Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse minister van Financiën hoopt op groeikansen in China

Britse minister van Financiën hoopt op groeikansen in China

BEIJING (ANP) - De Britse minister van Financiën, Rachel Reeves, gaat tijdens haar bezoek aan China op zoek naar mogelijkheden om de economische groei van het Verenigd Koninkrijk aan te jagen. Meer samenwerking met de Aziatische grootmacht biedt daarvoor kansen, denkt ze.

"We kunnen een langdurige economische relatie opbouwen die in ons nationaal belang is", meldde Reeves bij het begin van het bezoek aan China. Ze zei ook dat het Verenigd Koninkrijk "een gemeenschappelijke basis wil vinden voor handel en investeringen en tegelijkertijd helder is over verschillen", en dat het land "de nationale veiligheid in stand houdt als de belangrijkste plicht van deze regering".

Het bezoek komt op een voor Reeves lastig moment. In eigen land werd de Labour-minister deze week geconfronteerd met een sterke daling van de waarde van Britse staatsobligaties. Die jagen de kosten voor de regering om geld te lenen op, waardoor wordt gevreesd voor nieuwe bezuinigingen.

Hongkong

De regering van premier Keir Starmer hoopt de verstandhouding met China te verbeteren na jaren van spanningen. Dat moet het Verenigd Koninkrijk helpen om meer buitenlandse investeringen binnen te halen.

Het bezoek van Reeves moet de gesprekken op hoog niveau over verdere samenwerking met China nieuw leven inblazen, onder andere op het gebied van financiële dienstverlening. Centralebankbaas Andrew Bailey en Nikhil Rathi, topman van de Britse financieel toezichthouder, reizen met Reeves mee.

Het Britse ministerie van Financiën verklaarde ook dat Reeves haar zorgen zal uiten over de staat van de mensenrechten en het inperken van de vrijheden in Hongkong. Ook is ze kritisch op de Chinese steun voor Rusland bij de oorlog in Oekraïne.

Meer uit Financieel

Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

1 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

10 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

11 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

12 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

14 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

14 uur geleden