Britse minister maakt excuses aan voetballer Rashford
LONDEN (ANP) - De Britse gezondheidsminister Matt Hancock heeft zijn excuses aangeboden aan voetballer Marcus Rashford omdat hij hem eerder op de dag 'Daniel' had genoemd. De bewindsman deed dat toen hij de aanvaller van Manchester United hooglijk prees vanwege diens inzet voor kinderen uit arme gezinnen ten tijde van de coronacrisis.
Hancock zei dat Rashford iemand is waar het land trots op mag zijn. "Heel vervelend dat ik zijn voornaam verkeerd had", zei hij enkele uren later. "Gisteravond had ik mijn zoontje voorgelezen uit een boek van Harry Potter. Daarbij ging het vooral om het personage Daniel Radcliffe. Kennelijk zat dat vanochtend om 7 uur nog in mijn hoofd. Een andere reden voor deze vergissing kan ik niet bedenken."
Rashford had eerder al aangegeven het de minister niet zo zwaar aan te rekenen. "Ik ben in de afgelopen dagen wel voor ergere dingen uitgemaakt dan Daniel", zei de zwarte international van Engeland.
Rashford had eerder deze week via een open brief de politiek opgeroepen het initiatief waarbij etensbonnen beschikbaar gesteld worden voor de kinderen van arme gezinnen te verlengen. Premier Boris Johnson gaf al snel gehoor aan de oproep.
Van Rashford (22) is bekend dat hij vaak goede doelen ondersteunt, vooral ook met zijn eigen geld. Hij komt zelf uit een arm gezin. "Dat ik de voetballer ben geworden die ik ben, heb ik te danken aan mensen die ons destijds hebben geholpen door moeilijke tijden te komen."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
12 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
16 uur geleden