Britse minister: ik zou mijn feestende buren aangeven
LONDEN (ANP) - De Britse minister van Binnenlandse Zaken zou haar buren aangeven als die een feest bouwen in coronatijd. "Als er een groot feest gaande is, is het goed om de politie te bellen", zei minister Priti Patel tegen Sky News.
In Engeland mogen vanwege de coronacrisis geen sociale bijeenkomsten meer worden gehouden met meer dan zes mensen. De autoriteiten hopen zo de verspreiding van het besmettelijke virus tegen te gaan. Boetes voor overtreders kunnen oplopen tot wel 3200 pond (bijna 3500 euro).
Ook minister Patel zou naar eigen zeggen aan de bel trekken als haar buren de regels overtreden. "Ik ben zelden thuis", zei de minister. "Maar als ik iets zag waarvan ik dacht dat het niet door de beugel kan, dan zou ik eerlijk gezegd de politie bellen."
De minister kreeg de vraag of ze bedoelt dat ze haar buren zou verklikken, maar daar gaat het volgens haar niet om. "Het gaat om persoonlijke verantwoordelijkheid nemen."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.
2 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
10 uur geleden