
Britse minister van Financiën draait belastingverlagingen terug
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De nieuwe Britse minister van Financiën Jeremy Hunt draait bijna alle belastingverlagingen van zijn voorganger terug. Volgens Hunt is het onverantwoord om geld te lenen om belastingverlagingen te bekostigen. De nieuwe Britse premier Liz Truss kondigde die verlagingen, die waren bedoeld om de economische groei aan te jagen, drie weken geleden aan. Het Britse pond reageerde maandag positief op de gewijzigde plannen van Hunt en steeg in waarde.
Truss en Hunts ontslagen voorganger, Kwasi Kwarteng, wilden juist geld lenen om bestedingen en belastingverlagingen te bekostigen. Daardoor ontstond onrust op de financiële markten. Zo schoten de rentes op Britse staatsleningen omhoog en het pond ging hard omlaag ten opzichte van de dollar. De Britse centrale bank werd gedwongen om in te grijpen en kocht voor miljarden aan obligaties op om de obligatiemarkten te kalmeren. Die steunaankopen zijn vrijdag gestopt.
De onrust op de financiële markten zorgde er eerder al voor dat Truss en Kwarteng de belastingverlaging voor de rijkste Britten terugdraaiden. Naast het ontslag van Kwarteng kondigde Truss vrijdag ook al aan dat de belasting voor bedrijven toch wordt verhoogd.
Energiesteun
Hunt verwacht dat de Britse overheid 32 miljard pond, omgerekend zo'n 37 miljard euro, zal ophalen met de nieuwe maatregelen. Daaronder vallen het schrappen van de plannen om de inkomstenbelasting te verlagen, het schrappen van een verlaging van de dividendbelasting en een bevriezing van een heffing op alcohol.
Hunt verklaarde ook dat de enorme energiesteun van de overheid slechts tot april volgend jaar zal lopen. Daarna moet de regering nieuwe manieren zoeken om de meest kwetsbare huishoudens te helpen met de hoge energierekeningen.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM gaat een kort geding aanspannen met een verzoek aan de rechter om de staking van grondpersoneel volgende week woensdag te verbieden. "We zijn teleurgesteld dat CNV het grondpersoneel oproept om volgende week woensdag te gaan staken, terwijl we de bonden afgelopen vrijdag hebben laten weten de nullijn los te laten en met een loonbod te komen dat we vandaag bespreken", zegt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij.
11 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het grondpersoneel van KLM gaat volgende week woensdag alsnog staken, meldt CNV. De staking gaat acht uur duren, van 14.00 tot 22.00 uur. "We willen dat KLM met iets concreets komt voor het grondpersoneel. Voor vage toezeggingen kopen we niets", stelt de vakbond. Een woordvoerster van KLM kon nog niet direct inhoudelijk reageren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Deurverkopers lappen gedragsregels massaal aan hun laars, meldt de Consumentenbond na onderzoek. Ze negeren nee-stickers, dringen aan wanneer iemand geen interesse toont en proberen met leugens bij mensen binnen te komen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland stijgen dit jaar volgens ABN AMRO sterker dan verwacht. De bank heeft haar verwachting bijgesteld naar een stijging van 8 procent, ten opzichte van de eerdere 7 procent. "De prijsgroei wordt vooral gedreven door inkomensgroei en aanbodtekort", aldus de economen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders maakt inmiddels af en toe gebruik van AI. Het gebruik van kunstmatige intelligentie, bijvoorbeeld voor het verbeteren van teksten of bewerken van foto's, is in een jaar tijd met 12 procent toegenomen. Dat meldt ING op basis van eigen onderzoek.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland stijgen dit jaar volgens ABN AMRO sterker dan verwacht. De bank heeft haar verwachting bijgesteld naar een stijging van 8 procent, ten opzichte van de eerdere 7 procent. "De prijsgroei wordt vooral gedreven door inkomensgroei en aanbodtekort", aldus de economen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. De elektrische autofabrikant Tesla eindigde 5,3 procent lager na de opgelaaide ruzie tussen topman Elon Musk en de Amerikaanse president Donald Trump. Trump heeft gedreigd om te bezuinigen op overheidsgeld voor Musks bedrijven.
10 uur geleden