Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse miljoenenboete voor PwC om achterhouden fraudeverdenkingen

Britse miljoenenboete voor PwC om achterhouden fraudeverdenkingen

LONDEN (ANP) - PwC heeft in het Verenigd Koninkrijk een boete gekregen van 15 miljoen pond (17,6 miljoen euro) omdat het kantoor naliet verdenkingen van fraude door een opdrachtgever te melden bij de financieel toezichthouder. PwC deed in 2016 het boekenonderzoek bij investeringsfirma London Capital & Finance, die zich schuldig maakte aan misleiding van duizenden beleggers. Bij de controle van de jaarrekening kwamen veel onregelmatigheden aan het licht die vermoedens van fraude voedden. Maar PwC meldde dat toen niet aan de Britse financiƫle waakhond FCA.

Kantoren die jaarrekeningen controleren, oftewel de audit doen, zijn verplicht vermoedens van fraude of misleiding te melden. PwC trof tijdens de controle van de jaarrekening van London Capital & Finance een "zeer complexe" boekhouding aan en kreeg te maken met een agressieve bestuurder, meldt de FCA. Uiteindelijk oordeelde het kantoor toch dat de cijfers over 2016 in orde waren. Toch had PwC de eerdere twijfels alsnog moeten melden, stelt de FCA. Het is voor het eerst dat deze waakhond een auditfirma beboet.

London Capital & Finance viel in 2019 om, wat zo'n 11.000 klanten achterliet met verliezen van in totaal 237 miljoen pond. De FCA zelf kreeg in de nasleep van het schandaal de kritiek van slap optreden. Een Britse dienst voor fraudebestrijding doet op dit moment onderzoek naar mogelijke crimineel handelen door London Capital & Finance.

Volgens PwC, bekend als een van de mondiale 'grote vier' accountants- en advieskantoren, heeft de FCA ook geoordeeld dat de fouten niet met opzet zijn gemaakt.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd, consumentenvertrouwen VS zwak

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag wisselend gesloten na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar zwakke cijfers over het Amerikaanse consumentenvertrouwen.

8 uur geleden
Trump: geen zorgen over bubbelvorming bij AI-investeringen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet bezorgd over de vorming van bubbels door de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie. Op de financiƫle markten zijn er juist wel zorgen dat de waarderingen van techbedrijven te sterk zijn gestegen en bestaan twijfels of de grote AI-investeringen uiteindelijk rendabel zullen zijn.

8 uur geleden
Honderden vluchten VS geannuleerd om shutdown

WASHINGTON (ANP/AFP) - Honderden vluchten zijn vrijdag geannuleerd in de Verenigde Staten als gevolg van de shutdown van de Amerikaanse overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Vrijdag kwam 4 procent van de binnenlandse vluchten in de VS te vervallen. Dat raakte ongeveer zevenhonderd vluchten van de vier grootste maatschappijen American Airlines, Delta Air Lines, Southwest Airlines en United Airlines.

11 uur geleden
Opnieuw verlies voor AEX-index op beurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag opnieuw lager gesloten na de min een dag eerder. Staalconcern ArcelorMittal wist zich wel te onttrekken aan het overwegend negatieve sentiment en stond opnieuw bij de sterkste stijgers in de hoofdindex.

12 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS naar laagste niveau in ruim 3 jaar

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau sinds juni 2022. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van een voorlopige raming. Amerikaanse consumenten zijn vooral bezorgd over de aanhoudende shutdown van de overheid en de afzwakkende arbeidsmarkt in de Verenigde Staten.

13 uur geleden
Airbnb en Expedia bij winnaars op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Airbnb en Expedia behoorden vrijdag tot de stijgers op de beurzen in New York na kwartaalcijfers van de twee bedrijven die actief zijn in de reissector. Verhuurplatform Airbnb presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht door de aantrekkende vraag naar accommodaties en gaf een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel klom meer dan 1 procent.

14 uur geleden
Lukoil na klappen deal alsnog dicht bij verkoop buitenlandse tak

BRUSSEL (ANP) - Het Russische olieconcern Lukoil is in "vergevorderde gesprekken met andere partijen" over de overname van de internationale activiteiten na het afhaken van het Zwitserse Gunvor. Het doel is "zo snel mogelijk tot een nieuwe verkoopovereenkomst te komen", laat de Nederlandse tak van Lukoil weten in een verklaring. Donderdag ging de verkoop aan grondstoffenhandelaar Gunvor niet door na weerstand vanuit de Verenigde Staten.

15 uur geleden