Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse minister van Financiën hoopt op groeikansen in China

Britse minister van Financiën hoopt op groeikansen in China

BEIJING (ANP) - De Britse minister van Financiën, Rachel Reeves, gaat tijdens haar bezoek aan China op zoek naar mogelijkheden om de economische groei van het Verenigd Koninkrijk aan te jagen. Meer samenwerking met de Aziatische grootmacht biedt daarvoor kansen, denkt ze.

"We kunnen een langdurige economische relatie opbouwen die in ons nationaal belang is", meldde Reeves bij het begin van het bezoek aan China. Ze zei ook dat het Verenigd Koninkrijk "een gemeenschappelijke basis wil vinden voor handel en investeringen en tegelijkertijd helder is over verschillen", en dat het land "de nationale veiligheid in stand houdt als de belangrijkste plicht van deze regering".

Het bezoek komt op een voor Reeves lastig moment. In eigen land werd de Labour-minister deze week geconfronteerd met een sterke daling van de waarde van Britse staatsobligaties. Die jagen de kosten voor de regering om geld te lenen op, waardoor wordt gevreesd voor nieuwe bezuinigingen.

Hongkong

De regering van premier Keir Starmer hoopt de verstandhouding met China te verbeteren na jaren van spanningen. Dat moet het Verenigd Koninkrijk helpen om meer buitenlandse investeringen binnen te halen.

Het bezoek van Reeves moet de gesprekken op hoog niveau over verdere samenwerking met China nieuw leven inblazen, onder andere op het gebied van financiële dienstverlening. Centralebankbaas Andrew Bailey en Nikhil Rathi, topman van de Britse financieel toezichthouder, reizen met Reeves mee.

Het Britse ministerie van Financiën verklaarde ook dat Reeves haar zorgen zal uiten over de staat van de mensenrechten en het inperken van de vrijheden in Hongkong. Ook is ze kritisch op de Chinese steun voor Rusland bij de oorlog in Oekraïne.

Meer uit Financieel

Trump verhoogt wereldwijde importheffing van 10 naar 15 procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.

7 uur geleden
Merz verwacht lagere tariefdruk na uitspraak VS-hooggerechtshof

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.

7 uur geleden
Lagarde vond speech handelsminister VS op WEF onnodig beledigend

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.

10 uur geleden
Geen concrete toezeggingen in verklaring na AI-top

NEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.

10 uur geleden
Franse president blij met uitspraak hof VS over Trumps heffingen

PARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.

12 uur geleden
India en Brazilië sluiten deal over zeldzame grondstoffen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.

12 uur geleden
Econoom: onzekerheid over handel met VS blijft

DEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.

13 uur geleden