Britse minister: coronavaccin wordt niet verplicht
LONDEN (ANP/RTR) - Inwoners van het Verenigd Koninkrijk mogen zelf gaan beslissen of ze zich laten inenten tegen het coronavirus. Minister van Volksgezondheid Matt Hancock zei tegen de BBC dat zijn regering geen plannen heeft om met een vaccinatieplicht te komen.
Hancock vindt zo'n verplichting niet nodig. Hij sprak de verwachting uit dat het "overgrote deel" van zijn landgenoten zich op vrijwillige basis laat vaccineren. De meest kwetsbare mensen komen dan eerst aan de beurt.
De Britse regering heeft gezondheidsdienst NHS gevraagd om vanaf begin december "klaar te staan" om vaccins toe te dienen, zei Hancock bij Sky News. Hij benadrukt dat pas mensen worden ingeënt als de regering er zeker van is dat het vaccin veilig is.
Logistieke uitdaging
Wereldwijd wordt koortsachtig gewerkt aan middelen tegen het coronavirus. Farmaceut Pfizer maakte maandag bekend dat het eigen coronavaccin volgens voorlopige onderzoeksresultaten voor 90 procent effectief is bij het voorkomen van een besmetting.
Verspreiding van dat vaccin wordt experts een logistieke uitdaging, omdat het bij min 70 graden opgeslagen moet worden. Proefpersonen kregen twee doses toegediend. Daar zat enkele weken tussen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander pro-actiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.
7 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.
8 minuten geledenCOLOMBO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental als gevolg van natuurgeweld in delen van Azië is opgelopen tot meer dan duizend. Sri Lanka kampte de afgelopen dagen met de overtrekkende cycloon Ditwah. Verderop, in Indonesië, Thailand en Maleisië, leidde een moesson tot flinke overstromingen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ontvangt dinsdagmiddag de Amerikaanse topfunctionaris Steve Witkoff. Het Kremlin heeft bevestigd dat de twee elkaar zullen ontmoeten in Moskou.
3 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP/RTR) - In het onderzoek naar de dodelijke brand in een appartementencomplex in Hongkong zijn inmiddels dertien arrestaties verricht. Dat meldt politiechef Chan Tung. Onderzocht wordt of de arrestanten dood door schuld kan worden verweten. Bij de brand, die zeven woontorens besloeg, kwamen zeker 151 mensen om het leven. Meer dan veertig mensen worden nog vermist.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het kan een "cruciale week" worden voor de diplomatie voor vrede in Oekraïne, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas bij aankomst in Brussel. De onderhandelingen in de VS waren zondag "moeizaam, maar productief", zei ze. De EU-ministers van Defensie spreken maandag onder andere over meer steun aan Oekraïne.
3 uur geledenTBILISI (ANP) - Georgië heeft vorig jaar een chemisch wapen uit de Eerste Wereldoorlog gebruikt tegen antiregeringsbetogers. Dat meldt de BBC op basis van eigen onderzoek. Het zou gaan om een middel dat Frankrijk camite noemde en gebruikte tegen Duitsland.
4 uur geleden