Britse minister: ik zou mijn feestende buren aangeven
LONDEN (ANP) - De Britse minister van Binnenlandse Zaken zou haar buren aangeven als die een feest bouwen in coronatijd. "Als er een groot feest gaande is, is het goed om de politie te bellen", zei minister Priti Patel tegen Sky News.
In Engeland mogen vanwege de coronacrisis geen sociale bijeenkomsten meer worden gehouden met meer dan zes mensen. De autoriteiten hopen zo de verspreiding van het besmettelijke virus tegen te gaan. Boetes voor overtreders kunnen oplopen tot wel 3200 pond (bijna 3500 euro).
Ook minister Patel zou naar eigen zeggen aan de bel trekken als haar buren de regels overtreden. "Ik ben zelden thuis", zei de minister. "Maar als ik iets zag waarvan ik dacht dat het niet door de beugel kan, dan zou ik eerlijk gezegd de politie bellen."
De minister kreeg de vraag of ze bedoelt dat ze haar buren zou verklikken, maar daar gaat het volgens haar niet om. "Het gaat om persoonlijke verantwoordelijkheid nemen."
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.
28 minuten geledenGAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het mysterieuze cadeau dat de Amerikaanse president Donald Trump claimt van Iran te hebben gekregen, was de veilige doorgang van een aantal tankers door de Straat van Hormuz. Dat vertellen een Arabische en Amerikaanse functionaris aan de Israëlische nieuwssite The Times of Israel.
7 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland van een poging de Verenigde Staten te chanteren tijdens de oorlog met Iran. De Russen zouden hebben aangeboden geen militaire inlichtingen met Iran meer te delen als de VS hun inlichtingensteun aan Oekraïne stopzetten.
8 uur geleden