Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse minister erkent 'onregelmatigheid' na mislukte rakettest

Britse minister erkent 'onregelmatigheid' na mislukte rakettest

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering is in verlegenheid gebracht door berichten dat opnieuw een proeflancering van een dure Trident II-raket is mislukt. Minister van Defensie Grant Shapps zag zich genoodzaakt te benadrukken dat het kernwapenarsenaal van zijn land nog steeds inzetbaar is. "De regering heeft er alle vertrouwen in dat de Britse afschrikkingsmacht nog steeds effectief, betrouwbaar en afschrikwekkend is", liet de bewindsman schriftelijk weten aan het parlement.

De mededeling volgde op berichten dat de raket vorige maand na de lancering in zee is gestort voor de Amerikaanse kust. Dat gebeurde volgens Britse media naast de onderzeeboot die de geavanceerde raket had afgevuurd. Shapps zou zelf aanwezig zijn geweest bij de mislukte test.

De berichtgeving leidde ook tot bezorgde politieke reacties. Oppositiepartij Labour vond dat Shapps opheldering moest geven. "Er was sprake van een onregelmatigheid", erkende de minister daarop in zijn schriftelijke verklaring. "Maar die hing specifiek samen met deze gebeurtenis. Er zijn geen gevolgen voor de inzetbaarheid van het Trident-systeem."

Proeflanceringen van de Trident II zijn een zeldzaamheid, omdat de projectielen miljoenen kosten, schrijft de krant The Sun, die het nieuws als eerste naar buiten bracht. De Trident II zou sinds 1994 slechts twaalf keer zijn afgevuurd door de Britse strijdkrachten. De laatste twee lanceringen mislukten. Het projectiel kan worden voorzien van kernkoppen, maar daar zou geen sprake van zijn geweest bij de mislukte wapentest.

Meer uit Buitenland

CNN: Kremlin voert beveiliging Poetin op vanwege moordaanslagen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin heeft de persoonlijke beveiliging van de Russische president Vladimir Poetin "drastisch opgevoerd", blijkt uit een rapport van een Europese inlichtingendienst dat CNN in handen heeft gekregen. Aanleiding zouden een reeks moordaanslagen op hoge Russische militairen zijn en de angst voor een staatsgreep.

6 minuten geleden
VS laten opvarenden in beslag genomen Iraans schip vrij

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben 22 bemanningsleden van een Iraans containerschip waarop ze afgelopen maand beslag legden, overgebracht naar Pakistan. Volgens het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zullen de opvarenden worden overgeleverd aan Iran. Het ministerie spreekt van een stap die het vertrouwen tussen de strijdende partijen moet verbeteren.

27 minuten geleden
EU-buitenlandchef verrast door timing terugtrekken VS-troepen

JEREVAN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas was verrast door de timing van de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om Amerikaanse troepen uit Duitsland weg te halen. "Ik denk dat het aantoont dat we de Europese pijler binnen de NAVO echt moeten versterken en dat we echt meer moeten doen", zei Kallas voorafgaand aan een top van de Europese Politieke Gemeenschap in de Armeense hoofdstad Jerevan.

40 minuten geleden
Iran executeert drie mannen om banden met Israël

TEHERAN (ANP) - Iran heeft drie mannen geëxecuteerd die beschuldigd werden van samenwerking met de Israëlische inlichtingendienst Mossad. Al Jazeera meldt dat twee van de mannen betrokken zouden zijn geweest bij de dood van een lid van de Iraanse veiligheidsdiensten.

53 minuten geleden
Macron zegt nu niet te willen deelnemen aan nieuwe Hormuz-missie

JEREVAN (ANP) - Frankrijk zal niet deelnemen aan de door de VS geleide Hormuz-missie zolang daaromtrent onduidelijkheid bestaat. Dat zegt president Emmanuel Macron in Jerevan, voorafgaand aan een Europese top in de Armeense hoofdstad.

58 minuten geleden
Rutte: Europa heeft boodschap Trump begrepen en regelt legerbases

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De boodschap dat Europese landen de afspraken met de Verenigde Staten over het gebruik van militaire bases moeten nakomen is overgekomen in Europa, zegt NAVO-topman Mark Rutte. "Ze zorgen er nu voor dat alle bilaterale overeenkomsten worden uitgevoerd" die de VS en Europese bondgenoten daarover hebben gesloten.

59 minuten geleden
Israël komt met nieuwe evacuatiebevelen Zuid-Libanon

BEIROET (ANP) - Israël heeft opnieuw inwoners in het zuiden van Libanon opgeroepen hun huizen te verlaten. De Israëlische krijgsmacht (IDF) dreigt met een nieuwe aanval. Zondag vaardigde de IDF ook al evacuatiebevelen uit voor elf dorpen in Zuid-Libanon.

2 uur geleden