Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse minister: ik zou mijn feestende buren aangeven

Britse minister: ik zou mijn feestende buren aangeven

LONDEN (ANP) - De Britse minister van Binnenlandse Zaken zou haar buren aangeven als die een feest bouwen in coronatijd. "Als er een groot feest gaande is, is het goed om de politie te bellen", zei minister Priti Patel tegen Sky News.

In Engeland mogen vanwege de coronacrisis geen sociale bijeenkomsten meer worden gehouden met meer dan zes mensen. De autoriteiten hopen zo de verspreiding van het besmettelijke virus tegen te gaan. Boetes voor overtreders kunnen oplopen tot wel 3200 pond (bijna 3500 euro).

Ook minister Patel zou naar eigen zeggen aan de bel trekken als haar buren de regels overtreden. "Ik ben zelden thuis", zei de minister. "Maar als ik iets zag waarvan ik dacht dat het niet door de beugel kan, dan zou ik eerlijk gezegd de politie bellen."

De minister kreeg de vraag of ze bedoelt dat ze haar buren zou verklikken, maar daar gaat het volgens haar niet om. "Het gaat om persoonlijke verantwoordelijkheid nemen."

Meer uit Buitenland

Clintons pleiten voor publieke getuigenis over Epstein-banden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton en zijn vrouw en oud-minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton willen dat hun verklaring over hun banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein niet achter gesloten deuren plaatsvindt. Op X schrijft het voormalige staatshoofd (1993-2001) dat een niet-publieke verklaring, zoals nu het plan is, zou neerkomen op een schijnproces en "pure politiek". "Laten we stoppen met deze spelletjes en dit op de juiste manier doen: middels een publieke verklaring."

5 minuten geleden
NAVO-centra in Nederland maken zich op voor vertrek Amerikanen

UTRECHT (ANP) - De Verenigde Staten trekken Amerikaanse medewerkers terug uit NAVO-kenniscentra in Nederland. De twee zogeheten Centres of Excellence (COE's) in Utrecht en Den Haag maken zich op voor een "herijking" van de Amerikaanse aanwezigheid, meldt een van de centra. Hoeveel Amerikanen er precies vertrekken en welke weerslag dat heeft op de centra kunnen ze nog niet inschatten.

47 minuten geleden
Oekraïne meldt opnieuw aanvallen op stroomvoorziening

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw grootschalige aanvallen uitgevoerd op de Oekraïense energie-infrastructuur, meldt minister van Energie Denys Sjmyhal. Daardoor is in veel regio's van het land de stroom uitgeschakeld, schrijft netbeheerder Ukrenergo op Facebook. Ook zijn de geplande stroomonderbrekingen per regio, bedoeld om te kunnen voldoen aan de stroomvraag, tijdelijk onderbroken.

1 uur geleden
Trump: gesprekken VS en Iran gaan volgende week verder

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.

6 uur geleden
Cuba neemt noodmaatregelen om energiecrisis het hoofd te bieden

HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiële diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.

6 uur geleden
Twee doden door lawine in Slowakije

BRATISLAVA (ANP) - Twee mensen zijn omgekomen door een lawine in de Hoge Tatra, een hooggebergte op de grens tussen Slowakije en Polen, aldus de lokale autoriteiten. De slachtoffers waren twee mannen uit Hongarije van 37 en 38 jaar.

6 uur geleden
China maakt terdoodveroordeling Canadees ongedaan

OTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.

8 uur geleden