Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse minister naar China om banden aan te halen

Britse minister naar China om banden aan te halen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Buitenlandse Zaken, David Lammy, bezoekt volgens bronnen in de Britse regering komende week China in een poging om de verslechterde betrekkingen te verbeteren. De Labour-regering wil minder spanningen over Hongkong en over beschuldigingen dat China mensenrechten schendt en bezig is met spionagepraktijken.

De regering van premier Keir Starmer stelt dat de vorige Conservatieve regeringen veel fouten hebben gemaakt en Beijing te confronterend hebben benaderd. Er blijven fundamentele meningsverschillen met de Chinese regering, maar Lammy wil de banden aanhalen. Hij spreekt naar verwachting in Beijing met Chinese functionarissen en met vertegenwoordigers van Britse bedrijven in China.

De Britse minister van Financiën, Rachel Reeves, zou ook van plan zijn binnen afzienbare tijd China te bezoeken. Premier Starmer heeft in augustus met de Chinese president Xi Jinping gebeld. Hij zei hem dat de twee landen open over hun meningsverschillen moeten kunnen spreken en tegelijkertijd meer economische banden moeten nastreven en meer moeten samenwerken ten aanzien van internationale kwesties.

Meer uit Buitenland

Exitpoll: liberale partij premier Golob nipt grootste in Slovenië

LJUBLJANA (ANP/AFP) - De parlementsverkiezingen in Slovenië worden volgens de exitpoll nipt gewonnen door de liberale Vrijheidsbeweging van premier Robert Golob. Zijn partij ging in de peilingen nek-aan-nek met de rechts-populistische SDS van oud-premier Janez Janša, een man die binnen de Europese Unie wordt gezien als een potentiële dwarsligger.

2 uur geleden
Trump: ICE-agenten gaan vanaf maandag helpen op vliegvelden

WASHINGTON (ANP) - Vanaf maandag gaan agenten van immigratiedienst ICE de beveiliging op vliegvelden helpen, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Dat is vanwege de discussie in het parlement over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS), waar zowel ICE als luchthavenbeveiliging onder vallen.

7 uur geleden
België herdenkt terreuraanslagen van 10 jaar geleden

BRUSSEL (ANP) - In België is stilgestaan bij de terroristische aanslagen van tien jaar geleden. In de Brusselse metro en op de luchthaven Zaventem gingen toen bommen af, waardoor 35 mensen om het leven kwamen. Honderden mensen raakten gewond.

8 uur geleden
Kolonisten stichten brand in dorpen Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Israëlische kolonisten hebben brand gesticht in Palestijnse dorpen op de bezette Westelijke Jordaanoever, meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF). De aanvallen vonden plaats in de nacht van zaterdag op zondag.

10 uur geleden
Israël versnelt sloop van Libanese huizen in frontliniedorpen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft samen met premier Benjamin Netanyahu de Israëlische krijgsmacht (IDF) opgedragen om "sneller Libanese huizen te slopen in frontliniedorpen" in het zuiden van Libanon. Dat is naar eigen zeggen nodig om een eind te maken aan de "bedreigingen voor Israëlische gemeenschappen".

11 uur geleden
Aantal gewonden in Zuid-Israël na Iraanse aanval loopt op

ARAD (ANP) - Het aantal gewonden na Iraanse aanvallen op de Zuid-Israëlische steden Arad en Dimona is opgelopen naar zeker 180, meldt Al Jazeera op basis van het Israëlische ministerie van Volksgezondheid. Iraanse raketten troffen de steden zaterdag. Op foto's en video's zijn zwaar beschadigde gebouwen te zien.

11 uur geleden
Analyse: Patriot-raket VS was betrokken bij explosie in Bahrein

MANAMA (ANP/RTR) - Een Patriot-raket van de Verenigde Staten was hoogstwaarschijnlijk betrokken bij een explosie in Bahrein waarbij tientallen burgers gewond raakten. Dat blijkt uit een expertanalyse die door persbureau Reuters is ingezien. Zowel Bahrein als Washington gaven Iran de schuld van de explosie op 9 maart. Daar werd geen bewijs voor geleverd.

13 uur geleden