Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse minister naar China om banden aan te halen

Britse minister naar China om banden aan te halen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Buitenlandse Zaken, David Lammy, bezoekt volgens bronnen in de Britse regering komende week China in een poging om de verslechterde betrekkingen te verbeteren. De Labour-regering wil minder spanningen over Hongkong en over beschuldigingen dat China mensenrechten schendt en bezig is met spionagepraktijken.

De regering van premier Keir Starmer stelt dat de vorige Conservatieve regeringen veel fouten hebben gemaakt en Beijing te confronterend hebben benaderd. Er blijven fundamentele meningsverschillen met de Chinese regering, maar Lammy wil de banden aanhalen. Hij spreekt naar verwachting in Beijing met Chinese functionarissen en met vertegenwoordigers van Britse bedrijven in China.

De Britse minister van Financiën, Rachel Reeves, zou ook van plan zijn binnen afzienbare tijd China te bezoeken. Premier Starmer heeft in augustus met de Chinese president Xi Jinping gebeld. Hij zei hem dat de twee landen open over hun meningsverschillen moeten kunnen spreken en tegelijkertijd meer economische banden moeten nastreven en meer moeten samenwerken ten aanzien van internationale kwesties.

Meer uit Buitenland

Obama vergelijkt optreden ICE met handelwijze in dictaturen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.

28 minuten geleden
Acht hoofden gevonden in Ecuador met bericht 'Verboden te stelen'

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.

3 uur geleden
Nieuw team astronauten aangekomen op ruimtestation ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.

4 uur geleden
Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

8 uur geleden
Zwitserland: Oman faciliteert overleg tussen VS en Iran in Genève

BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.

9 uur geleden
Tientallen mensen gedood bij aanvallen op Nigeriaanse dorpen

ABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.

10 uur geleden
Immigratiedienst VS zette duizenden mensen onterecht vast

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.

10 uur geleden