Britse minister maakt excuses aan voetballer Rashford
LONDEN (ANP) - De Britse gezondheidsminister Matt Hancock heeft zijn excuses aangeboden aan voetballer Marcus Rashford omdat hij hem eerder op de dag 'Daniel' had genoemd. De bewindsman deed dat toen hij de aanvaller van Manchester United hooglijk prees vanwege diens inzet voor kinderen uit arme gezinnen ten tijde van de coronacrisis.
Hancock zei dat Rashford iemand is waar het land trots op mag zijn. "Heel vervelend dat ik zijn voornaam verkeerd had", zei hij enkele uren later. "Gisteravond had ik mijn zoontje voorgelezen uit een boek van Harry Potter. Daarbij ging het vooral om het personage Daniel Radcliffe. Kennelijk zat dat vanochtend om 7 uur nog in mijn hoofd. Een andere reden voor deze vergissing kan ik niet bedenken."
Rashford had eerder al aangegeven het de minister niet zo zwaar aan te rekenen. "Ik ben in de afgelopen dagen wel voor ergere dingen uitgemaakt dan Daniel", zei de zwarte international van Engeland.
Rashford had eerder deze week via een open brief de politiek opgeroepen het initiatief waarbij etensbonnen beschikbaar gesteld worden voor de kinderen van arme gezinnen te verlengen. Premier Boris Johnson gaf al snel gehoor aan de oproep.
Van Rashford (22) is bekend dat hij vaak goede doelen ondersteunt, vooral ook met zijn eigen geld. Hij komt zelf uit een arm gezin. "Dat ik de voetballer ben geworden die ik ben, heb ik te danken aan mensen die ons destijds hebben geholpen door moeilijke tijden te komen."
Meer uit Voetbal
DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
3 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
6 uur geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
11 uur geleden