Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse minister: Johnson stapt niet op als premier

Britse minister: Johnson stapt niet op als premier

LONDEN (ANP/RTR) - Premier Boris Johnson gaat niet weg. Dat zei de Britse minister van Volksgezondheid Sajid Javid donderdag in antwoord op de vraag of hij zich kandidaat zou willen stellen om premier te worden. "Hij gaat nergens heen", zei Javid op de vraag of hij in de race zou zijn om Johnsons baan over te nemen.

Een groep Britse conservatieve parlementariërs probeert partijgenoot en premier Boris Johnson weg te krijgen, maar de premier ging woensdag in het parlement in de tegenaanval. Johnson was niet onder de indruk van de felle kritiek op hem en zei niet uit zichzelf af te zullen treden.

Volgens de regels van de partij moet 15 procent, nu 54 van de 359, van de conservatieve afgevaardigden een verzoek voor een stemming indienen bij het partijbestuur. De groep die Johnson wil vervangen door een andere premier zou woensdag uit rond de twintig vooral recent gekozen parlementsleden bestaan.

Meer uit Buitenland

Scholier (13) valt in Rome docente aan en wil dat livestreamen

ROME (ANP) - Een Italiaanse scholier heeft op een school in Rome een lerares aangevallen en geprobeerd dat te livestreamen. De 13-jarige jongen spoot pepperspray in het gezicht van het slachtoffer en stak vervolgens met een mes, schrijft persbureau ANSA.

24 minuten geleden
Bespreking geassocieerd EU-lidmaatschap Canada start in oktober

BRUSSEL (ANP) - Op een top van de EU en Canada eind oktober worden de eerste inhoudelijke politieke besprekingen gevoerd over het geassocieerde EU-lidmaatschap voor Canada. Dat zei een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag. Dan gaan de EU en Canada "de kaders verkennen om onze relatie te versterken en concreet invulling te geven aan dit grote, gedurfde en mooie idee", voegde de woordvoerder daaraan toe.

27 minuten geleden
Rusland ontbiedt Britse gezant om wapenleveringen aan Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Britse zaakgelastigde in Moskou ontboden. Rusland is boos over nieuwe Britse wapenleveringen aan Oekraïne.

37 minuten geleden
Ruim 100.000 mensen op de vlucht binnen Jemen, melden VN

SANAA (ANP/RTR) - In de afgelopen twee weken zijn door de aanhoudende gevechten langs de westkust zeker 112.000 mensen ontheemd geraakt binnen Jemen, meldt de VN-organisatie voor migratie (IOM) vrijdag. Bijna 3000 mensen zijn over zee naar het Oost-Afrikaanse Djibouti gevlucht.

1 uur geleden
Raad van Europa: parlementsverkiezingen in Rusland zijn nep

STRAATSBURG (ANP) - De parlementsverkiezingen in Rusland zijn "neppe verkiezingen die tot een nepparlement leiden", zegt de Raad van Europa in een verklaring op de eerste dag waarop de Russen kunnen stemmen voor de Doema, het Russische lagerhuis.

2 uur geleden
EU keert 3,3 miljard euro uit aan Oekraïne voor defensie

BRUSSEL (ANP) - De EU keert 3,3 miljard euro uit aan Oekraïne, meldt de Europese Commissie vrijdag. Het geld is bedoeld voor drones en raketten en de bescherming van het luchtruim tegen Russische luchtaanvallen.

2 uur geleden
Zwemmer overleden door haaienbeet voor westkust Australië

PERTH (ANP/AFP) - Voor de westkust van Australië is vrijdag een man om het leven gekomen door een haaienbeet, meldt de politie. De man werd aangevallen terwijl hij bij een populair strand in de buurt van de stad Perth zwom.

3 uur geleden