Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse minister belooft Oekraïne honderden miljoenen aan steun

Britse minister belooft Oekraïne honderden miljoenen aan steun

KYIV (ANP) - De nieuwe Britse minister van Buitenlandse Zaken heeft tijdens een bezoek aan Oekraïne voor meer dan 600 miljoen pond (709 miljoen euro) aan steun beloofd. Een groot deel van dat geld was al toegezegd, maar de Britse regering wilde laten zien dat ze nog altijd achter Oekraïne staat, zegt het ministerie. Het is het eerste bezoek aan Oekraïne van minister David Lammy. Ook zijn Oekraïense ambtgenoot Andri Sybiha zit er pas net.

Lammy bezoekt Oekraïne samen met Antony Blinken, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken. Dat is volgens het ministerie voor het eerst. "Samen met de Verenigde Staten zijn we vastberaden om Oekraïne te geven wat het nodig heeft om weerstand te bieden aan de illegale invasie door Rusland", zei hij. Er staat ook een gesprek met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op de planning.

De Britse regering zegt dat 242 miljoen pond bedoeld is om dit jaar en volgend jaar te gebruiken om hervormingen door te voeren in Oekraïne en steun te bieden bij humanitaire hulp, wederopbouw, energievoorziening en de economie. Daarnaast geeft het VK garanties af voor leningen bij de Wereldbank ter waarde van 484 miljoen dollar (439 miljoen euro).

Voor het eind van het jaar zullen nog eens "honderden extra luchtverdedigingsraketten, tienduizenden stuks artilleriemunitie en meer pantservoertuigen" geleverd worden, laat de Britse minister van Defensie John Healey weten. De Britse regering heeft "zo lang als nodig" 3 miljard pond per jaar steun toegezegd.

Meer uit Buitenland

President Egypte doet dringende oproep aan Trump over Gaza

CAÏRO (ANP/AFP) - De Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi heeft in een video een dringende oproep gedaan aan zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump om onmiddellijk een einde te maken aan de strijd in de Gazastrook en hulpgoederen toe te laten. Trump is volgens Al-Sisi in staat om de oorlog te stoppen, hulp te laten komen en een einde te maken aan het lijden".

59 minuten geleden
Trump haalt bestandsdeadline voor Poetin van 50 dagen naar voren

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump vervroegt de deadline die hij aan Rusland had gegeven. De Amerikaanse president kondigde veertien dagen geleden aan dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin vijftig dagen had om een staakt-het-vuren te sluiten met Oekraïne, anders zouden er zware heffingen volgen. Trump zei dat Poetin nu nog tien tot twaalf dagen heeft om in te stemmen met een bestand.

1 uur geleden
Israëlische mensenrechtengroepen noemen oorlog in Gaza genocide

JERUZALEM (ANP/AFP) - Twee grote Israëlische mensenrechtenorganisaties stellen dat Israël zich schuldig maakt aan een genocide op de Palestijnse bevolking in de Gazastrook. Volgens nieuwssite The Times of Israel zijn B'Tselem en Physicians for Human Rights de eerste grote Israëlische organisaties die deze beschuldiging uiten.

1 uur geleden
Bijna 150 doden door ondervoeding en verhongering in Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Het dodental door ondervoeding en verhongering in de Gazastrook is maandag gestegen naar 147, meldt het lokale ministerie van Gezondheid. In de afgelopen 24 uur zijn veertien nieuwe sterfgevallen geregistreerd.

2 uur geleden
Premiers Cambodja en Thailand akkoord met wapenstilstand

PUTRAJAYA (ANP/RTR) - De premiers van Cambodja en Thailand zijn na bemiddeling van hun Maleisische ambtgenoot akkoord gegaan met een wapenstilstand aan hun omstreden grens. Het staakt-het-vuren gaat om middernacht in (19.00 uur Nederlandse tijd). De premier van Maleisië, Anwar Ibrahim, heeft de overeenkomst bekendgemaakt en zei dat er geen voorwaarden aan de wapenstilstand zijn verbonden.

4 uur geleden
TRT: 17 doden en tienduizenden geëvacueerden door branden Turkije

ISTANBUL (ANP) - De hevige bosbranden die al dagenlang in meerdere regio's in Turkije woeden, hebben tot maandag aan zeker zeventien mensen het leven gekost. Volgens staatsomroep TRT hebben autoriteiten in de zeven provincies waar de branden nog actief zijn, tienduizenden burgers geëvacueerd uit steden als Karabük, Antalya, Mersin, Ankara en Kahramanmaraş.

6 uur geleden
Thailand en Cambodja praten over oplossing geweld grensgebied

PUTRAJAYA (ANP/RTR/AFP) - De leiders van Thailand en Cambodja zijn in Maleisië begonnen aan overleg over het geweld in het grensgebied. De gesprekken zijn gericht op het bereiken van een wapenstilstand.

6 uur geleden