Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse minister: Poetin kan nieuwe wereldoorlog uitroepen

Britse minister: Poetin kan nieuwe wereldoorlog uitroepen

LONDEN (ANP) - De Britse regering houdt er rekening mee dat de Russische president Vladimir Poetin een nieuwe wereldoorlog uitroept nu de invasie in het buurland Oekraïne stokt. De Britse minister van Defensie, Ben Wallace, zegt dat het hem niet zou verbazen als Poetin binnenkort de ​​oorlog aan de "nazi's van de wereld" gaat verklaren.

De Russische leider zou dan ook een "massale" mobilisatie van Rusland kunnen afkondigen. Volgens de Britse krant Daily Mail gaat Wallace uit van 9 mei, de dag waarop de overwinning op nazi-Duitsland wordt gevierd.

Moskou noemt de Russische invasie, die op 24 februari begon, een speciale operatie om Oekraïne van nazi's te verlossen. Wat eigenlijk als korte actie was bedoeld, dreigt uit te lopen op een lange strijd. Volgens Wallace heeft Poetin bij veel van diens oorlogsdoelstellingen "gefaald". In het Westen wordt inmiddels rekening gehouden met een jarenlange oorlog.

Omdat westerse landen geld en wapens aan Oekraïne leveren, wijst het Kremlin met regelmaat op zijn kernwapens om zo het Westen te intimideren. De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zei onlangs dat het gevaar van een kernoorlog groot is.

Meer uit Buitenland

Onterecht gedeporteerde Salvadoraan in andere gevangenis gezet

WASHINGTON (ANP) - De Salvadoraanse man Kilmar Abrego Garcia zit inmiddels niet meer in de zwaarbewaakte gevangenis CECOT in El Salvador. Dat maakte de Amerikaanse senator Chris Van Hollen bekend. Abrego Garcia werd onterecht uit de Verenigde Staten gedeporteerd. Van Hollen had donderdag een ontmoeting met hem.

4 uur geleden
Minstens 148 mensen komen om bij brand op boot in Congo

KINSHASA (ANP) - Minstens 148 mensen zijn om het leven gekomen in de Democratische Republiek Congo nadat een houten motorboot in brand vloog en kapseisde. Dit meldden media vrijdag op basis van lokale functionarissen.

4 uur geleden
Bloomberg: VS staat open voor erkenning Krim als Russisch gebied

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zouden bereid zijn de Russische annexatie van de Krim te erkennen als onderdeel van een breder vredesakkoord tussen Moskou en Kyiv. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

6 uur geleden
VS trekken helft troepen terug uit Syrië

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten trekken de helft van hun troepen terug uit Syrië, waar een nieuwe regering aan de macht is na de verdrijving vorig jaar van dictator Bashar al-Assad. De komende maanden gaat het aantal militairen van ongeveer 2000 naar minder dan duizend, meldde het Amerikaanse ministerie van Defensie.

8 uur geleden
Harvey Weinstein mag in ziekenhuis verblijven tijdens strafproces

NEW YORK (ANP) - Harvey Weinstein mag tijdens het komende strafproces tegen hem in een ziekenhuis verblijven. Dat heeft een Amerikaanse rechter bepaald nadat het juridische team van Weinstein daartoe had verzocht. Vakblad Variety schrijft dat de in ongenade gevallen Hollywood-filmproducent inmiddels is overgeplaatst van een gevangenis naar een ziekenhuis in New York.

9 uur geleden
Leider Duitse Groenen laakt protesten tegen wapens voor Oekraïne

BERLIJN (ANP/DPA) - De leider van de Duitse Groenen, Franziska Brantner, heeft kritiek geuit op bepaalde protestleuzen bij de traditionele paasmarsen van de vredesbeweging. Ze uitte haar bezorgdheid over de standpunten tegen wapenleveranties aan Oekraïne.

9 uur geleden
Trump: VS trekken zich snel terug als Oekraïne-akkoord uitblijft

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan zich met andere zaken bezighouden als er niet snel een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne komt. De VS trekken zich "zeer binnenkort" terug als er geen overeenkomst wordt bereikt, aldus president Donald Trump. Hij zei echter ook dat hij nog steeds gelooft dat er een goede kans is om het conflict te beëindigen.

12 uur geleden