Britse minister roept mensen op om naar kantoor te gaan
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Economische Zaken heeft mensen opgeroepen om terug te keren naar kantoor om te profiteren van samenwerking in persoon. "De wereld moet leren leven met het coronavirus na een pandemie die biljoenen dollars van de wereldwijde productie heeft weggevaagd," aldus Kwasi Kwarteng.
Sinds het uitbreken van de coronacrisis werkten miljoenen Britten, al dan niet gedwongen door de maatregelen, thuis. Komende woensdag eindigt het advies van de Britse regering om thuis te werken. Die oproep komt na aankondiging van beëindiging van een groot deel van de coronamaatregelen. "Mensen die op kantoor werken hebben er baat bij om met collega's te werken, om direct met hen in contact te kunnen komen", zei hij.
Premier Boris Johnson, die erop gokt dat de omikronvariant van het coronavirus zijn hoogtepunt heeft bereikt, vindt dat de wereld met Covid-19 moet leren leven. Ook is hij van mening dat de economieën niet veel langer gesloten kunnen blijven. Hij heeft gezegd dat Londen zal herstellen als het leert leven met het virus.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
4 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.
4 uur geledenBOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt definitief de EU-lening van 90 miljard euro, zo zijn alle lidstaten overeengekomen. Hongarije heeft zijn blokkade opgeheven. Dit betekent dat Oekraïne nu zo snel mogelijk de eerste 45 miljard euro voor 2026 ontvangt, voor onder meer de aanschaf van militair materieel. Dat heeft een woordvoerder van het Cypriotische voorzitterschap van de EU donderdag bekendgemaakt.
4 uur geleden