Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse minister naar China om banden aan te halen

Britse minister naar China om banden aan te halen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Buitenlandse Zaken, David Lammy, bezoekt volgens bronnen in de Britse regering komende week China in een poging om de verslechterde betrekkingen te verbeteren. De Labour-regering wil minder spanningen over Hongkong en over beschuldigingen dat China mensenrechten schendt en bezig is met spionagepraktijken.

De regering van premier Keir Starmer stelt dat de vorige Conservatieve regeringen veel fouten hebben gemaakt en Beijing te confronterend hebben benaderd. Er blijven fundamentele meningsverschillen met de Chinese regering, maar Lammy wil de banden aanhalen. Hij spreekt naar verwachting in Beijing met Chinese functionarissen en met vertegenwoordigers van Britse bedrijven in China.

De Britse minister van Financiën, Rachel Reeves, zou ook van plan zijn binnen afzienbare tijd China te bezoeken. Premier Starmer heeft in augustus met de Chinese president Xi Jinping gebeld. Hij zei hem dat de twee landen open over hun meningsverschillen moeten kunnen spreken en tegelijkertijd meer economische banden moeten nastreven en meer moeten samenwerken ten aanzien van internationale kwesties.

Meer uit Buitenland

India eist opheldering van Iran over beschieting van schepen

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.

6 minuten geleden
Schutter opent vuur in Kyiv, meerdere doden

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn meerdere doden gevallen, meldt de burgemeester van de Oekraïense hoofdstad Vitali Klytsjko. De politie heeft de man achtervolgd in een supermarkt, waar schoten worden gemeld.

10 minuten geleden
Trump: Iran kan ons niet chanteren met sluiting Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.

11 minuten geleden
President Brazilië hekelt Veiligheidsraad en Trump

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.

2 uur geleden
Macron beschuldigt Hezbollah van doden van Franse militair

BEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.

2 uur geleden
Leider Iran zegt dat Iran nederlagen aan vijand kan toedienen

TEHERAN (ANP/RTR) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Mojtaba Khamenei, heeft ter gelegenheid van de Dag van het Leger gedreigd dat Iran de vijand nieuwe nederlagen kan toebrengen. "De strijdkrachten van Iran die vertrouwen op de almachtige God en de steun van het volk, hebben de twee legers van het front van de wereldwijde arrogantie (Israël en de VS) voor de ogen van de wereld vernederd", aldus Khamenei.

3 uur geleden
Schepen beschoten in de Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Ten minste twee schepen zijn beschoten in de Straat van Hormuz, melden maritieme bronnen aan persbureau Reuters.

3 uur geleden