Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse minister Hancock onder vuur over affaire en baan vriendin

Britse minister Hancock onder vuur over affaire en baan vriendin

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Volksgezondheid Matt Hancock ligt onder vuur, omdat hij als cruciaal figuur in het coronabeleid een goede vriendin als adviseur heeft aangesteld en volgens Britse media ook een affaire met haar had. De krant The Sun heeft beelden verspreid van de minister die zijn adviseur Gina Coladangelo kust en omhelst, kennelijk op 6 mei in zijn eigen ministerie.

Beide veertigers zijn getrouwd en hebben kinderen. Ze kennen elkaar uit hun studietijd aan de Universiteit van Oxford. Coladangelo is een steenrijke lobbyiste die daarnaast een belangrijke functie heeft in de modeketen Oliver Bonas van haar echtgenoot Oliver Tress. Hancocks collega van Transport, Grant Shapps, heeft tegenover media beklemtoond dat dit een privékwestie is. Hij zei dat Coladangelo door het ministerie van Hancock via "een zeer streng proces" is geworven.

De oppositiepartijen Labour en Liberaal Democraten hebben de minister opgeroepen op te stappen. Hancock zei in een eerste reactie dat hij zich verontschuldigt omdat hij de coronaregels overtrad en geen afstand hield. Hij heeft er spijt van dat hij "zo veel mensen heeft laten vallen". Maar hij blijft naar eigen zeggen op zijn post om het land uit de pandemie te halen. Hij zou het fijn vinden als zijn privéleven in deze persoonlijke kwestie verder wordt gerespecteerd.

Meer uit Buitenland

Frans museum meldt diefstal van kunstzinnige banaan

METZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.

1 uur geleden
Aanpak drugsgeweld centraal bij presidentsverkiezingen Colombia

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.

4 uur geleden
Libanon meldt doden en gewonden door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.

6 uur geleden
Meer arrestaties en gewonden bij voetbalrellen in Parijs

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.

7 uur geleden
Frankrijk wil spoedvergadering VN-Veiligheidsraad om Libanon

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.

8 uur geleden
Maltese Arbeidspartij wint voor vierde keer op rij verkiezingen

VALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.

8 uur geleden
Burgemeester Parijse centrumwijk wil verbod feestjes bekerwinst

PARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.

10 uur geleden