Britse minister: Delta-variant 40 procent overdraagbaarder
LONDEN (ANP/AFP) - De Delta-variant van het coronavirus is naar schatting 40 procent overdraagbaarder dan de Britse 'Alfa-variant' die leidde tot de laatste lockdown. Dat zegt de Britse minister van Volksgezondheid Matt Hancock tegen Sky News. De minister baseert zich op de cijfers van de Scientific Advisory Group for Emergencies (SAGE), dat de regering adviseert.
Door de Delta-variant neemt het aantal besmettingen op het Britse eiland weer toe. Dat brengt de plannen in gevaar om het land van het slot te halen. De bedoeling was de Covid-19-restricties op 21 juni te beëindigen. "We zullen nog een week naar de data kijken en daarna een oordeel vellen", zei Hancock zondag tegen de BBC daarover, waarbij hij benadrukte dat de regering "absoluut openstond" om de heropening uit te stellen.
Mensen die twee coronaprikken hebben gehad zijn voldoende beschermd tegen beide varianten van het virus, voegde Hancock eraan toe. De Delta-variant, die als eerste in India opdook, is nu de dominante variant van het virus in het Verenigd Koninkrijk. Ongeveer 40 miljoen Britten hebben minstens één dosis van een coronavaccin gekregen. 27 miljoen Britten, meer dan de helft van de volwassenen, heeft zelfs al twee prikken gehad.
Meer uit Buitenland
LUZERN (ANP/AFP) - Iran voert in Zwitserland nog steeds gesprekken met de Verenigde Staten, met bemiddeling van Pakistan en Qatar. De gesprekken zijn gericht op het beëindigen van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei een diplomaat die op de hoogte is van de onderhandelingen zondagavond tegen persbureau AFP.
2 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - Ramiro Valdés, een nauwe medewerker van de gebroeders Fidel en Raúl Castro, is op 94-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel bekendgemaakt. De Castro's waren toonaangevende figuren in de Cubaanse revolutie, die in 1959 eindigde met de afzetting van dictator Fulgencio Batista.
2 uur geledenLUZERN (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De Iraanse delegatie heeft in Zwitserland de locatie van de onderhandelingen met de Verenigde Staten verlaten, melden Iraanse persbureaus Tasnim en Fars op basis van bronnen. De Iraniërs zouden zijn vertrokken uit protest tegen het dreigement dat de Amerikaanse president Donald Trump tijdens de gesprekken uitte om Iran opnieuw aan te vallen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft het idee van een Israëlische veiligheidszone in Libanon verworpen. Eerder op zondag had de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gezegd dat zijn troepen in het zuiden van het land zouden blijven "zolang dat nodig is".
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia duurden de eerste gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran tachtig minuten en is het Iraanse kernprogramma nog niet aan de orde gekomen. Delegaties van de VS en Iran zijn in Zwitserland bijeen om met bemiddeling van Pakistan en Qatar een onlangs overeengekomen 'memorandum van overeenstemming' uit te werken in een definitief vredesakkoord.
5 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/AFP) - De Ethiopische premier Abiy Ahmed heeft de parlementsverkiezingen met een ruime meerderheid gewonnen. Volgens de kiescommissie krijgt zijn Welvaartspartij (PP) 90 procent van de zetels in handen, ongeveer net zoveel als vijf jaar geleden.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De helft van Frankrijk krijgt maandag te maken met code rood vanwege de hitte, meldt weerinstituut Météo-France. De temperaturen zullen naar verwachting verder oplopen tijdens deze hevige hittegolf.
6 uur geleden