Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse minister: nog een 'heel eind te gaan' in overleg met EU

Britse minister: nog een 'heel eind te gaan' in overleg met EU

LONDEN (ANP) - De Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk hebben nog een "heel eind te gaan" in hun onderhandelingen over een handelsakkoord. Dat zei de Britse minister van Buitenlandse Zaken Dominic Raab, die tegenover Sky News niet helemaal uitsloot dat de gesprekken toch weer langer doorgaan.

Britse en Europese onderhandelaars kwamen zondagochtend bijeen in Brussel op een cruciale dag voor de onderhandelingen. De Britse premier Boris Johnson belt in de loop van de dag met voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de EU. Dan wordt besproken over het nog zinvol is om verder te onderhandelen.

Minister Raab kon niet zeggen wanneer dat belangrijke gesprek precies zal plaatsvinden. "Maar het zal later op de dag zijn", stelde hij. Zowel Johnson als Von der Leyen heeft zich eerder somber uitgesproken op de kans dat nog een handelsakkoord kan worden gesloten.

Tijd dringt

Dat de tijd dringt, komt doordat de relatie tussen Londen en Brussel aan het eind van jaar ingrijpend zal veranderen. Hoewel het Verenigd Koninkrijk eerder dit jaar al uit de EU stapte, houdt het land zich nog tot het eind van het jaar aan Europese regels. Die overgangsperiode moest gebruikt worden om een akkoord te sluiten over de toekomstige relatie.

Hoewel zondag wordt gezien als de deadline voor dat overleg, erkende Raab dat niet helemaal uitgesloten kan worden dat het overleg daarna nog doorgaat. Hij zei dat allicht alles uit de kast gehaald zal worden als "we er voor 99 procent zijn", maar stelde ook dat "de lat daarvoor hoog ligt".

Meer uit Financieel

Steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen

AMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.

7 minuten geleden
Chemieconcern BASF schrapt banen bij IT-afdeling

LUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF gaat meer banen schrappen door de aanhoudende moeilijke omstandigheden op de markt voor chemicaliƫn. Om meer kosten te besparen, wil de grootste chemieproducent van Europa het personeelsbestand van zijn interne IT-afdeling "aanzienlijk" terugdringen. Bij die afdeling werken ongeveer 8500 mensen.

21 minuten geleden
Duitsers drinken minder wijn door economische zorgen

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers hebben het afgelopen jaar een stuk minder wijn gedronken. De consumptie daalde met 7 procent, meldt het Deutsche Weininstitut (DWI) op basis van cijfers van marktonderzoeker Nielsen. Dat komt volgens de branchevereniging doordat consumenten door de haperende economie zuiniger aan deden.

22 minuten geleden
Bodemonderzoeker Fugro onderuit op Damrak na jaarcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Fugro ging vrijdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De bodemonderzoeker heeft een moeilijk jaar achter de rug en leed een nettoverlies door de zwakke marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee. Ook had Fugro last van vertragingen in de opstart van olie- en gasprojecten. Het bedrijf keert daardoor flink minder dividend uit en snijdt fors in de investeringen. Het aandeel werd bijna 11 procent lager gezet.

1 uur geleden
Bodemonderzoeker Fugro ziet tekenen van herstel windmarkt

LEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro ziet de eerste vroege tekenen van herstel van de offshore windmarkt, met name in Europa, nu overheden en de industrie samenwerken om de sector te ondersteunen. Het bedrijf meldde vrijdag bij de publicatie van de cijfers over 2025 "een uitdagend jaar" achter de rug te hebben. De onderneming kampte vorig jaar met verder afgezwakte marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee.

2 uur geleden
Verkoopprijzen Nederlandse industrie bijna 2 procent lager

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in januari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,9 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In december daalden de prijzen met 1,4 procent.

3 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic houdt voet bij stuk tegen druk Pentagon

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic weigert het ministerie van Defensie onbeperkte toegang te geven tot zijn technologie. Ook een compromisvoorstel van het Pentagon werd donderdag afgewezen. "Deze bedreigingen veranderen onze positie niet: we kunnen in goed geweten niet aan hun verzoek voldoen", aldus topman Dario Amodei.

4 uur geleden