Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse minister Braverman ontslagen na rel om beleid betogingen

Britse minister Braverman ontslagen na rel om beleid betogingen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Binnenlandse Zaken Suella Braverman is ontslagen na een rel over het beleid van de politie ten aanzien van betogingen. De minister schreef op eigen houtje een opiniestuk in een Engelse krant over de kwestie en suggereerde dat de politie partijdig is. Premier Rishi Sunak zei daarna dat hij niet achter het stuk stond en er niet van op de hoogte was.

De bewindslieden kregen het vooral aan de stok over een pro-Palestijnse betoging op de dag van de nationale dodenherdenking, afgelopen zaterdag. In het weekend meldden media al dat Sunak van Braverman af wilde. Sunak noch Braverman heeft vooralsnog iets gezegd over haar vertrek.

Braverman heeft botsingen gehad met zowel partijgenoten als leden van de oppositie over haar standpunten ten aanzien van politieoptredens bij betogingen, met name pro-Palestijnse demonstraties. Een week geleden schreef ze op persoonlijke titel een opiniestuk in The Times waarin ze de politie bekritiseerde en van partijdigheid beschuldigde. Ze stelde dat de politie zich inschikkelijker opstelt als het om linkse betogers en "pro-Palestijnse hordes" gaat. Tal van politici reageerden verontwaardigd dat de minister zelf het vertrouwen in de politie ondermijnt.

Premier Sunak wijzigt de samenstelling van zijn regering wat in Londen een 'reshuffle' wordt genoemd. Zo volgt de minister van Buitenlandse Zaken James Cleverly Braverman op en wordt iemand anders buitenlandminister.

Meer uit Buitenland

Aantal stembureaus in Peru maandag opnieuw open na vertragingen

LIMA (ANP/AFP) - Een aantal stembureaus in Peru gaat maandag opnieuw open nadat locaties door heel het land zondag vertraagd opengingen door logistieke problemen tijdens de presidentsverkiezingen. Dat heeft de Peruaanse kiesautoriteit bekendgemaakt. Ongeveer 63.000 kiezers in de hoofdstad Lima konden hun stem niet uitbrengen door een gebrek aan stembiljetten, stembussen en ander stemmateriaal.

2 uur geleden
Trump: geen fan van de paus, noemt hem zwak en verschrikkelijk

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is geen fan van paus Leo XIV, schrijft hij in een bericht op zijn Truth Social. "Paus Leo is zwak op het gebied van misdaad en verschrikkelijk op het gebied van buitenlandbeleid", aldus Trump.

3 uur geleden
Buitenlandminister Iran: waren dit weekend dicht bij deal met VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran was dit weekend "slechts enkele centimeters" verwijderd van een akkoord met de Verenigde Staten, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. In Pakistan vonden dit weekend onderhandelingen plaats tussen Iraanse en Amerikaanse delegaties.

7 uur geleden
Magyar belooft eerlijker systeem in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De leider van de oppositiepartij die aan kop gaat in de Hongaarse parlementsverkiezingen, Péter Magyar, heeft zondagavond de "marionetten" van Viktor Orbán opgeroepen om af te treden. Inmiddels is 96,37 procent van de stemmen geteld en staat Magyars partij Tisza op 138 van de 199 zetels in het parlement. Dat is een tweederde meerderheid.

7 uur geleden
Leger VS begint maandag blokkade alle schepen van en naar Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM heeft bekendgemaakt dat het maandag om 16.00 uur begint met de uitvoering van een blokkade van al het scheepvaartverkeer dat Iraanse havens binnenvaart of verlaat. Dit volgt op de aankondiging van president Donald Trump dat de Amerikaanse marine zou beginnen met het blokkeren van de Straat van Hormuz.

9 uur geleden
Bloomberg: VK doet niet mee met VS aan blokkade Straat van Hormuz

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.

9 uur geleden
VN-macht in Libanon: Israëlische tank ramde voertuigen in zuiden

BEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.

10 uur geleden