Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse minister: nog een 'heel eind te gaan' in overleg met EU

Britse minister: nog een 'heel eind te gaan' in overleg met EU

LONDEN (ANP) - De Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk hebben nog een "heel eind te gaan" in hun onderhandelingen over een handelsakkoord. Dat zei de Britse minister van Buitenlandse Zaken Dominic Raab, die tegenover Sky News niet helemaal uitsloot dat de gesprekken toch weer langer doorgaan.

Britse en Europese onderhandelaars kwamen zondagochtend bijeen in Brussel op een cruciale dag voor de onderhandelingen. De Britse premier Boris Johnson belt in de loop van de dag met voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de EU. Dan wordt besproken over het nog zinvol is om verder te onderhandelen.

Minister Raab kon niet zeggen wanneer dat belangrijke gesprek precies zal plaatsvinden. "Maar het zal later op de dag zijn", stelde hij. Zowel Johnson als Von der Leyen heeft zich eerder somber uitgesproken op de kans dat nog een handelsakkoord kan worden gesloten.

Tijd dringt

Dat de tijd dringt, komt doordat de relatie tussen Londen en Brussel aan het eind van jaar ingrijpend zal veranderen. Hoewel het Verenigd Koninkrijk eerder dit jaar al uit de EU stapte, houdt het land zich nog tot het eind van het jaar aan Europese regels. Die overgangsperiode moest gebruikt worden om een akkoord te sluiten over de toekomstige relatie.

Hoewel zondag wordt gezien als de deadline voor dat overleg, erkende Raab dat niet helemaal uitgesloten kan worden dat het overleg daarna nog doorgaat. Hij zei dat allicht alles uit de kast gehaald zal worden als "we er voor 99 procent zijn", maar stelde ook dat "de lat daarvoor hoog ligt".

Meer uit Financieel

BYD waarschijnlijk grootste verkoper elektrische auto's van 2025

PARIJS (ANP) - Het Chinese BYD is dit jaar waarschijnlijk 's werelds grootste verkoper van elektrische auto's. Het neemt die titel over van Tesla. De twee autobedrijven komen binnenkort met hun verkoopcijfers over 2025. Volgens een maandag verschenen analyse van het Franse persbureau AFP op basis van verkoopgegevens die al bekend zijn, is het vrijwel uitgesloten dat het Amerikaanse bedrijf onder leiding van Elon Musk zijn leidende positie behoudt.

14 minuten geleden
Duitse wapenexport gedaald na eerdere records

BERLIJN (ANP/DPA) - De wapenexport van Duitsland is dit jaar gedaald, na de records van de afgelopen twee jaar door de sterk toegenomen export van defensiemateriaal naar Oekraïne. Volgens het Duitse ministerie van Economische Zaken werden tot 8 december van dit jaar vergunningen gegeven voor een export ter waarde van 8,4 miljard euro. In 2024 was dat nog 13,3 miljard en in 2023 ruim 12,1 miljard.

19 minuten geleden
Webwinkel Coupang geeft klanten 1 miljard euro na datalek

SEOUL (ANP/RTR) - Het Zuid-Koreaanse e-commercebedrijf Coupang heeft maandag een compensatieregeling aangekondigd ter waarde van 1,69 biljoen won (ongeveer 1 miljard euro) voor bijna 34 miljoen gebruikers vanwege een groot datalek. Het verlies van klantgegevens werd op 18 november bekendgemaakt en leidde tot een golf van protesten van gebruikers en parlementariërs in Zuid-Korea. Topman Park Dae-jun stapte eerder deze maand op.

39 minuten geleden
Zilverprijs verder omhoog na opmerking Elon Musk

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Zilver heeft maandag voor het eerst een prijs van 80 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Door speculatieve handel en een aanhoudende mismatch tussen vraag en aanbod gaat de eindejaarsrally door.

46 minuten geleden
Weer recordaantal Tikkies gestuurd, ook hoogste totaalbedrag ooit

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar opnieuw een recordaantal Tikkies gestuurd. Ook het gevraagde totaalbedrag lag nog nooit zo hoog als in 2025. Daarmee heeft de betaalapp het oude record van vorig jaar verbroken. Dit meldt ABN AMRO, de eigenaar van Tikkie.

8 uur geleden
Bitcoin minder waard ondanks cryptovriendelijker beleid Trump

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De bitcoin heeft zijn waarde in 2025 niet kunnen vasthouden, ondanks het cryptovriendelijkere beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Met nog enkele dagen te gaan voor de jaarwisseling, wordt de grootste cryptomunt ter wereld zondag verhandeld voor een kleine 88.000 dollar. Begin dit jaar was de munt nog ruim 93.000 dollar waard.

16 uur geleden
Pomphouders slaan extra voorraad in om accijnsverhoging

EINDHOVEN (ANP) - Pomphouders verspreid over het land hebben extra voorraad ingeslagen, omdat in de laatste dagen van het jaar mogelijk meer automobilisten hun tank willen volgooien. Per 1 januari gaan de brandstofaccijnzen omhoog. Toch verwacht voorzitter Martin van Eijk van pomphoudersbrancheorganisatie Drive geen lange rijen.

18 uur geleden