Britse minister Braverman ontslagen na rel om beleid betogingen
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Binnenlandse Zaken Suella Braverman is ontslagen na een rel over het beleid van de politie ten aanzien van betogingen. De minister schreef op eigen houtje een opiniestuk in een Engelse krant over de kwestie en suggereerde dat de politie partijdig is. Premier Rishi Sunak zei daarna dat hij niet achter het stuk stond en er niet van op de hoogte was.
De bewindslieden kregen het vooral aan de stok over een pro-Palestijnse betoging op de dag van de nationale dodenherdenking, afgelopen zaterdag. In het weekend meldden media al dat Sunak van Braverman af wilde. Sunak noch Braverman heeft vooralsnog iets gezegd over haar vertrek.
Braverman heeft botsingen gehad met zowel partijgenoten als leden van de oppositie over haar standpunten ten aanzien van politieoptredens bij betogingen, met name pro-Palestijnse demonstraties. Een week geleden schreef ze op persoonlijke titel een opiniestuk in The Times waarin ze de politie bekritiseerde en van partijdigheid beschuldigde. Ze stelde dat de politie zich inschikkelijker opstelt als het om linkse betogers en "pro-Palestijnse hordes" gaat. Tal van politici reageerden verontwaardigd dat de minister zelf het vertrouwen in de politie ondermijnt.
Premier Sunak wijzigt de samenstelling van zijn regering wat in Londen een 'reshuffle' wordt genoemd. Zo volgt de minister van Buitenlandse Zaken James Cleverly Braverman op en wordt iemand anders buitenlandminister.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.
2 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
6 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.
9 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.
9 uur geleden