Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse minister: Johnson stapt niet op als premier

Britse minister: Johnson stapt niet op als premier

LONDEN (ANP/RTR) - Premier Boris Johnson gaat niet weg. Dat zei de Britse minister van Volksgezondheid Sajid Javid donderdag in antwoord op de vraag of hij zich kandidaat zou willen stellen om premier te worden. "Hij gaat nergens heen", zei Javid op de vraag of hij in de race zou zijn om Johnsons baan over te nemen.

Een groep Britse conservatieve parlementariërs probeert partijgenoot en premier Boris Johnson weg te krijgen, maar de premier ging woensdag in het parlement in de tegenaanval. Johnson was niet onder de indruk van de felle kritiek op hem en zei niet uit zichzelf af te zullen treden.

Volgens de regels van de partij moet 15 procent, nu 54 van de 359, van de conservatieve afgevaardigden een verzoek voor een stemming indienen bij het partijbestuur. De groep die Johnson wil vervangen door een andere premier zou woensdag uit rond de twintig vooral recent gekozen parlementsleden bestaan.

Meer uit Buitenland

Dodental en aantal vermisten in Spanje naar boven bijgesteld

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse autoriteiten hebben het dodental door de natuurbrand in het zuiden van het land bijgesteld naar boven. Twaalf mensen kwamen om het leven en nog eens 23 personen worden vermist.

27 minuten geleden
Voorgesteld Belgisch tolvignet geldt niet voor motorrijders

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het voorgestelde tolvignet dat België wil invoeren vanaf mei 2027 geldt niet voor motorrijders, maar alleen voor auto's. Dat hebben de Vlaamse minister van Financiën Ben Weyts en de Waalse minister van Mobiliteit François Desquesnes vrijdag gemeld op een persconferentie.

52 minuten geleden
Geëvacueerden natuurbranden zuidoosten Frankrijk mogen naar huis

PERPIGNAN (ANP/BELGA) - Van de inwoners die waren geëvacueerd door de natuurbranden in het departement Pyrénées-Orientales, in het zuidoosten van Frankrijk, mogen vrijdag ook de laatste terugkeren naar hun huizen, meldt de prefectuur op X. Donderdag mochten de bewoners van negen gemeenten al terug naar huis.

1 uur geleden
Zelensky en Rutte maandag bij Oekraïne-overleg in Parijs

PARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en NAVO-chef Mark Rutte schuiven komende week aan bij de bijeenkomst van de zogenoemde coalitie van bereidwillige landen in Parijs. Dat meldt het kantoor van de Franse president. Het samenwerkingsverband komt maandag bijeen in Parijs om daar te spreken over de oorlog in Oekraïne, zo voegt het Élysée toe.

1 uur geleden
Duitse Bondsdag keurt omstreden hervorming gezondheidszorg goed

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Duitse parlement, de Bondsdag, heeft vrijdag een omstreden besparingspakket voor de gezondheidszorg goedgekeurd.

1 uur geleden
Rusland in gesprek met Turkije over verkoop S-400 aan derde land

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin zegt in gesprek te zijn met Turkije over de Russische S-400-raketsystemen waarover Ankara beschikt. Het gaat daarbij om verkoop van de twee systemen aan een derde land.

2 uur geleden
Hongarije sluit zich aan bij het Openbaar Ministerie van de EU

BRUSSEL (ANP) - Hongarije sluit zich aan bij het Europees Openbaar Ministerie (EPPO), dat EU-lidstaten controleert op fraude en corruptie met EU-geld. Daarmee breekt de nieuwe premier Péter Magyar opnieuw met beleid van zijn voorganger Viktor Orbán, die altijd weigerde EPPO toegang te geven tot Hongarije.

2 uur geleden