covid-19-infecties daar te hoog zijn.

Frankrijk waarschuwde dat het tegenmaatregelen zou nemen.

Vrijdag zei Shapps dat hij sympathiseerde met reizigers, maar dat ze niet helemaal verrast moesten zijn, gezien de veranderlijke situatie rond de Covid-19-pandemie.

"Het is een dynamische situatie, en ik denk niet dat iemand zou willen dat we iets anders doen dan de volksgezondheid en de openbare veiligheid beschermen", zei Shapps tegen Sky News.

"Dat betekent wel dat als we landen een bepaald aantal gevallen zien overschrijden, we geen andere keus hebben dan te handelen", voegde hij eraan toe.

Negatief reisadvies voor Frankrijk

Shapps schatte dat er ongeveer 160.000 Britse vakantiegangers in Frankrijk zijn die te maken krijgen met de nieuwe quarantainevoorschriften. Naast het quarantainebeleid gaf het Verenigd Koninkrijk ook een negatief reisadvies voor Frankrijk.

Britten maakten vorig jaar 10,3 miljoen reizen naar Frankrijk, waardoor het de op een na populairste overzeese bestemming is na Spanje, en Groot-Brittannië ontving 3,6 miljoen bezoekers uit Frankrijk, het op een na grootste aantal na de Verenigde Staten.

De quarantainemaatregel voor onder meer Frankrijk schrikt het reizen daarheen af en veroorzaakt nieuwe kopzorgen voor luchtvaartmaatschappijen en reisorganisaties die hadden gerekend op een herstel in augustus. De financiën van veel bedrijven in de reisbranche staan ​​al bijna op het breekpunt na drie maanden vakantieonderbreking, en ze hebben de overheid opgeroepen tot een ​​alternatief voor quarantaine.

Airlines UK, de brancheorganisatie die onder andere British Airways, easyJet en Ryanair vertegenwoordigt, zei dat in plaats daarvan een testregime moet worden ingevoerd, waarmee mensen quarantaine- of quarantainevoorschriften kunnen vermijden die alleen de meest getroffen regio's bestrijken, in plaats van hele landen. "Het is weer een verwoestende klap voor de reisindustrie die al aan het bijkomen is van de ergste crisis in haar geschiedenis", zei Tim Alderslade, topman van Airlines UK.

Meer uit Buitenland

Hezbollah verwerpt staakt-het-vuren met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah verwerpt het staakt-het-vuren met Israël. Die boodschap heeft de militante groepering overgebracht aan de Libanese regering, meldt persbureau AFP op gezag van een ingewijde.

42 minuten geleden
Demonstranten dringen parlement Brussel binnen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele demonstranten die in Brussel ageren tegen de bezuinigingen op het Franstalig onderwijs zijn donderdagmiddag het parlement van de Franse Gemeenschap binnengedrongen. Daar wordt gestemd over de bezuinigingen op het Franstalige basis- en voortgezet onderwijs in België. De betogers staken binnen rookbommen af, waardoor het brandalarm afging. Daarop werd de zitting kort onderbroken.

47 minuten geleden
Bronnen: VK en Frankrijk ronden plannen voor ontmijnen Hormuz af

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk hebben hun plan klaar voor een missie om mijnen weg te halen uit de Straat van Hormuz zodra de VS en Iran daar overeenstemming over bereiken, meldt persbureau Bloomberg op basis van vijf bronnen. Zodra bekend wordt dat de zeestraat open kan, zou een internationale coalitie binnen enkele dagen in actie kunnen komen.

1 uur geleden
Boeing van Lufthansa zakt door voorwiel op vliegveld Frankfurt

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een Boeing 787 Dreamliner-vliegtuig van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa is donderdag door zijn voorwiel gezakt op de luchthaven van Frankfurt. Daarbij zijn enkele medewerkers gewond geraakt, meldt Lufthansa. Het is niet direct duidelijk om hoeveel mensen het gaat. Er zaten tijdens het voorval geen passagiers in het vliegtuig.

1 uur geleden
Hezbollah: Israël niet veilig zolang Libanon wordt aangevallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Libanese Hezbollah-beweging waarschuwt dat het noorden van Israël niet veilig zal zijn zolang er nog dorpen worden gebombardeerd en mensen worden gedood in Libanon. Leider Naim ⁠Qassem eist een volwaardig staakt-het-vuren en de terugtrekking van Israëlische troepen uit Libanon.

1 uur geleden
Spanje veroordeelt aanval op basis UNIFIL in Libanon

MADRID (ANP) - Spanje heeft de jongste aanval op een basis van de vredesmacht UNIFIL in Libanon fel veroordeeld. Bij de aanval is een Servische blauwhelm gedood en raakten twee Spanjaarden gewond door mortiergranaten, meldt de Spaanse premier Pedro Sánchez.

2 uur geleden
EU komt met steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt met een steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië ter compensatie van de handelsbeperkingen die Rusland het land wil opleggen om zijn banden met de EU. Dat meldt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na een telefoongesprek met de Armeense premier Nikol Pasjinjan.

4 uur geleden