Britse minister Hancock onder vuur over affaire en baan vriendin
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Volksgezondheid Matt Hancock ligt onder vuur, omdat hij als cruciaal figuur in het coronabeleid een goede vriendin als adviseur heeft aangesteld en volgens Britse media ook een affaire met haar had. De krant The Sun heeft beelden verspreid van de minister die zijn adviseur Gina Coladangelo kust en omhelst, kennelijk op 6 mei in zijn eigen ministerie.
Beide veertigers zijn getrouwd en hebben kinderen. Ze kennen elkaar uit hun studietijd aan de Universiteit van Oxford. Coladangelo is een steenrijke lobbyiste die daarnaast een belangrijke functie heeft in de modeketen Oliver Bonas van haar echtgenoot Oliver Tress. Hancocks collega van Transport, Grant Shapps, heeft tegenover media beklemtoond dat dit een privékwestie is. Hij zei dat Coladangelo door het ministerie van Hancock via "een zeer streng proces" is geworven.
De oppositiepartijen Labour en Liberaal Democraten hebben de minister opgeroepen op te stappen. Hancock zei in een eerste reactie dat hij zich verontschuldigt omdat hij de coronaregels overtrad en geen afstand hield. Hij heeft er spijt van dat hij "zo veel mensen heeft laten vallen". Maar hij blijft naar eigen zeggen op zijn post om het land uit de pandemie te halen. Hij zou het fijn vinden als zijn privéleven in deze persoonlijke kwestie verder wordt gerespecteerd.
Meer uit Buitenland
WIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog denkt alleen aan de belangen van Israël wanneer hij het gratieverzoek van premier Benjamin Netanyahu in overweging neemt. Dat zei de president maandag in een verklaring.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander proactiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.
2 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental als gevolg van natuurgeweld in delen van Azië is opgelopen tot meer dan duizend. Sri Lanka kampte de afgelopen dagen met de overtrekkende cycloon Ditwah. Verderop, in Indonesië, Thailand en Maleisië, leidde een moesson tot flinke overstromingen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ontvangt dinsdagmiddag de Amerikaanse topfunctionaris Steve Witkoff. Het Kremlin heeft bevestigd dat de twee elkaar zullen ontmoeten in Moskou.
5 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP/RTR) - In het onderzoek naar de dodelijke brand in een appartementencomplex in Hongkong zijn inmiddels dertien arrestaties verricht. Dat meldt politiechef Chan Tung. Onderzocht wordt of de arrestanten dood door schuld kan worden verweten. Bij de brand, die zeven woontorens besloeg, kwamen zeker 151 mensen om het leven. Meer dan veertig mensen worden nog vermist.
5 uur geleden