Britse minister Braverman ontslagen na rel om beleid betogingen
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Binnenlandse Zaken Suella Braverman is ontslagen na een rel over het beleid van de politie ten aanzien van betogingen. De minister schreef op eigen houtje een opiniestuk in een Engelse krant over de kwestie en suggereerde dat de politie partijdig is. Premier Rishi Sunak zei daarna dat hij niet achter het stuk stond en er niet van op de hoogte was.
De bewindslieden kregen het vooral aan de stok over een pro-Palestijnse betoging op de dag van de nationale dodenherdenking, afgelopen zaterdag. In het weekend meldden media al dat Sunak van Braverman af wilde. Sunak noch Braverman heeft vooralsnog iets gezegd over haar vertrek.
Braverman heeft botsingen gehad met zowel partijgenoten als leden van de oppositie over haar standpunten ten aanzien van politieoptredens bij betogingen, met name pro-Palestijnse demonstraties. Een week geleden schreef ze op persoonlijke titel een opiniestuk in The Times waarin ze de politie bekritiseerde en van partijdigheid beschuldigde. Ze stelde dat de politie zich inschikkelijker opstelt als het om linkse betogers en "pro-Palestijnse hordes" gaat. Tal van politici reageerden verontwaardigd dat de minister zelf het vertrouwen in de politie ondermijnt.
Premier Sunak wijzigt de samenstelling van zijn regering wat in Londen een 'reshuffle' wordt genoemd. Zo volgt de minister van Buitenlandse Zaken James Cleverly Braverman op en wordt iemand anders buitenlandminister.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
1 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
9 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
9 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
10 uur geledenHERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.
10 uur geleden