Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse minister: Sunak wil tijd nemen voor begrotingsplannen

Britse minister: Sunak wil tijd nemen voor begrotingsplannen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Rishi Sunak wil de tijd nemen om goed naar de details van nieuwe begrotingsplannen te kijken. Dat heeft minister van Buitenlandse Zaken James Cleverly woensdagochtend gezegd tegen Sky News en de BBC.

De verklaring over de begroting moet volgens de planning eind deze maand naar buiten komen. Maar dat is een datum die was gecommuniceerd onder Sunaks voorganger Liz Truss. Cleverly wilde niet bevestigen dat Sunak zich aan dat tijdschema zal houden.

Op de financiële markten wordt reikhalzend uitgekeken naar de plannen. Daarin zal de nieuwe Britse regering naar verwachting uiteenzetten hoe ze het resterende begrotingstekort van wel 40 miljard pond denkt te kunnen dichten.

Plan regering

"Sunak zal natuurlijk wat tijd willen nemen om daaraan te werken," zei Cleverly hierover. "We weten dat het snel moet komen. We weten dat mensen zekerheid willen. We weten dat mensen een duidelijker beeld willen van de plannen van de regering."

De opmerkingen zijn bijzonder omdat de snelle leiderschapsverkiezing binnen de Conservative Party na het vertrek van Truss gepland was met het oog op de datum voor de verklaring over de begroting. Maar een kleine vertraging zou niet uitmaken, aldus Cleverly.

Duidelijk voornemen

"Wat we willen doen, is ervoor zorgen dat we dat goed doen", zei de minister. "Als dat een korte vertraging betekent, om ervoor te zorgen dat we dit goed krijgen, denk ik dat dat helemaal niet erg is."

Truss trad dinsdag af als premier na grote onvrede over haar omstreden begrotingsplannen. Ze wilde namelijk forse belastingverlagingen doorvoeren en de overheid zou ook flink meer gaan uitgeven. Daarvoor dacht Truss het geld dan te lenen. Op de financiële markten werd geschrokken gereageerd. Er dreigden zelfs pensioenfondsen om te vallen en de Britse centrale bank moest ingrijpen om de markten tot bedaren te brengen.

Meer uit Financieel

Pensioenfondsen ABP en PME houden buffer over ondanks Iranoorlog

ROTTERDAM (ANP) - Door de onrust in het Midden-Oosten was het een lastig eerste kwartaal voor pensioenfondsen. Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME zagen hun financiële positie verslechteren, maar houden niettemin een stevige buffer over. Daardoor houden aangesloten gepensioneerden en andere deelnemers zicht op een mogelijke pensioenverhoging, als de fondsen volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel.

25 minuten geleden
Tesla voert winst op na dalende verkopen door reputatie Elon Musk

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.

2 uur geleden
Chipmaker TSMC wil geavanceerdste ASML-machines pas in 2029 kopen

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.

3 uur geleden
Recordstanden op Wall Street na verlenging wapenstilstand

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.

3 uur geleden
Nieuwe topman voor socialmediaplatform LinkedIn

SUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.

5 uur geleden
Rusland stopt levering Kazachse olie naar Duitsland via pijplijn

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.

5 uur geleden
Portugal wil door met Air France-KLM en Lufthansa in verkoop TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.

6 uur geleden