Britse minister: nog een 'heel eind te gaan' in overleg met EU
LONDEN (ANP) - De Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk hebben nog een "heel eind te gaan" in hun onderhandelingen over een handelsakkoord. Dat zei de Britse minister van Buitenlandse Zaken Dominic Raab, die tegenover Sky News niet helemaal uitsloot dat de gesprekken toch weer langer doorgaan.
Britse en Europese onderhandelaars kwamen zondagochtend bijeen in Brussel op een cruciale dag voor de onderhandelingen. De Britse premier Boris Johnson belt in de loop van de dag met voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de EU. Dan wordt besproken over het nog zinvol is om verder te onderhandelen.
Minister Raab kon niet zeggen wanneer dat belangrijke gesprek precies zal plaatsvinden. "Maar het zal later op de dag zijn", stelde hij. Zowel Johnson als Von der Leyen heeft zich eerder somber uitgesproken op de kans dat nog een handelsakkoord kan worden gesloten.
Tijd dringt
Dat de tijd dringt, komt doordat de relatie tussen Londen en Brussel aan het eind van jaar ingrijpend zal veranderen. Hoewel het Verenigd Koninkrijk eerder dit jaar al uit de EU stapte, houdt het land zich nog tot het eind van het jaar aan Europese regels. Die overgangsperiode moest gebruikt worden om een akkoord te sluiten over de toekomstige relatie.
Hoewel zondag wordt gezien als de deadline voor dat overleg, erkende Raab dat niet helemaal uitgesloten kan worden dat het overleg daarna nog doorgaat. Hij zei dat allicht alles uit de kast gehaald zal worden als "we er voor 99 procent zijn", maar stelde ook dat "de lat daarvoor hoog ligt".
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie spreekt van een flinke domper voor boeren in Nederland, nu ze geen nieuwe uitzondering op de Europese mestregels krijgen. "Het is de omgekeerde wereld dat er minder gezonde dierlijke mest mag worden aangewend op grasland, terwijl er wel meer kunstmest mag worden gebruikt om de bodem te voeden", stelt de organisatie.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Novo Nordisk was dinsdag een grote winnaar op de aandelenbeurs in Kopenhagen. De Verenigde Staten gaven de Deense farmaceut goedkeuring voor het op de markt brengen van een pilversie van zijn populaire obesitasinjectie Wegovy. Het bedrijf wil in januari al beginnen met de verkoop in de VS.
56 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen in de loop van 2027 een importheffing op chips uit China op te leggen. Dit meldt het Amerikaanse handelsagentschap USTR na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onduidelijkheid voor Nederlandse boeren en tuinders "is compleet", nu ze niet hoeven te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Zo reageert land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland op het door Brussel afgewezen verzoek.
2 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Twee schepen van de grote Franse containervervoerder CMA CGM zijn weer door het Suezkanaal gevaren, meldt de autoriteit van het kanaal dinsdag. CMA CGM liet twee jaar geleden weten de belangrijke vaarroute voorlopig te mijden uit angst voor aanvallen van Houthi-rebellen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag gemengd geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar cijfers over de groei van de Amerikaanse economie in het derde kwartaal. Dat cijfer kwam nu pas naar buiten door de wekenlange shutdown van de federale overheid, waardoor publicaties van macro-economische gegevens flinke vertraging opliepen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie is in het derde kwartaal in het snelste tempo in twee jaar gegroeid, gesteund door veerkrachtige consumenten- en bedrijfsuitgaven en rustiger handelsbeleid. Dat volgt uit cijfers van het Bureau of Economic Analysis. De cijfers zouden eigenlijk veel eerder verschijnen, maar waren uitgesteld door de shutdown van de Amerikaanse overheid.
3 uur geleden