Britse minister roept mensen op om naar kantoor te gaan
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Economische Zaken heeft mensen opgeroepen om terug te keren naar kantoor om te profiteren van samenwerking in persoon. "De wereld moet leren leven met het coronavirus na een pandemie die biljoenen dollars van de wereldwijde productie heeft weggevaagd," aldus Kwasi Kwarteng.
Sinds het uitbreken van de coronacrisis werkten miljoenen Britten, al dan niet gedwongen door de maatregelen, thuis. Komende woensdag eindigt het advies van de Britse regering om thuis te werken. Die oproep komt na aankondiging van beëindiging van een groot deel van de coronamaatregelen. "Mensen die op kantoor werken hebben er baat bij om met collega's te werken, om direct met hen in contact te kunnen komen", zei hij.
Premier Boris Johnson, die erop gokt dat de omikronvariant van het coronavirus zijn hoogtepunt heeft bereikt, vindt dat de wereld met Covid-19 moet leren leven. Ook is hij van mening dat de economieën niet veel langer gesloten kunnen blijven. Hij heeft gezegd dat Londen zal herstellen als het leert leven met het virus.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran zegt "krachtig" te zullen reageren op een Amerikaanse raketaanval op een woonhuis in Kuhestak, in het district Sirik. Daar was op dat moment een bruiloft aan de gang. Zeker vier mensen, onder wie een kind, kwamen om het leven en vijftig anderen raakten gewond, meldt de hulporganisatie Rode Halve Maan.
7 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - De regering van president Donald Trump heeft naar eigen zeggen voor het eerst een rechtszaak aangespannen om te voorkomen dat openbare scholen in Kansas City transgenderleerlingen begeleiden bij hun transitie.
8 minuten geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat 10 procent van de olieraffinaderijen in zijn land beschadigd is door Oekraïense droneaanvallen. Hij erkende ook dat de Oekraïners "serieuze schade" hebben toegebracht aan Russische schepen.
22 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft luchtvaartmaatschappijen en passagiers gewaarschuwd dat het Russische luchtruim "totaal onveilig" is zolang de oorlog voortduurt. Volgens hem is dat geen dreigement, maar een vaststelling.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse leger zegt begonnen te zijn met een "beslissende operatie" tegen doelen van de Verenigde Staten in de regio. Daarmee reageert Iran op nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen rond de Straat van Hormuz.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Amerikaanse, Russische en Chinese presidenten zullen elkaar mogelijk later dit jaar ontmoeten. Donald Trump, Vladimir Poetin en Xi Jinping worden volgens het Kremlin allemaal verwacht op een economische top in november en zouden elkaar daar spreken. Het Witte Huis heeft nog niet gereageerd op het idee.
4 uur geledenNICOSIA (ANP) - Zoekteams zijn het voor de kust van Cyprus gezonken hogesnelheidsveer op het spoor. Dat meldt Cyprus Mail op gezag van de president van de zelfverklaarde Republiek Noord-Cyprus, Tufan Erhurman.
5 uur geleden