Britse minister: coronavaccin wordt niet verplicht
LONDEN (ANP/RTR) - Inwoners van het Verenigd Koninkrijk mogen zelf gaan beslissen of ze zich laten inenten tegen het coronavirus. Minister van Volksgezondheid Matt Hancock zei tegen de BBC dat zijn regering geen plannen heeft om met een vaccinatieplicht te komen.
Hancock vindt zo'n verplichting niet nodig. Hij sprak de verwachting uit dat het "overgrote deel" van zijn landgenoten zich op vrijwillige basis laat vaccineren. De meest kwetsbare mensen komen dan eerst aan de beurt.
De Britse regering heeft gezondheidsdienst NHS gevraagd om vanaf begin december "klaar te staan" om vaccins toe te dienen, zei Hancock bij Sky News. Hij benadrukt dat pas mensen worden ingeënt als de regering er zeker van is dat het vaccin veilig is.
Logistieke uitdaging
Wereldwijd wordt koortsachtig gewerkt aan middelen tegen het coronavirus. Farmaceut Pfizer maakte maandag bekend dat het eigen coronavaccin volgens voorlopige onderzoeksresultaten voor 90 procent effectief is bij het voorkomen van een besmetting.
Verspreiding van dat vaccin wordt experts een logistieke uitdaging, omdat het bij min 70 graden opgeslagen moet worden. Proefpersonen kregen twee doses toegediend. Daar zat enkele weken tussen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Als Iran vreedzame demonstranten neerschiet en "op gewelddadige wijze vermoordt", zullen de Verenigde Staten hen te hulp schieten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. "We staan paraat en zijn klaar om in actie te komen."
1 uur geledenCRANS-MONTANA/LAUSANNE (ANP/DPA) - Ongeveer 13 volwassenen en 8 minderjarigen onder de slachtoffers van de brand in het Zwitserse Crans-Montana hebben brandwonden over meer dan 60 procent van hun lichaam, heeft een arts van de universiteitskliniek in Lausanne, waar ze zijn opgenomen, tegen de Zwitserse zender RTS gezegd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.
6 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."
9 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.
14 uur geleden