Britse minister: doe alles om tragedies op Kanaal te voorkomen
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Binnenlandse Zaken James Cleverly zegt dat de dood van zeker vijf mensen op het Kanaal laat zien dat er ingegrepen moest worden. Daar is de regering ook mee bezig, benadrukt hij. Een belangrijk onderdeel van het beleid is de omstreden Rwandawet, die enkele uren eerder was aangenomen.
"Dit soort tragedies moeten stoppen", schrijft Cleverly bij een bericht over de doden die dinsdagochtend vielen op zee. "Deze regering doet alles wat we kunnen om een einde te maken aan deze handel, de boten te stoppen en uiteindelijk het verdienmodel van de kwaadaardige mensensmokkelbendes te verstoren, waardoor zij geen levens meer in gevaar kunnen brengen."
Met de Rwandawet kunnen mensen die over het Kanaal van Frankrijk naar Engeland zijn gevaren gedeporteerd worden naar Rwanda. Het idee is dat die wet mensen zal afschrikken om de oversteek te wagen. Critici betwijfelen of dat zal werken.
De Franse autoriteiten zijn nog altijd bezig met een reddingsactie op het Kanaal. Daar raakten meer dan honderd opvarenden van een kleine boot te water. Vijf van hen kwamen om het leven. Er zijn volgens de Fransen nog meer boten vertrokken, maar of er ook nog meer mensen in gevaar zijn, is nog onduidelijk.
Meer uit Buitenland
KHARG (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben aanvallen uitgevoerd op het Iraanse eiland Kharg. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van een anonieme Amerikaanse bron. Eerder meldde ook Iran International al dat er meerdere explosies waren op het voor de Iraanse olie-export zeer belangrijke eiland.
6 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy heeft in de rechtszaal gezegd onschuldig te zijn aan de beschuldigingen van corruptie in de beruchte 'Libië-affaire'. Sarkozy werd in die zaak eerder veroordeeld tot vijf jaar gevangenis, maar ging in hoger beroep en moest daarom dinsdag opnieuw getuigen.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vreemdelingenpolitie ICE heeft sinds het aantreden van president Donald Trump meer dan 800 aanhoudingen verricht na tips van de luchthavenbeveiliging. Dat komt volgens persbureau Reuters naar voren uit interne gegevens van ICE.
13 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname neemt met staatseer afscheid van oud-president Chandrikapersad Santokhi, die op 30 maart op 67-jarige leeftijd overleed. De witte houten kist met zijn lichaam, bedekt met de Surinaamse vlag, arriveerde dinsdagochtend vroeg met militaire begeleiding bij huize Santokhi in Lelydorp, ruim twintig kilometer van Paramaribo. Familie, buurtgenoten en politieke vrienden namen daar afscheid van 'Chan'.
53 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft een aantal voorwaarden opgesteld voor een duurzame vrede met de Verenigde Staten, zegt een Iraanse functionaris tegen persbureau Reuters. Een van die voorwaarden zou zijn dat Iran toestemming krijgt om tol te heffen op de Straat van Hormuz, de zeestraat die zeer belangrijk is voor de wereldwijde oliehandel.
58 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Turkse autoriteiten melden dat zeker één schutter om het leven is gekomen door een vuurgevecht met de politie nabij het Israëlische consulaat in Istanbul. Nog eens twee aanvallers raakten gewond, meldt gouverneur Davut Gül.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door een schietincident in de buurt van het Israëlische consulaat in Istanbul. Ook raakten twee agenten gewond, berichten Turkse media.
2 uur geleden