Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse minister Braverman ontslagen na rel om beleid betogingen

Britse minister Braverman ontslagen na rel om beleid betogingen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Binnenlandse Zaken Suella Braverman is ontslagen na een rel over het beleid van de politie ten aanzien van betogingen. De minister schreef op eigen houtje een opiniestuk in een Engelse krant over de kwestie en suggereerde dat de politie partijdig is. Premier Rishi Sunak zei daarna dat hij niet achter het stuk stond en er niet van op de hoogte was.

De bewindslieden kregen het vooral aan de stok over een pro-Palestijnse betoging op de dag van de nationale dodenherdenking, afgelopen zaterdag. In het weekend meldden media al dat Sunak van Braverman af wilde. Sunak noch Braverman heeft vooralsnog iets gezegd over haar vertrek.

Braverman heeft botsingen gehad met zowel partijgenoten als leden van de oppositie over haar standpunten ten aanzien van politieoptredens bij betogingen, met name pro-Palestijnse demonstraties. Een week geleden schreef ze op persoonlijke titel een opiniestuk in The Times waarin ze de politie bekritiseerde en van partijdigheid beschuldigde. Ze stelde dat de politie zich inschikkelijker opstelt als het om linkse betogers en "pro-Palestijnse hordes" gaat. Tal van politici reageerden verontwaardigd dat de minister zelf het vertrouwen in de politie ondermijnt.

Premier Sunak wijzigt de samenstelling van zijn regering wat in Londen een 'reshuffle' wordt genoemd. Zo volgt de minister van Buitenlandse Zaken James Cleverly Braverman op en wordt iemand anders buitenlandminister.

Meer uit Buitenland

Ongeregeldheden in Parijs rond finale Champions League

BOULOGNE-BILLANCOURT (ANP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten aanhoudingen verricht. Supporters die kennelijk het stadion binnen willen, hebben er barricades opgericht.

3 minuten geleden
Trump wil in plaats van concert op verjaardag VS zelf speechen

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.

1 uur geleden
Libanese premier veroordeelt 'gevaarlijke escalatie' door Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.

2 uur geleden
Libanees leger meldt gerichte Israëlische aanval op militairen

EBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.

5 uur geleden
WHO-topman Tedros aangekomen in Congolese regio ebola-uitbraak

BUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.

7 uur geleden
Iraanse topadviseur hekelt Amerikaanse eisen voor akkoord

TEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.

9 uur geleden
VS, VK en Australië gaan samen zeedrones ontwikkelen

SINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.

9 uur geleden