Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse minister maakt excuses aan voetballer Rashford

Britse minister maakt excuses aan voetballer Rashford

LONDEN (ANP) - De Britse gezondheidsminister Matt Hancock heeft zijn excuses aangeboden aan voetballer Marcus Rashford omdat hij hem eerder op de dag 'Daniel' had genoemd. De bewindsman deed dat toen hij de aanvaller van Manchester United hooglijk prees vanwege diens inzet voor kinderen uit arme gezinnen ten tijde van de coronacrisis.

Hancock zei dat Rashford iemand is waar het land trots op mag zijn. "Heel vervelend dat ik zijn voornaam verkeerd had", zei hij enkele uren later. "Gisteravond had ik mijn zoontje voorgelezen uit een boek van Harry Potter. Daarbij ging het vooral om het personage Daniel Radcliffe. Kennelijk zat dat vanochtend om 7 uur nog in mijn hoofd. Een andere reden voor deze vergissing kan ik niet bedenken."

Rashford had eerder al aangegeven het de minister niet zo zwaar aan te rekenen. "Ik ben in de afgelopen dagen wel voor ergere dingen uitgemaakt dan Daniel", zei de zwarte international van Engeland.

Rashford had eerder deze week via een open brief de politiek opgeroepen het initiatief waarbij etensbonnen beschikbaar gesteld worden voor de kinderen van arme gezinnen te verlengen. Premier Boris Johnson gaf al snel gehoor aan de oproep.

Van Rashford (22) is bekend dat hij vaak goede doelen ondersteunt, vooral ook met zijn eigen geld. Hij komt zelf uit een arm gezin. "Dat ik de voetballer ben geworden die ik ben, heb ik te danken aan mensen die ons destijds hebben geholpen door moeilijke tijden te komen."

Meer uit Voetbal

West Ham United na strafschoppen door in FA Cup

LONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.

55 minuten geleden
Kane terug in selectie Bayern München voor CL-duel met Atalanta

ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.

4 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

10 uur geleden
Technisch directeur Cruijff wil met Ajax direct meedoen om titel

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.

11 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

12 uur geleden
Spelersvakbond uit zorgen over veiligheid Iraanse voetbalsters

SYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.

13 uur geleden
AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

1 dag geleden