Britse minister maakt excuses aan voetballer Rashford
LONDEN (ANP) - De Britse gezondheidsminister Matt Hancock heeft zijn excuses aangeboden aan voetballer Marcus Rashford omdat hij hem eerder op de dag 'Daniel' had genoemd. De bewindsman deed dat toen hij de aanvaller van Manchester United hooglijk prees vanwege diens inzet voor kinderen uit arme gezinnen ten tijde van de coronacrisis.
Hancock zei dat Rashford iemand is waar het land trots op mag zijn. "Heel vervelend dat ik zijn voornaam verkeerd had", zei hij enkele uren later. "Gisteravond had ik mijn zoontje voorgelezen uit een boek van Harry Potter. Daarbij ging het vooral om het personage Daniel Radcliffe. Kennelijk zat dat vanochtend om 7 uur nog in mijn hoofd. Een andere reden voor deze vergissing kan ik niet bedenken."
Rashford had eerder al aangegeven het de minister niet zo zwaar aan te rekenen. "Ik ben in de afgelopen dagen wel voor ergere dingen uitgemaakt dan Daniel", zei de zwarte international van Engeland.
Rashford had eerder deze week via een open brief de politiek opgeroepen het initiatief waarbij etensbonnen beschikbaar gesteld worden voor de kinderen van arme gezinnen te verlengen. Premier Boris Johnson gaf al snel gehoor aan de oproep.
Van Rashford (22) is bekend dat hij vaak goede doelen ondersteunt, vooral ook met zijn eigen geld. Hij komt zelf uit een arm gezin. "Dat ik de voetballer ben geworden die ik ben, heb ik te danken aan mensen die ons destijds hebben geholpen door moeilijke tijden te komen."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
2 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao voetbalt in het Amerikaanse Houston het eerste duel ooit op een WK, met Duitsland als tegenstander. De wedstrijd tussen de ploeg van bondscoach Dick Advocaat en de viervoudig wereldkampioen begint op 14 juni om 19.00 uur Nederlandse tijd in het NRG Stadium. Curaçao speelt op 20 juni in Kansas City tegen Ecuador en sluit de groepsfase van het WK op 25 juni af met een wedstrijd tegen Ivoorkust in Philadelphia.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal begint op 14 juni het WK met een wedstrijd tegen Japan in Dallas. Dat werd bekend tijdens een show van de FIFA met oud-voetballers van 42 landen die zich al hebben geplaatst voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geleden