Britse minister naar China om banden aan te halen
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Buitenlandse Zaken, David Lammy, bezoekt volgens bronnen in de Britse regering komende week China in een poging om de verslechterde betrekkingen te verbeteren. De Labour-regering wil minder spanningen over Hongkong en over beschuldigingen dat China mensenrechten schendt en bezig is met spionagepraktijken.
De regering van premier Keir Starmer stelt dat de vorige Conservatieve regeringen veel fouten hebben gemaakt en Beijing te confronterend hebben benaderd. Er blijven fundamentele meningsverschillen met de Chinese regering, maar Lammy wil de banden aanhalen. Hij spreekt naar verwachting in Beijing met Chinese functionarissen en met vertegenwoordigers van Britse bedrijven in China.
De Britse minister van Financiën, Rachel Reeves, zou ook van plan zijn binnen afzienbare tijd China te bezoeken. Premier Starmer heeft in augustus met de Chinese president Xi Jinping gebeld. Hij zei hem dat de twee landen open over hun meningsverschillen moeten kunnen spreken en tegelijkertijd meer economische banden moeten nastreven en meer moeten samenwerken ten aanzien van internationale kwesties.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.
1 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.
3 uur geledenPARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.
4 uur geledenTAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.
5 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) ontkennen de berichten dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu onlangs het land heeft bezocht. Het kantoor van de Israëlische premier zei woensdag dat Netanyahu in het geheim een ontmoeting had gehad met de president van de VAE.
6 uur geleden