Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse minister: mogelijk na Pasen weer terug naar normaal

Britse minister: mogelijk na Pasen weer terug naar normaal

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk tracht nog voor Kerstmis te beginnen met het vaccineren tegen Covid-19. Aan het begin van het nieuwe jaar zal dit op grote schaal worden uitgerold, waarna het leven na Pasen weer normaal wordt. Dat zei de Britse minister van Volksgezondheid Matt Hancock maandag.

"We hopen volgende maand te kunnen beginnen met vaccineren", zei Hancock tegen de BBC TV nadat farmaceut AstraZeneca had aangekondigd dat zijn vaccin voor 70 tot 90 procent effectief zou kunnen zijn.

"Het grootste deel van het vaccinatieprogramma zal plaatsvinden in januari, februari en maart. En we hopen dat ergens na Pasen de zaken weer normaal kunnen worden", verklaarde Hancock.

Quarantainetijd

De minister zei verder dat de regering kijkt naar verkorting van de tijd voor zelfisolatie als iemand in aanraking is gekomen met een andere persoon die het coronavirus heeft. Dat kan volgens Hancock door een nieuw testregime waarbij mensen zich elke dag kunnen laten testen. De huidige periode voor zelfisolatie is nog 14 dagen.

Hij zei dat het plan deze week wordt uitgeprobeerd en als het succesvol is, het eerst zal worden ingezet onder gezondheidswerkers.

Meer uit Buitenland

Merz prijst rol Jordanië in Gaza-oorlog

AMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.

29 minuten geleden
Zelensky ontmoet Europese leiders maandag in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.

2 uur geleden
Oekraïne valt Russische olieraffinaderij aan

KYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.

2 uur geleden
Qatar meldt kritieke fase onderhandelingen over Gaza

DOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.

6 uur geleden
Meer dan 900 doden door noodweer in Indonesië

BANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.

7 uur geleden
Afghanistan meldt burgerdoden door Pakistaanse aanval aan grens

SPIN BOLDAK (ANP/AFP) - Door een Pakistaanse aanval aan de grens in het zuidoosten van het land zijn volgens de Afghaanse autoriteiten zeker vier burgers en een lid van de Taliban om het leven gekomen. De landen beschuldigen elkaar ervan verantwoordelijk te zijn voor de botsing tussen troepen aan de grens bij Spin Boldak. Pakistan meldt drie gewonden. Volgens bewoners duurden de schietpartijen twee uur.

9 uur geleden
Bondskanselier Merz belt met president Abbas voor bezoek Israël

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft vlak voor een bezoek aan Jordanië en Israël president Mahmoud Abbas van de Palestijnse Autoriteit gebeld. Merz beklemtoonde daarbij volgens zijn woordvoerder dat Berlijn achter het vredesplan van president Donald Trump staat en dat hij verwelkomt dat de Palestijnse Autoriteit eraan meewerkt.

9 uur geleden