Britse minister roept mensen op om naar kantoor te gaan
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Economische Zaken heeft mensen opgeroepen om terug te keren naar kantoor om te profiteren van samenwerking in persoon. "De wereld moet leren leven met het coronavirus na een pandemie die biljoenen dollars van de wereldwijde productie heeft weggevaagd," aldus Kwasi Kwarteng.
Sinds het uitbreken van de coronacrisis werkten miljoenen Britten, al dan niet gedwongen door de maatregelen, thuis. Komende woensdag eindigt het advies van de Britse regering om thuis te werken. Die oproep komt na aankondiging van beëindiging van een groot deel van de coronamaatregelen. "Mensen die op kantoor werken hebben er baat bij om met collega's te werken, om direct met hen in contact te kunnen komen", zei hij.
Premier Boris Johnson, die erop gokt dat de omikronvariant van het coronavirus zijn hoogtepunt heeft bereikt, vindt dat de wereld met Covid-19 moet leren leven. Ook is hij van mening dat de economieën niet veel langer gesloten kunnen blijven. Hij heeft gezegd dat Londen zal herstellen als het leert leven met het virus.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Op het Iraanse eiland Kharg, in de Perzische Golf, zijn explosies gehoord. Volgens Iraanse staatsmedia is een olietanker vlak bij het eiland geraakt door een Amerikaanse raket.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu spreekt tegen dat hij in aanloop naar de Hamas-aanval op 7 oktober 2023 al was gewaarschuwd. "De berichten in de media zijn onjuist", staat in een verklaring op X. "De premier is voor 7 oktober niet gewaarschuwd vanuit de Verenigde Arabische Emiraten."
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran claimt dat het een Amerikaanse onderzeedrone in handen heeft gekregen. Het zou gaan om een hypermodern toestel.
5 uur geledenOSLO (ANP) - Tienduizenden Noren hebben afgelopen week gebruikgemaakt van de gelegenheid om de overleden koning Harald een laatste groet te brengen. In totaal hebben meer dan 46.000 mensen afscheid genomen, meldt het Noorse hof dinsdagavond.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen tientallen bedrijven die de Iraanse luchtvaartsector ondersteunen. Het gaat onder meer om luchtvaartmaatschappijen als Kish Airlines, Iran Air Tour en ATA Airlines.
5 uur geledenCEUTA (ANP/AFP) - Spanje geeft woensdag een aantal inlichtingenrapporten vrij over de plotselinge aankomst van tienduizenden migranten in Ceuta eind juli. De regering probeert twijfels weg te nemen over welke kennis er al op voorhand was over de toestroom en over de rol die Marokko daar mogelijk bij gespeeld heeft.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland geeft Oekraïne uit eigen voorraad nog wat luchtafweerraketten voor de cruciale Patriot-luchtafweer. Het gaat niet om de geavanceerdste Patriot-raketten maar om een variant die minder goed is opgewassen tegen Ruslands verwoestende ballistische raketten.
6 uur geleden