Britse minister van Financiën hoopt op groeikansen in China
BEIJING (ANP) - De Britse minister van Financiën, Rachel Reeves, gaat tijdens haar bezoek aan China op zoek naar mogelijkheden om de economische groei van het Verenigd Koninkrijk aan te jagen. Meer samenwerking met de Aziatische grootmacht biedt daarvoor kansen, denkt ze.
"We kunnen een langdurige economische relatie opbouwen die in ons nationaal belang is", meldde Reeves bij het begin van het bezoek aan China. Ze zei ook dat het Verenigd Koninkrijk "een gemeenschappelijke basis wil vinden voor handel en investeringen en tegelijkertijd helder is over verschillen", en dat het land "de nationale veiligheid in stand houdt als de belangrijkste plicht van deze regering".
Het bezoek komt op een voor Reeves lastig moment. In eigen land werd de Labour-minister deze week geconfronteerd met een sterke daling van de waarde van Britse staatsobligaties. Die jagen de kosten voor de regering om geld te lenen op, waardoor wordt gevreesd voor nieuwe bezuinigingen.
Hongkong
De regering van premier Keir Starmer hoopt de verstandhouding met China te verbeteren na jaren van spanningen. Dat moet het Verenigd Koninkrijk helpen om meer buitenlandse investeringen binnen te halen.
Het bezoek van Reeves moet de gesprekken op hoog niveau over verdere samenwerking met China nieuw leven inblazen, onder andere op het gebied van financiële dienstverlening. Centralebankbaas Andrew Bailey en Nikhil Rathi, topman van de Britse financieel toezichthouder, reizen met Reeves mee.
Het Britse ministerie van Financiën verklaarde ook dat Reeves haar zorgen zal uiten over de staat van de mensenrechten en het inperken van de vrijheden in Hongkong. Ook is ze kritisch op de Chinese steun voor Rusland bij de oorlog in Oekraïne.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De economie van de eurozone zal van alle grote economieën ter wereld het hardst worden getroffen door een langdurig conflict tussen de Verenigde Staten en Iran, meldt ING in een rapport. Dat komt volgens de economen van de bank doordat de eurolanden vrijwel al hun olie en een groot deel van het benodigde gas importeren.
46 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Veel schepen liggen voor anker in de Perzische Golf. Dat komt door de blijvende onveiligheid in het gebied en de blokkade van aangrenzende wateren door het conflict rond Iran. "Op het moment dat er voldoende aanvallen op schepen worden uitgevoerd, betekent dat feitelijk dat een veilig vertrek van schepen uit de Perzische Golf vrijwel onmogelijk wordt gemaakt", meldt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR).
2 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Amazon kampt met een storing bij zijn clouddiensten in de Verenigde Arabische Emiraten door problemen met de stroomvoorziening. Amazon heeft ook gemeld dat een datacenter is geraakt door een onbekend object waardoor brand ontstond. Daarop werd de stroomtoevoer stilgelegd door de brandweer.
2 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft de grote olieraffinaderij Ras Tanura maandagochtend stilgelegd na een drone-aanval waardoor een kleine brand bij het complex uitbrak. Volgens de autoriteiten gaat het om een voorzorgsmaatregel: er is geen grote schade aan de raffinaderij en er zijn geen gewonden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde maandag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Ook andere grote luchtvaartmaatschappijen stonden onder druk door de annuleringen van veel vluchten in het Midden-Oosten en de sterk gestegen brandstofprijzen. Olie- en gasproducenten als Shell profiteerden daarentegen van de forse opmars van de olie- en gasprijzen die volgden op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. Air France-KLM zakte ruim 7 procent en Shell klom 5 procent.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De bedrijfsomstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in februari licht verbeterd met een iets sterkere groei van de bedrijvigheid dan een maand eerder. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse meting naar de industriële activiteit. Die meting werd gedaan voor de aanvallen op Iran.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Nederland telt steeds meer ouderen die aanvullende inkomensondersteuning ontvangen omdat ze geen volledige AOW krijgen. De Sociale Verzekeringsbank (SVB) voorziet komende jaren een toename met ruim de helft. In 2040 gaat het volgens de organisatie waarschijnlijk om 94.000 huishoudens op een AOW-bevolking van ongeveer 4,6 miljoen mensen.
4 uur geleden